O czym chcesz poczytać na blogach?

Icicle

Don't Save Me From The Flames - Onet.pl Blog

Który od razu wprowadził nastrój niepokoju. Utwór numer dwa…o rany, tak szybko? Tak bez przygotowania? I usłyszeliśmy „Hotel”, w którym krzyk Tori „Give me more...” niezmiennie doprowadza do zmysłowego zawrotu głowy. Co będzie potem...? Wokalistka przywitała się ze słuchaczami, przedstawiła swój zespół, po czym zaśpiewała...„Cornflake girl”. Uff, zastygła jeszcze przed chwilą sala uśmiechnęła się. Tak artystka rozpoczęła długą wycieczkę w przeszłość, prezentując obszernie szczególnie dwa pierwsze albumy. Przy pierwszym kameralnym utworze, „Icicle”,słuchacze wstrzymali oddech, by nie uronić ni pół szeptu ni pół kropli fortepianu. Można było zapatrzyć się w gwiazdy na scenie i w jedyną strugę światła, padającą na artystkę i jej fortepian. Jakaś tęskna nuta utrzymywała się również podczas utworu „Concertina”. Jeśli ktoś wpadł w przyjemny niebyt,to z pewnością obudziły go przewrotne uderzenia fortepianu w „Space dog”.Serce musiało szybciej zabić, kiedy Tori zaśpiewała „She's addicted to nicotine patches...”. Usta nie chciały się zamknąć ze zdumienia nad zachowaniem wokalistki. Tori nie.

tordis blog.pl

Idzie.
A dalej są kolejne pomysły. Założenie grupy LARPowej. Stworzenie systemu RPG i wydanie go (przy czym tworzenie rozpoczęło się już i powoli, ale systematycznie idzie do przodu). I jeszcze kilka innych planów i koncepcji na przyszłość bliższą i dalszą.
Zastanawiam się, czy kiedykolwiek z tego wyrosnę. Z fantasy, z grania. I dochodzę do wniosku, że wolałabym nie. Może to zabrzmi banalnie, ale czerpię z tego sporo radości, takiej prawdziwej i czystej.
Nie chciałabym stracić tak doskonałego źródła.


Tordis Ravn, 2004-02-23 19:35:16 skomentuj (16)icicle, icicle, where are you going?
Wgląd w samą siebie, oto, czego mi teraz potrzeba. Dziwne: rzadko się zdarza, by mi tego brakowało. Ale jednak się zdarza.

where are you going?

Krew z nosa, kawa w kubku czarna jak niebo, jak grudka wilgotnej ziemi, pieśń wiatru na srebrnym krążku, kojąca i piękna. Kawałki rozbitego lustra, księżyc przeglada się w moich świeżo pomalowanych paznokciach. Czysty, jasny. Gdyby wszystko takie było...

I have a hiding place when spring marches in

Tyle, że kiedy ja się chowam, chowam się także przed sobą. Przed.

Everything I've Ever Done - Onet.pl Blog

**

- Wolny pracownik, lecz bardzo dokładny i precyzyjny, bardzo precyzyjny - wyjaśnił ponownie.

Oczy Hermiony rozszerzyły się, a jej brzuch wydawał się być wypełniony kamieniami.

Na Merlina! I ten sam człowiek spodziewa się jej jutro, aby podyskutować o tym, co nazwała "nieodznaczającym się hojnością komentarzem".

Będzie wycierał nią podłogę.


* Ten cały wers był dość kłopotliwy, jeśli chodzi o przetłumaczenie go. W wersji oryginalnej Hermiona wymyśla te "złośliwości" na każdą literę alfabetu, np.: "Arogant, acid-tongued alligator" czy też "Irritating, ill-tempered icicle". Pisząc o słowach zaczynających się na J i K, chodziło jej o "jerk", "jackass", "jaundiced", "judgmental" i "jealous". Z braku lepszego pomysłu przetłumaczyłam te zwroty dosłownie, ale jeśli macie jakieś pomysły, to dajcie znać :)

** Autorce chodziło o "an inchworm" czyli dużą rodzinę motyli (14 tys. gatunków), która zwie się Miernikowcowate. Nazywają się tak, gdyż ich gąsienice poruszają się w charakterystyczny sposób, odmierzając tym samym długość swego ciała, co może kojarzyć się z pewnego rodzaju precyzją. Ciekawe tylko, czy Duj na co dzień zajmuje się entomologią, czy to tylko jej.

CaŁa Ja I mOjE cAłE zWaRiOwAnE żYcIe........::::::::......

-Harry nie jest związany z Voldemortem, ani nie jest związany z Salazarem Slytherinem.
-Lily Potter nie jest żywa.
-Lily nie była (Death Eater) Śmiercią Zjadacza. (Trochę tego tłumaczenia nie rozumiem. Jeśli ktoś z was ma lepsze, proszę,niech napisze).
-Nie jest planowana żadna kolejna część Harrego Pottera, kiedy Harry jest w Hogwarcie. (Hm, ciekawe. W takim razie możliwe jest, że J.K. napisze coś o życiu Harrego po Hogwarcie ?)
-Krzywołap nie jest animagiem.
-Neville nie jest synem Petera Pettigrewa.
-Lupin nie ma bliźniaczego brata.
-Nie będzie żadnej osoby o imieniu "Icicle" w siódmym tomie - a J.K. Rowling nie obiecuje, że takiej osoby nie było lub, że takiej osoby nie będzie. (Czyli jednak kolejny tom będzie ?)


Informacje te pobrałam ze strony
internetowej: www.muggle.net - która
przeprowadziła wywiad z J.K. Rowling.


Hm... po tych informacjach można się dowiedzieć wiele. Ale niestety wprowadzają nas one również w coraz bardziej napięty nastrój w oczekiwaniu na siódmy tom...

P.S. Wszystkie uwagi możecie pisać na mój e-mail kimberly94@interia.pl   oraz pod mój nr..