O czym chcesz poczytać na blogach?

Hyderabad

Z plecakiem po świecie

Mówiąc lepiej to wygląda z korony krateru niż z bliska. Prócz samego jeziorka wewnątrz krateru jest kilka świątyń hinduistycznych i fragmenty lasu. Trochę te akacje nam dały popalić, bo mają bardzo ostre kolce. Z fauny co krok widywaliśmy obrzydliwe kilkunastocentymetrowe wije, jakieś ptaszki i zdechłego nietoperza. Podobno żyją tu także małpy i jelenie, ale nie udało się na nie natrafić.

Póki co monsun jest dość łagodny – prócz Orchhy nigdzie nie padało podczas zwiedzania. Wracając z Lonar rozpadało się na dobre. Mam nadzieję, że jutro będzie pogodnie, bo czeka nas ciężki dzień – transfer z pełnymi plecakami do Hyderabadu. Już sama podróż wywołuje w nas stres (nocny przejazd pociągiem), a przemieszczać się w trakcie ulewy... A wracając do warunków pogodowych, to temperatury znacznie spadły – chyba o dobre 10-15 oC. Człowiek już się tak nie poci i tyle nie pije. Jedyny minus, to to, że nic nie chce schnąć. Wczoraj wyprałem dżinsy, na które już patrzeć nie mogłem, bo tak były brudne i do teraz są mokre.

Po powrocie do hotelu zjedliśmy kolację i o dziwo nie było problemów z płaceniem indywidualnie za posiłek. Widać kilka dni treningu daje pozytywne skutki. Zamówiłem piwo – już niestety nie mieli Foster’sa więc dali.

Antybelfer

Dla nauczycieli! Po ostatnich podwyżkach nauczycielom bardziej opłaca się pracować, niż odchodzić wcześniej na emeryturę - tłumaczy Związek Nauczycielstwa Polskiego
Zobacz cały wpis

Tagi: finanse
22:55, rados2 , Wpisy.z.Internetu
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 31 stycznia 2011
Uwaga Pirat! Długołęka LO im. Olimpijczyków Polskich - video
Aspirant Mariusz, sierżant sztabowy Kuba i redaktor TVN Turbo Staszek, czyli uczniowie LO w Ostrołęce łapią swoich nauczycieli na drodze
Zobacz cały wpis

23:23, rados2 , Video
Link Dodaj komentarz »
sobota, 22 stycznia 2011
Nauczyciel molestował dziewięcioletnią uczennicę
Antony Xavier, nauczyciel prywatnej szkoły w mieście Hyderabad (południowo-wschodnie Indie) został przez policję aresztowany pod zarzutem.

Indie last minute – zabytki i wspólczesność | Indie to kraj kontrastów. Tu wpólistnieje największe bogactwo i przejmująca bieda.

Lotniska w Indiach

Indie posiadają dość sporo lotnisk. Ponieżej znajduje się wykaz wszystkich lotnisk w tym kraju.

Lotniska w Indiach: Mumbaj, Jammu, Jorhat, Delhi, Agartala, Bhavnagar, Bangalur, Chandigarh, Gaya, Madras, Dżodhpur, Kanpur, Hyderabad, Maduraj, Allahabad, Kalkuta, Aurangabad, Leh, Kochi, Amritsar, Widźajawada, Ahmadabad, Waranasi, Surat, Thiruvananthapuram, Ranchi, Agatti Island, Goa, Bagdogra, Jaisalmer, Pune, Imphal, Jamshedpur, Gawahati, Patna, Dehra Dun, Kozhikode, Tiruchirapally, Hubli-Dharwar, Jaipur, Tirupati, Agra, Indore, Silchar, Jamnagar, Coimbatore, Bhuj, Gwalior, Nagpur, Port Blair, Kulu, Vishakhapatnam, Radźkot, Shimla, Srinagar, Khadżuraho, Kandla, Mangalore, Dibrugarh, Kolhapur, Lucknow, Aizawl, Dharamsala, Udaipur, Rajahmundry, Tuticorin, Rajpur, Porbandar, Gorakhpur, Vadodara, Dźabalpur, Lilabari, Bhubaneswar, Dimapur, Shillong, Bhopal

zwyczajne pakistańskie życie

Tu tory kolejowe, krykiet, a biała kobieta może poczuć się madam i wydawać polecenia - ni z gruszki ni z pietruszki.

Ale do jasnej cholery! Nie takim kosztem :(

...

Wszędzie otacza mnie też ta inność. I pytania o możliwość przyjaźni, tu i teraz. Uczciwej, trwałej, szczerej. Co ją umożliwia?  

 

 ...

16:10, asiakusy
Link Komentarze (6) »
wtorek, 03 stycznia 2012
o jedną więcej czyli ślub w Hyderabadzie :) !

 

Wiadomość, która obiegła Pakistan, a już na pewno Sindh, w ostatnich dniach:

http://guppu.com/2012/01/01/internet-brings-together-pakistani-mute-dude-and-polish-deaf-girl-into-a-wedlock/

http://pak-news.com/deaf-and-dumb-polish-girl-weds-pakistani-man-in-hyderabad/

I będą tu mieszkali!

A oto wiadomość dla tych, którym nie chce się kopiować linków powyżej:

A polish girl who is deaf and dumb has married to a Pakistani man. The wedding ceremony of Jibran and Hamna was held in Hyderabad on 31st December, 2011 (Saturday) which was attended by close relatives, friends.