O czym chcesz poczytać na blogach?

Ibuprofen

Leki na przeziebienie | Leki na przeziębienie gdy masz grypę także

Działa nie tylko przeciwzapalne, ale także przeciwbólowo. Pozwoli tym samym radzić sobie nie tylko z gorączką, ale także z towarzyszącym jej bólem głowy.  Preparaty z paracetamolem nie działają jednak przeciwzapalnie. Ponieważ paracetamol jest neutralny dla żołądka. Jest  zatem szczególnie polecany dla osób z wrzodami żołądka lub dwunastnicy oraz dla dzieci poniżej 12. roku życia. W przypadku walki z bólem ibuprom i paracetamol są nieco bardziej skuteczne. Można to wywnioskować z badań prof. Nikolasa Moore z Uniwersytetu Victor w Bordeaux we Francji. W pracach z chorymi dowiedziono, że w przypadku  leczenia bólu słabego i nie bardzo dokuczliwego 74 proc. było zadowolonych z ibuprofenu, natomiast 69,2 proc. z efektywności paracetamolu, a jedynie 68,6 z leku z zawartością w składzie kwasu acetylosalicylowego. Paracetamol jako substancja czynna leku dostępny jest w wielu preparatach. Prawdopodobni najbardziej znany jest Apap, ale są także Panadol, Panadol dla dzieci, Paracetamol – używany jako nazwa leku, Gripex,Acenol, Anapran, Antidol, Calpol Syrop, Coldrex, Codipar, Efferalgan i Grippostad. Jedyne przeciwwskazanie w przypadku substancji czynnej – paracetomoli to niewydolność wątroby.  Osoby, które mają problemy z wątrobą albo nie powinny w ogóle używać tego leku albo zastosować mniejszą dawkę- najlepiej, by ustalił ją lekarz.

Ibuprofen

CHAD-erka

Wierze i z dobrodziejstwem inwentarza oddawała ). Po gorącej kąpieli minęło. W niedziele, po powyższym piątku, pojawił się ból w prawym boku. Dokuczliwy, bo obudził mnie w nocy, mimo kwetiapiny. W poniedziałek czułam się dziwnie. Raz zimno, raz gorąco. I słabo jakoś. Po pracy odwiedzali nas Chłopaki. Zrobiłam obiad, byłam na spacerze z psem, potem w Leclercu. Ale ciągle dziwacznie się czułam. Po powrocie do domu wsadziłam termometr pod pachę i przeżyłam szok. 39,7. P. chciał jechać na izbę przyjęć, bo wysokość mojej temperatury była cokolwiek szokująca. Wyprosiłam leki przeciwgorączkowe i zimne okłady. Wsiadł w samochód i pojechał po pyralginę w czopkach i najmocniejszy ibuprofen. Ok. 23 osiągnęłam sukces, temperatura spadła do 38. Nie pojechaliśmy do szpitala. W nocy co 4 godz. faszerowałam się na przemian: pyralginą i ibuprofenem. Rano 37. Co dziwne oprócz temperatury nie miałam już żadnych objawów. Kompletnie. Nic mnie nie bolało. A im wyższa była gorączka, tym ja byłam bardziej pobudzona. Gadałam, jak nie przymierzając maniak jakiś, tylko z chodzeniem miałam problem, bo kolebało mną dość mocno. Pod wieczór sama byłam gotowa wybrać się na izbę przyjęć. Gorączka mimo leków nie spadała poniżej 38. Leżałam poobwijana w mokre ręczniki i łykałam świństwa przeciwgorączkowe. W środę umówiłam się do lekarza w Damianie. Na wszelki.

New Life

Co będzie to będzie. Przecież piach czy mokra gleba mnie nie czeka. Gorące płomienie pieca krematoryjnego i urna. Czuję się jakbym pisał scenariusz reklamy: U nas możesz umrzeć! Resztę załatwimy za ciebie. Powiało optymizmem.

2010-02-23 23:04:12 skomentuj (1)


IBUPROFEN

Zaczyna mnie pobolewać gardło, głowa i ogólnie nie czuję się najlepiej. Czy to już koniec? A może początek? Szybki prysznic i łóżeczko z kołderką. Muszę wygrzać swoje sny z kapsułką ibuprofenu.

2010-02-25 23:26:02 skomentuj (1)


BRAK CZASU

Próbuję przespać tyle ile się da. Każdą wolną chwilę przeznaczam na relaks. Przysypiam na fotelu podczas oglądania telewizji. Jestem tak zmęczony że nie mam ochoty chwycić za książkę nie mówiąc już o spotkaniach ze znajomymi. Co chwila ktoś się chce spotkać a ja najnormalniej na świecie nie mam czasu. Każdy wolny dzień wypełniony jest zadaniami albo spotkaniami które odwlekałem od miesięcy i już.

Zdrowe jedzenie

 

Związek zawarty w tłoczonej na zimno oliwie z oliwek ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne - zaobserwowali amerykańscy naukowcy z Monell Chemical Senses Center w Filadelfii. Zidentyfikowany przez nich związek, który nazwali oleokantalem, ma działanie podobne do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Na trop oleokantalu badacze wpadli przypadkiem. Prowadzącego badania Gary'ego Beauchampa z Monell Chemical Senses Center w Filadelfii zaintrygował fakt, że oliwa z pierwszego tłoczenia oliwek na zimno (tzw. extra virgin) powoduje specyficzne podrażnienie tylnej ścianki gardła, podobnie do ibuprofenu. Beauchamp odnotował to w czasie wizyty na Sycylii. Po powrocie do swojego laboratorium razem z kolegami rozpoczął poszukiwania składnika oliwy, który mógłby za to odpowiadać. Wreszcie udało im zidentyfikować związek - oleokantal, od którego stężenia zależały własności drażniące świeżej oliwy. W dalszych doświadczeniach wykazali, że - podobnie jak ibuprofen, blokuje on enzymy z grupy cyklooksygenaz - COX-1 i COX-2. Enzymy te biorą udział w produkcji prostaglandyn. Zdaniem autorów pracy, obserwacje te dowodzą, że zawarty w oliwie oleokantal ma własności przeciwzapalne i przeciwbólowe.

***

abyzdrowo.blog

Środki przeciwbólowe 2008-09-19 13:36:17

Środki przeciwbolowe to moja codzienność konieczna, bez ketonalu w torebce albo chociaż ibupromu czuję się jak bez ręki. Ostatnio natknęłam się na spis leków przeciwbólowych i informacje na temat ich składników. I oto dowiedziałam się, że stosowanie ibuprofenu jako środka zabijającego ból jest o wiele droższe niż stosowanie kwasu acetylosalicyowego. Ma on mniej destrukcyjny wpływ na nerki. Wymienione są tam kolejno polecane lekarstwa które ten ibuprofen zawierają. I.... nie ma tam mojego ibupromu! Co oznacza składa się z jakiejś magicznej mieszanki zwiększającej ryzyko uszkodzenia nerek. A jak twierdzi autor książki: żaden z preparatów wieloskładnikowych nie ma uzasadnionej przewagi nad jednoskładnikowymi środkami przeciwbólowymi. No to ładnie!

skomentuj (1)
Strona główna
wrzesień 2008

Judyta

Wyścigu szczurów!! Nie wiem kiedy to się stało. Jak... Przestałam to kontrolować. A dotarło to do mnie dziś. Kiedy to zobaczyłam prawdę. Niedoskonałość doskonałości. A przecież już jakiś czas temu podjęłam decyzję. Wybrałam drogę. Po biofizyce chcę tylko mieć obronionego magistra. To z chemią wiażę większe nadzieje. Nikt nie będzie ode mnie oczekiwał, że po półrocznym kursie będe świetnym teoretykiem. Nie ma na to szans. Żadnych. Ale po półrocznym kursie. I jeszcze rocznej specjalizacji? Wtedy jak najbardziej trzeba wymagać. Tędy prowadzi moja droga. Ale nie wszyscy musza o tym wiedzieć. Tak samo jak nie wszyscy musza wiedzieć o połkniętych sześciu Persenach i kilku Ibuprofenach...

skomentuj (0)

2008-02-07 03:16:34

Oglądałam przed chwilą pewien film. Specjalnie nie zdradzę tytułu. Bo to ma nie być sugestywne. I czytelne tylko dla niektórych. Wiem, że do niektórych rzeczy bardzo daleko. I wcale mi się do nich nie spieszy. Ale wyobraziłam sobie pewien moment w naszym wspólnym życiu. Pomyślałam, że to naprawdę będzie szczęśliwa chwila. Dla nas. Dla naszych rodziców. Dla każdej bliskiej nam osoby. Momentalnie przypominają mi się słowa Pauli. "Poczekaj aż zaobaczysz Wasze pierwsze.