O czym chcesz poczytać na blogach?

Hydroliza

Aga co chce byc lekarzem - Onet.pl Blog

Zdanie dnia wypowiedziane przez prof. dr hab J.J:
"Proszę państwa prosze sobie to raz na całe życie zapamiętać: Kompleksy z jonami miedzi nigdy nie są oktaedryczne, bo to byłoby niejednoznaczne, a natura zawsze jest jednoznaczna". No i co z tego:czy to pomoże mi kiedyś uratować komuś życie?


A teraz troche pozytywnie- mam już dwa ciężko zarobione wpisy w indeksie: 4,5 z laborki z fizy i 4 z konwerek z fizy. Ale czeka mnie kolejny dzień katuszy nad zadaniami z chemii, w piątek kolokwium zaliczeniowe. Najgorsze to, że gdy po raz nie wiem już który raz licze zmianę stopnia dysocjaci, pH buforu, stałą hydrolizy jakiejś soli, pKa, pKb...żadna kawa nie jest w stanie mnie pobudzić do życia, fenomen- śpie z otwartymi oczami. Przyszły tydzień pełen zaliczeń i kół, a ja jeszcze nie widzialam pieska mojej siostry;-(


Wczoraj doświadczyłam mega uprzejmości i życzliwości ludzkiej- najpierw bez większych szwanków przeżyłam konfrontacje oko w oko z trzema piraniami w dziekanacie wydziału chemii, a później pani w bibliotece anulowała mi karę za 2-miesięczne przetrzymanie książki.A jednak świat czasem nie jest taki straszny:-)

Tymczasem mykam do zadań....hmhhmmhm chyba jednak zrobie sobie godzinną drzemkę.

Aga

Blog nielogiczne

Moja pasja jedyna
tak się dziwnie zaczyna:
rano chemię mam na ustach,
aż do nocy są w probówkach…

I borany, i chlorany,
mieszam wszystko we wściekliźnie.
Organiczny jest mój świat,
gdy z benzenem za pan brat.

W ekstazie rozrywam związki cykliczne,
to sprawia mi rozkosz i…
słyszę: „w to nie wierzę”,
a ja chemię wielbię szczerze.

Szikimian został legendą biochemii,
a ja tymczasem
zanurzam w zlewkach indykatory,
dzieci! nauki ścisłe to nie potwory!

Hydroliza się udała,
to początek sukcesu.
Świat mi pięknieje,
kiedy tworzę chemiczne epopeje.

Kwasy i zasady
obojętnie patrzą na siebie.
Jednak ja dalej odparowuję,
a gdy wdycham aceton, lepiej się czuję.

Bloki energetyczne
ciekawsze od szarych warszawskich.
Formalino, ty dewotko,
nie nazywaj wody cnotką.

Rzuciłam szkołę i pracę,
mam romans z lakmusem..
Aldehydy i ketony
to miłosne feromony.

Nie muszę iść do sadu,
czuję mus gruszkowy – podniebne marzenie,
zaraz łyknę kwas solny –
- złagodzę łaknienie.

.

sciaga.blog

fermentacja alkoholowa C6H12O6 → 2 C2H5OH + 2 CO2 otrzymywanie uwodnienie C2H4 + H2O → C2H5OH zastosowanie przemysł spożywczy, rozpuszczalnik w przemyśle chemicznym działanie na organizm człowieka: szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, jest środkiem odurzającym o działaniu narkotycznym, systematyczne spożywanie prowadzi do pełnego, fizycznego uzależnienia – alkoholizm Nazwa systematyczna kwas octowy Nazwa zwyczajowa octan etylu Wzór sumaryczny CH3COOC2H5 wzór strukturalny stan skupienia ciecz barwa bezbarwny zapach octowy reakcja charakterystyczna reakcja estryfikacji

CH3COOH + CH3OH → CH3COOCH3 + H2O (octan metylu) otrzymywanie hydroliza estrów; CH3COOCH3 + H2O → CH3COOH + CH

A Sunny na to:

Samo zło, czyli o diecie po raz pierwszy!”

 1. Walter RILEY, Boston Powiedział/a:

  PIWO. Dieta. BŁĘDY Indeksu glikemicznego.
  BH.236.
  MOTTO: Piwo, to oczywistość !!

  WIKIPEDIA.
  Piwo; najstarszy i najczęściej spożywany napój alkoholowy oraz trzeci po wodzie i herbacie najbardziej popularny napój na świecie. W znaczeniu ogólnym piwo to każdy napój otrzymany w wyniku enzymatycznej hydrolizy skrobi i białek zawartych w ziarnach zbóż i poddany fermentacji alkoholowej. W węższym znaczeniu pod pojęciem piwa rozumie się zawierający alkohol i dwutlenek węgla napój otrzymany w wyniku fermentacji alkoholowej wody, słodu i chmielu przy użyciu wyselekcjonowanych szczepów drożdży.
  Słód używany do produkcji piwa powstaje w procesie słodowania jęczmienia, rzadziej pszenicy lub żyta, który polega na moczeniu ziarna, kiełkowaniu, a następnie wysuszeniu. Efektem zacierania oraz filtracji słodu jest brzeczka, która wraz z chmielem poddawana jest warzeniu czyli gotowaniu, a następnie fermentacji alkoholowej przy użyciu drożdży piwowarskich.

  IRL KRAKÓW.
  .

Po prostu życie Tomka...

Poczuj hałas, daj na opór manetki!
Wczoraj monotonia... Niedziela jak zwykle minęła spokojnie. Rano (11:00) do kościoła, a później obiad i odpoczynek przed TV/kompem.

Dzisiaj już bardziej interesujący dzień. Rano wstałem sobie ok. 7:40, umyłem włosy i zjadłem śniadanko. Ledwo się obróciłem, by spojrzeć na zegarek i była 8:24. Wyszedłem na autobus (8:26 przyjazd) i jakimś cudem zdąrzyłem (mgła była niezła :P). Jechałem z Żurkiem i policjant który kierował ruchem w alejach był mniej "Pro", bo nie miał białych rękawiczek.

W szkole jak to zwykle bywa śmiesznie.

Na chemii sprawdzian z hydroliz itp. a reszta lekcji to śmiech i Pokemony.
20:48, thomaszek
Link Dodaj komentarz »
sobota, 14 października 2006
OBI - Praktiker - Castorama
Od rana na nogach... Wstałem około 10 i zjadłem na śniadanko pyszną jajecznicę. Później z tatą poszedłem do OBI i Praktikera. Przy okazji na Promenadzie kupiliśmy ciastka na popołudnie (dla mnie rumowe). Po powrocie obiad (zapiekanka z ziemniaków) i króciutki.

Skaza białkowa i nutramigen - Onet.pl Blog

Redakcja videportalu dla alergików postanowiła przemaglować producentów farb - na pierwszy ogień poszła firma Pigment oferująca fotokataliktyczne farby antyalergiczne. Przeczytaj artykuł "Mieszkanie alergika - farby fotokataliktyczne" i wyraź swoje zdanie na ten temat na Forum dla alergików
Kasia (12:45)
2 komentarze

01 kwietnia 2010
Nutramigen - jak działa?


Nutramgien - działanie znalazłam na jednej ze stron internetowych:
"Produkt leczniczy specjalnego dietetycznego przeznaczenia. Zastępuje mleko, dostarcza wszystkich substancji odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju dziecka. Źródłem białka jest hydrolizat kazeiny o znacznym stopniu hydrolizy, co zapobiega wystąpieniu reakcji alergicznych..