O czym chcesz poczytać na blogach?

Ibuprom

technologia-postaci-leku blog

Działający moczopędnie i obniżający cisnienie. Przynosi lek i mówi cenę:

I: 3 złote i 26 groszy.
Klientka (ze smutkiem w głosie): O... jak takie taniutkie to mi nie pomoże...
Pani z kolejki stojąca za nią: (z jeszcze większym smutkiem w głosie): No... jak takie taniutkie to nie...

skomentuj (5)

2006-09-21 19:10:54

Żelujemy.

Tyle co pisałem o postaciach leków i przyszedł kolejny "przypadek"

- Poproszę Linomag w żelu.
- Linomag nie występuje w żelu. Jest tylko maść i krem.
- Tak? A który z nich jest w żelu?A' propos żelu to są jeszcze dwa rodzaje żelu:

- żel aluminiowy - jest to płyn zobojętniający kwasy żołądkowe o nazwie Gelatum Aluminium Phosphoricum
- ibuprom w żelu - nie chodzi tu o żel zawierający tą samą substancję co Ibuprom (czyli ibuprofen - na przykład Dolgit), ale o ibuprom w postaci żelowych kapsułek (sprintkaps i ibum, którą to nazwę ludzie często sobie mylą).

skomentuj (4)


chamlet blogstrona główna


2006-03-23 13:06:13
prawie jak kawał

Po latach spotkało się trzech przyjaciół z II LO im Jana Zamoyskiego w Lublinie. Chcąc, nie chcąc rozmowa zeszła na teściowe.
- Ja - mówi ten z IVd który skończył medycynę - załatwię gdzieś cyjanek i dodam kurwie do kawy.
Ten po politechnice (z IV c), zapodaje swój pomysł:
- Wezmę kurwa pożyczkę, kupię starej pipie Renault Clio i przetnę przewody hamulcowe. Niech się rozwali na drzewie, suka.
Gość z klasy sportowej, którego losy rzuciły na Akademie Rolnicza, mówi:
- A ja kupię dwadzieścia tabletek Ibupromu, wezmę to wszystko do gęby,przeżuję, zrobię z tego kulę, wysuszę ją w mikrofali, i zostawię na stole w kuchni.
- Ale po co ? - pytają koledzy
- Wejdzie ta stara raszpla do kuchni, zobaczy kulę i powie "Ale wielka tabletka Ibupromu". A ja wtedy wypadnę z łazienki i pierdolnę ją siekierą w plecy.

skomentuj (1)


2006-03-23 13:13:36
kryzys tfurczy

Red. Chill posiada do odstąpienia kryzys tfurczy oraz kryzys w ogólności (kryzys jako taki, sui generis kryzys). Wydaje się jednak, że popyt na krysy należy raczej do kategorii zamierzchłej przeszłości, w.

Ze świata nastolatki... - Onet.pl Blog

Byłyśmy z Gosiasową na apelu na placu Wolności z okazji 8 maja. Pogadanka prezydenta miasta i już można było iść do domu, ale razem z Gosiasową, Anyżkiem i Andziolowaną poszłyśmy do Focusa. Tam było śmiechu warte, bo udawałyśmy manekiny na wystawie.

  Dzisiaj u mnie w kościele jest udzielana I Komunia Święta, nie obyło się bez kwiatów, które teraz stoją sobie w wazonie na moim biurku i zasłaniają mi widoczność na świat. Podczas pisania tej notki stwierdziłam także, że moje posty nie są już tak ciekawe jak kiedyś. "Zepsułam się". No bo kto dobrze piszący, mający wenę, którego onet docenia za jego posty pisze o Ibupromie, który dostał od babci, albo o tym, że dostał plakat Dr House'a. Może zaczną czekać aż dostanę jakieś inwencje twórcze.
   Obecnie jestem załamana. Jest tego pewien powód, domyślam się nawet jaki. Związany z wycieczką na którą jedziemy za dwa dni, która może nie okazać się taką super wycieczką jaką myślałyśmy z Gosią wcześniej, że będzie.

   Wszystkiego Najlepszego dla Gosiaska!!!
   Moje urodzinki są za: 21 dni

   
pomnik Jana Pawła II

violka - behind my eyes

skomentuj (2)

iBuProM      2003-02-13     /     17:58:51

Po dluzszym zastanowieniu stwierdzila, ze zle zrobilam. Moglam zjesc sniadanie, a nie tylko drozdowke. Przez co nawalam mnie brzuch. Skoleji po zazyciu ibupromu zalapalam taka faze ze ojej :-) Jednak bol powrocila. Zapamietajcie sobie ... takie sa skutki picia vodki (i potem podpijania piwa od znajomych) na czczo :) A pozatym to w koncu widzialam sie z paroma ludkami, ktorch dosc dlugo nie widzialam. Do tego ten bilard, znowu pare godzin... A jutro ide na zabieg. Tak wlasnie w walentynki, z reszta i tak pewnie siedzialabym w domu albo poszlabym gdzies z Goska (gdzies=amigo). Czeka mnie trudny tydzien. Tydzien siedzenia w domu z prostego powodu - nie bede mogla chodzic. Z drugiej strony patrzac nie bede musiala chodzic do szkoly :P

zgredkowanie na ekranie

Na psychicznego i poszedł. Mogę się domyślać co o mnie pomyślał. Pewnie tak samo i ludzie z kolejki. :)

A tak z innej beczki to mam szczęście, że trafiłem do szpitala psychiatrycznego w Polsce a nie np. w Demokratycznej Republice Konga (demokratycznej tak jak kiedyś NRD).
Bo w psychiatrykach w DR Konga z pacjentami chorymi umysłowo postępuje się TAK albo TAK.
Byłem w Yours Gallery i oglądałem zdjęcia zrobione w dawnym Zairze przez pewnego Hiszpana.
Polska służba zdrowia nie jest więc najgorsza na świecie.

djamaladdin 2007-09-12 00:30:09
skomentuj (9)


o aptece, ibupromie max, babci & wnusiu

Skoro jesień to i początek sezonu grypowego. Apteki przeżywają swe najpiękniejsze chwile - i ci już chorujący i ci zapobiegliwi ustawiają się w kolejce.
Na szczęście aptek u nas tyle co salonów fryzjerskich, także idąc w niedzielne przedpołudnie po ibuprom max nie spodziewałem sie jakichś tłumów.
I rzeczywiście, przede mną była tylko babcia z wnuczkiem. Wnusio na oko miał z 17 lat i mierzył 2 razy tyle co babunia.
Babcia przyniosła receptę na rozmaite specyfiki, aliści jej lekarka, jak to ma w zwyczaju brać medyczna, tak nabazgroliła, że farmaceutka nie wiedziała co ma.

Przeziębienie – jak leczyć

To interesujący pomysł z grupy przeziębienie może warto się zainteresować? W istocie CHLORCHINALDIN PORZECZKOWY * 20 tabletki -pomyśl zanim spróbujesz przyjąć do organizmu -OK?