O czym chcesz poczytać na blogach?

Icd 10

mój mały świat - Onet.pl Blog

Usuwania dodatkowej drogi do serca,gdzie powstaje częstoskurcz.1 kwietnia miałam zjawić się w klinice.Zjawiłam sie niestety 2 dni po moim wyjściu.Rezonans magnetyczny wykazał nieprawidłową budowę prawej komory.Wada wrodzona.Wykryta tak późno...Byłam jednym z gorszych przypadków kliniki.Zdecydowali się na wszczepienie ICD-defibrylatora.Bałam się.Jestem młoda i mam mieć coś żelaznego w sobie?Bałam się jak niczego na świecie.Czekanie na zabieg było najgorsze.Patrzyłam na ludzi,którzy byli w jeszcze gorszym stanie niż ja.Czekali na przeszczep serca...To oni dopiero wiedzieli co to strach.24 marca wszczepili mi ICD...Zabieg przeszłam.Osoby,dla których mogę się uśmiechać bez zastanowienia;)Są osoby niezapomniane w naszym życiu,które zawsze nam pomogą.Przyjaciele.Zapomnieć,może nie jest łatwo tego wszystkiego co się zdarzyło,ale lepiej to zapominanie idzie ze znajomymi.Wspomnienia choćby małe i tak zostaną na zawsze.I pewnie kiedyś za jakieś 10 lat będę się z nich śmiała.Kto wie czy może nie właśnie z tą osobą, z którą je mam.A może sama.zupełnie sama.Bez nikogo.Ale to nie będzię ważne.Doszłam do wniosku,że te wspomnienia są wspaniałe.Że wcale nie ranią.One pokazują nam lustro tamtych dni.Cudownych dni.I mimo,że nigdy nie zapomnę, będę.

Poradnia on-line | profesjonalna pomoc psychologiczna

Jest anorexia nervosa czyli jadłowstręt psychiczny. Drugą bulimia nervosa czyli żarłoczność psychiczna.

Podaję kryteria według Międzynarodowej i Europejskiej Klasyfikacji Chorób, byście sami sprawdzili, jak to jest z waszymi bliskimi, dalszymi a może z Wami samymi.

Kryteria diagnostyczne anoreksji wg ICD-10

A. Spadek wagi lub, u dzieci, brak przybytku wagi prowadzący do masy ciała o co najmniej 15% poniżej prawidłowej lub oczekiwanej stosownie do wieku i wzrostu.
B. Spadek wagi jest narzucony samemu sobie przez unikanie “tuczącego pożywienia”.

Marzec 2012
P W Ś C P S N
« lut   kwi »
 1234
567891011
121314151617

porozmawiaj.blog

porozmawiajZaburzenia odżywiania 2009-04-21 15:31:15

Zaburzenia odżywiania zalicza się do zespołów behawioralnych z zaburzeniami
fizjologicznymi i czynnikami fizycznymi.
Według ICD 10 (Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów
Zdrowotnych) zaburzenia te obejmują dwa ważne zespoły:

  1. ANOREKSJĘ czyli jadłowstręt psychiczny
  2. BULIMIĘ

Opis dla ANOREKSJA

Jadłowstręt psychiczny (z grec. an - brak, pozbawienie, orexis - apetyt.

miqaisonfire

I kierującą oddziałem kardiologii w Szpitalu Uniwersyteckim Grini w Baerum. Współpracujący z nią Ola Farmen to 10 lat młodszy, ambitny doktor, ojciec 5 dzieci i całkowite przeciwieństwo Sary. Od kiedy medyczny rynek zawojowało urządzenie wydane przez firmę Mercury Medical życie milionów ludzi zmieniło się na lepsze. ICD, czyli kardiowerter-defibrylator, urządzenie, którego zadaniem jest przywrócenie prawidłowego rytmu serca nagle staje się przyczyną zagadkowych zgonów. Dwóch pacjentów Sary, niedługo po operacji umiera. Razem z Olą, Sara odnajduje przyczynę w złym funkcjonowaniu ICD, które nie tylko fałszuje wyniki, ale popełnia.

Może mieć każdy wzięty pisarz.
Miłego dnia :).

  • Już na kilku blogach czytałam bardzo dobre recenzje tej książki. Na pewno ją przeczytam, jak dorwę.

    Wzajemnie, Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Kobiet! :)