O czym chcesz poczytać na blogach?

Idea bank

OPROCENTOWANIE LOKAT

– Idea Bank - Lokata TAX FREE – 7,65% w skali roku
9 miesięcy – Santander Consumer Bank - Lokata Direct+ Doskonała – 7% w skali roku
12 miesięcy – Idea Bank - Lokata TAX FREE – 7,76% w skali roku
18 miesięcy – Meritum Bank – Lokata Internetowa z kapitalizacją dzienną
– 6,65% w skali roku

24 miesiące

Światowid

Złapać więcej gotówki na kredyty, a przy okazji uderzyć w konkurencję. Takie oferty jak ta zdarzają się, gdy wiara w siłę gotówki jest wielka, a może nawet szczytowa. Popatrzmy: BGŻ funduje nie tylko przelewy i konta, ale i digipassy, urządzonka na pewno nie bezpłatne, a do tego niezbyt przyjazne. Ktoś za to zapłaci, ale póki co świadczy to o rozmachu banku. mBank również startował z bardzo dobrą oferta. Szybko się pogorszyła, ale oto mamy cud: wejście Optimy spowodowało poprawę oferty mBanku dla najzamożniejszych klientów!

Być może to sygnały przesilenia, oferty innych banków stają się na razie dość stonowane, Alior nie proponuje już 6%. Getin ściąga kasę na długie okresy, strasząc podatkiem. Nawet Idea Bank zastopował wzrosty %.

Na razie interfejs Optimy raczej podrażnił apetyty: długie oczekiwanie na PIN, problemy z zakładaniem lokat po południu, niewygodny digipass, drobne błędy w interfejsie - to skargi internautów. Powoli wady są usuwane, więc również wypróbuję tę ofertę.

Pożyczki

Kredyt hipoteczny w mBanku

19 Gru 2010 - Szczegółową listę dokumentów możemy odnaleźć na kredyt hipoteczny w mBanku - wymagane dokumenty. kredyt może być udzielany w kilku walutach : PLN, CHF, USD, ...
www.kredyt-hipoteczny.tv/kredyt-hipoteczny-w-mbanku

Kredyt hipoteczny – jakie dokumenty są potrzebne?

11 Maj 2011 - Analizując wszystkie dokumenty wymagane przez bank, ten określa naszą „zdolność kredytową”. W tym przypadku będą nam.

Kłopotliwa zdolność kredytowa

10 Mar 2011 - Rodzaj i ilość wymaganych dokumentów zależy też od metody badania zdolności kredytowej przyjętej przez konkretny bank - mówi Tomasz Błotnicki, nasz ekspert ...
informacjebankowe.pl/...bankowe/435-kopotliwa-zdolno-kredytowa

Jak pozyskać pieniądze dla firmy na start - Komunikat prasowy ...

18 Sty 2011 - Getin Noble Bank, mBank i MultiBank, Bank BPS, Bank Pekao SA, Idea Bank, ... Wymagane dokumenty: Oświadczenia i zobowiązania kredytobiorcy, dokumenty i ...

Kredyty bez bik - szybki kredyt pozabankowy dla zadłużonych

Rady dla BIKowców

Warto sprawdzić jak tanie są kredyty w Idea Bank szczególnie dla stałych klientów. Zaufane osoby mogą liczyć na naprawdę dobre oferty. Nie zawsze jednak Kredyty są w zasięgu ręki. Brak zdolności kredytowej czy możliwości jej udokumentowania wydatnie utrudnia współpracę z bankami. Dlatego w ekstremalnych sytuacjach można wziąć kredyt pod zastaw samochodu i dzięki temu sfinansować plany.

Skok Stefczyka promuje darmowe konto osobiste

Szukasz darmowego konta? Nie musisz już korzystać z usług banku, produkt taki jest dostępny również w Kasie Stefczyka. Konto powstało z myślach o tych wszystkich, którzy nie posiadają źródła dochodu, albo ich comiesięczne wynagrodzenie jest bardzo niskie, a jednak chcieliby mieć rachunek osobisty oraz korzystać z karty płatniczej.

Luźne przemyślenia

2003-09-26 12:57:41 Książka
W Szwecji odbywają się właśnie targi pt. "Książka i biblioteki".

Książka to taka ciekawa rzecz, która służy do przekazywania idei nie tylko w przestrzeni ale przede wszystkim w czasie. Ktoś kto książkę napisze, odłoży ją półce i bibliotece a potem, po jakimś czasie jak ktoś inny ją przeczyta to ma szanse wiedzieć wszystko to co ten piszący chciał mu przekazań.

Genialne!

Książka jest nośnikiem wiedzy, kultury, idei i wszystko to co zapisano jest.


A jak jest dziś?

Dziś hasło dalej jest aktualne, tyle tylko, że nikt tego nie wdraża na siłe. Niewidzialna ręka rynku (patrz: chciwość) robi to w miejsce komunistycznych oszołomów.

A pisze to dlatego, bo wpadł mi do głowy dobrzy przykład ilustrujący to zjawisko. Na początku lat 90-tych wydzielono z NBP (chyba) 9 banków regionalnych: Bank Śląski, Bank Zachodni, Wielkopolski Bank Kredytowy, Bank Przemysłowo-Handlowy w Krakowie i coś tam jeszcze, nie pamiętam. Banki te działały terytorialnie co dziś, w czasach nieco lepszej telekomunikacji jest już bezsensem. To, że wszystkie starają się być wszędzie (choć im to nie wychodzi) mnie nie dziwi - dziwi mnie natomiast.

sakayayallah | Nie posiadam teorii – podróżuję

Największego oszustwa w dziejach świata

„Bank of England był pierwszą prywatną instytucją, której zadaniem było emitowanie pieniędzy dla całego narodu. Rząd usankcjonował bank będący własnością prywatną, który mógł kreować pieniądze z niczego. To był początek pierwszego, światowego, nowoczesnego, prywatnie posiadanego banku centralnego, banku Anglii. Chociaż oszukańczo nazwano go bankiem Anglii, żeby zwyczajna ludność myślała, że jest on częścią rządu. Ale w rzeczywistości on nią nie był. Tak więc legalizacja banku Anglii była niczym innym jak tylko zalegalizowaniem fałszerstwa narodowej waluty dla prywatnej korzyści. Niestety, dzisiaj prawie każde państwo posiada.

Wcale tego nie robią”.

Maurice Aillais, laureat Nagrody Nobla w Dziedzinie Nauk Ekonomicznych w roku 1988, pisze w swojej książce „Les conditions monetaires d’une economie de marche” – Warunki pieniężne gospodarki rynkowej: „Zasadniczo rzecz biorąc, tworzenie w obecnych czasach pieniędzy z niczego przez system bankowy jest identyczne, nie waham się tego stwierdzić, jak w przypadku tworzenia pieniędzy przez fałszerzy, powszechnie potępianego przez nasze prawo. W zasadzie, rezultat jest taki sam. Różnica polega tylko na tym, kto czerpie zyski”.

„Depozyty bankowe to pieniądze stworzone przez banki… Szacuje się, że 90% wszystkich transakcji handlowych i finansowych.

Kredyty i długi - Onet.pl Blog

07 sierpnia 2010
Kredyty gotówkowe
Pożyczki gotówkowe znane też jako kredyty gotówkowe mają to do siebie, że możemy je przeznaczyć na dowolny cel. Nie musimy deklarować bankowi, ani innemu pożyczkodawcy, na co potrzebujemy pieniędzy z pożyczki. Pożyczki są dobrym rozwiązaniem na pozyskanie gotówki w razie nagłej potrzeby i to także dlatego, że możemy ją otrzymać nawet w przeciągu kilkunastu minut a umowa pożyczki gotówkowej jest zwykle mniej skomplikowana i mniej sformalizowana niż ma to miejsce w przypadku umowy o.
Zakup sprzętu AGD, wyjazd na wakacje, albo na zakup samochodu (bywa ona bardziej opłacalna niż kredyt samochodowy). Dlatego że zabezpieczenie na nieruchomości dłużnika jest bardzo solidnym zabezpieczeniem. Generalnie pożyczka ma do siebie i to, że może nam jej udzielić nie tylko bank, ale też inny podmiot, chociażby osoba prywatna. Przed kilku laty powstała idea tzw. pożyczek społecznościowych, udzielanych w ramach systemu przez osoby prywatne innym osobom prywatnym; idea ta została już przeniesiona na nasz krajowy grunt. Taka społecznościowa pożyczka może okazać się produktem tańszym niż bankowy kredyt gotówkowy.

Czym się kierować wybierając kredyt gotówkowy? Oczywiście wysokością jej.