O czym chcesz poczytać na blogach?

Icd 9

mój mały świat - Onet.pl Blog

Się wielkimi krokami. A potem wybór szkoły. Pytając mnie gdzie idziesz dalej? Odpowiadam: "No do szkoły!; D"
Mam nadzieje, że wybór szkoły do mnie jeszcze przemówi.Mam nadzieję, że wogóle wszystko będzie ok. Chciałabym, żeby było normalnie.. Tak jak było zawsze. Jeszcze przed moją chorobą. Mimo, że to nierealne. !
Pozdrawiam Wass wszystkich;**"Chce się ochronić przed bólem..
Lecz ranię tym innych..
Staje się taka jak ty,
zadaje ból tym którzy mnie najbardziej potrzebują..
Dobija mnie ta komedia jaką jest życie."

 
marta0094
Dodatkowej drogi do serca,gdzie powstaje częstoskurcz.1 kwietnia miałam zjawić się w klinice.Zjawiłam sie niestety 2 dni po moim wyjściu.Rezonans magnetyczny wykazał nieprawidłową budowę prawej komory.Wada wrodzona.Wykryta tak późno...Byłam jednym z gorszych przypadków kliniki.Zdecydowali się na wszczepienie ICD-defibrylatora.Bałam się.Jestem młoda i mam mieć coś żelaznego w sobie?Bałam się jak niczego na świecie.Czekanie na zabieg było najgorsze.Patrzyłam na ludzi,którzy byli w jeszcze gorszym stanie niż ja.Czekali na przeszczep serca...To oni dopiero wiedzieli co to strach.24 marca wszczepili mi ICD...Zabieg.

porozmawiaj.blog

porozmawiajZaburzenia odżywiania 2009-04-21 15:31:15

Zaburzenia odżywiania zalicza się do zespołów behawioralnych z zaburzeniami
fizjologicznymi i czynnikami fizycznymi.
Według ICD 10 (Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów
Zdrowotnych) zaburzenia te obejmują dwa ważne zespoły:

  1. ANOREKSJĘ czyli jadłowstręt psychiczny
  2. BULIMIĘ

Opis dla ANOREKSJA

Jadłowstręt psychiczny (z grec. an - brak, pozbawienie,.

Widzenia. Ustawienie się w pozycji obserwatora z zewnątrz, pozwala dostrzec blokady i umożliwia pracę nad ich usunięciem.

Tagi: anoreksja, bulimia, zaburzenia, odżywianie

skomentuj (0)

Terapeutka 2009-04-21 16:02:52

Jestem pedagogiem. Zajmuję się rozwojem osobistym, doradztwem zawodowym, mediacjami rodzinnymi i pomocą pscyhologiczną. Studiowałam pedagogikę i filozofię. Ukończyłam szkołę Porozumienia bez Przemocy, opartą na metodzie Marshalla Rosenberga, który rozpropagował pojęcie.

*KaRa RzAdZi;]]*

NiOm OsTaTnIo To Se sPRzEcZkE MiAłAm Co ZrtEsZtĄł WiDaĆ w KsIeDzIe GoŚcI,AlE JuSz ChjYbA UcIchŁa Bo NiE SłYcHaĆ:D HehE NiE AlE FaJnIe Bo ByŁo sE Z CzEgO PoGnIĆ LoOoo AlE zEm SiE rOzPiSaLa:D DoBrA To jA JuSz BeDe KoŃcZyŁa Hyhy Bo WiEcIe
IdE Bo SiE TeLeNoWeLa ZaCzEŁa Na PoLsAcIe BuHEHehE I NiE MoGe PrZeGaPiĆ:D BuHehE nO To SiE CZyMCiE i PoZdRo, BuZiAkI iTp ICd??
NaRqa;]

*KaRa* 2003-06-21 11:09:08
skomentuj (22)

When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.

Nie są ostre, u części chorych można stwierdzić współwystępowanie dwóch a nawet trzech grup czynników przyczynowych

W obecnym widzeniu psychiatrycznym depresja nie stanowi jednostki chorobowej, a grupę zaburzeń o różnej etiologii, co znalazło odzwierciedlenie w najnowszej klasyfikacji ICD 10, w której to klasyfikacji depresja niezależnie od przyczyny może być kwalifikowana jako:

-epizod depresyjny-odnosi się wyłącznie do pojedynczego (pierwszego) epizodu depresyjnego;

-epizod depresyjny w przebiegu nawracających zaburzeń depresyjnych;

-epizod depresyjny w.Jak lęk, niepokój, zaburzenia snu można dołączyć okresowo do zasadniczego leku przeciwdepresyjnego leczenie objawowe. Musimy również pamiętać, że poprawy samopoczucia po stosowanych lekach można się spodziewać po 2 – 3 tygodniach ich stosowania, i że należy kontynuować leczenie przez co najmniej 6 do 9 miesięcy po ustąpieniu objawów choroby. Depresja może być chorobą nawracającą i w takim przypadku konieczne jest ponowne podjęcie leczenia. Gdy istnieje zagrożenie samobójstwem konieczna jest hospitalizacja.
dwa słowa na koniec: łatwo brzmi.