O czym chcesz poczytać na blogach?

Huta szkła

Subiektywnie o nadbużańskim Wyszkowie.Album

.

.

.

.

.

.

.

Fragment osiedla Polonez.

.

By miasto funkcjonowalo musi zatrudniać wielu ludzi.

 

W hucie szkła.

.

Pałac w Rybienku wybudował ok. 1790 r. biskup inflancki Jan Stefan Giedroyć. W latach czterdziestych XIX w., pałac stał się miejscem spotkań warszawskiej inteligencji. Bywał tu też Cyprian Kamil Norwid.

Resztki zlikwidowanego browaru. Browar wybudowano w roku 1899.Huta Szkła powstała 1906r. jako spółka udziałowa Huta Szklana „Robotnicza”. Udziałowcami byli warszawscy robotnicy zwolnieni z pracy,.

albertyna.blog

albertyna


1 2 3

no to 2003-04-01 14:02:47chrumps


skomentuj (0)

moja piosenka 2003-04-01 15:15:30hahaha
huta szkła
huta szkła
hahahaskomentuj (3)

Fikander naprawdę zakochał się 2003-04-01 17:45:37Fikander różni się od wszystkich. Złośliwi mówią nawet, że Fikander robi wszystko, żeby odróżnić się od wszystkich, ale jest to tylko.

Ekologia - Ziemia nasza planeta

Metale, szkło, tekstylia, piasek), chemiczne (np. kleje, farby) czy mikrobiologiczne (pleśń czy grzyby).
Szkło bezbarwne – pojemnik biały, szkło kolorowe – pojemnik zielony
wrzucamy szkło opakowaniowe:
butelki szklane,
słoiki,
nie można wrzucać:
szkła płaskiego (szyby okienne i samochodowe),
szkła zbrojonego,
luster – mają inną temperaturę topnienia od szkła opakowaniowego i nie stopią się razem z butelkami i słoikami),
szklanek,
kieliszków,
szkła kryształowego,
naczyń żaroodpornych,
ceramiki (fajans, porcelana, naczynia typu arco, doniczki, miski, talerze),
żarówek,
świetlówek,
kineskopów, szklanych opakowań farmaceutycznych i chemicznych z jakąkolwiek pozostałością zawartości.
Dokładne mycie szkła z resztek żywności nie jest konieczne, to samo dotyczy etykiet czy resztek zamknięć. Instalacje do czyszczenia stłuczki w hutach szkła poradzą sobie z „wyłapaniem” takich zanieczyszczeń.
Tworzywa sztuczne i metale – pojemnik żółty
wrzucamy:
puste butelki plastikowe po różnych napojach (np. typu PET),
puste butelki plastikowe.

WYMIARKI Bory Dolnośląskie Turystyka Rowerowa Leszek - bloog.pl

Srebrnym - dwa świerki (sosny) zielone, w polu 3 złotym - orzeł czarny (z przepaską księżycową na piersiach) w skos, w polu 4 złotym - trzy słupy czarne. U z a s a d n i e n i e: Herb odwołuje się do historii tych ziem, a także do miejscowej przyrody. Przede wszystkim nawiązuje jednak do rodziny Lobkovitzów zasłużonej dla rozwoju tych miejscowości (m.in. wzniosła hutę szkła w Wymiarkach). Rodzina von Lobkovitz miała swe posiadłości w Księstwie Żagańskim i pieczętowała się herbem siedmiopolowym.Wobec powyższego nawiązano do starego herbu tej rodziny:-      w polach 1,2,3-      natomiast dwa świerki (sosny) zielone w polu 2 srebrnym, symbolizują miejscową przyrodę - bór sosnowy 

.Brzmi ŁĄKA. W 1899 r posiadacze rowerów utworzyli Towarzystwo Cyklistów.Później z niego wyłonił się ok 1910r zespół akrobatów rowerowych .Robotnicy miejscowych HUT SZKŁA pozazdrościli zrzeszonym rowerzystom i w 1902 r zawiązali Robotniczy Związek Cyklistów "SOLIDARNOŚĆ" . . . Kier . Bad Muskau Kolega Zdzisław Zimowa przejażdżka. Szkoła Podstawowa Przewóz. . Huta Szkła Biurowiec Kościół św.Anny LUTYNKA Kościół Kat. Witoszyn Dln. Kościół kat. Wymiarki Nadleśnictwo Wymiarki Panorama Gm. Wymiarki . STEINBACH- NIEMCY Słupek Graniczny i Zdzisław Ruszów Ruszów-Jagodowe Lato 2007 Zdzisław Leszek Rothenburg Niemcy Tej sosny.

KOKONISSIMO______________________________________

skomentuj 2004-01-30

agut ma burzujskiego diskmena, ja tez mam wiec to jest burzujski blog. stado by go nam pozazdroscilo.

m


skomentuj 2004-01-30

074-81-41-338 Violetta to huta szkła z tradycjami. Pielęgnujemy je i nie zapominamy o nich, tak jak np. nowoczesne huty szkła. Symbolem naszej huty jest szklany delfin, który idealnie nadaje się do postawienia na telewizorze czarno-białym (do zestawu dodajemy serwetkę ręcznie dzierganą na szydełku, GRATIS). Ponieważ nie używamy w naszej hucie nowoczesnych technologii (zgodnie z tradycją i na życzenie naszego.

Doradca Rynku Nieruchomości Marcin Chaszczewicz

Terytorialnej z Centrum Wałbrzycha.

Marcin Chaszczewicz Doradca Rynku Nieruchomości

http://a488.asariwww.pl/

www.pgnieruchomosci.pl

 

Poniżej – jako ciekawostkę – przytoczę cytat z wikipedii odnośnie Piaskowej Góry.

Swoją nazwę zawdzięcza złożom piasku szklarskiego, który jest wykorzystywany w hutnictwie szkła. Początkowo wchodziła w skład Szczawna-Zdroju i stanowiła jego zaplecze gospodarskie. Obecna nazwa obowiązuje od 1951.

Piaskowa Góra zajmuje wzniesienie w północnej części miasta, między dolinami Szczawnika na zachodzie i Pełcznicy na wschodzie. Od północy ogranicza ją dolna linia kolejowa, poprzez którą sąsiaduje ze Szczawienkiem, a na południu dociera do północnych podnóży Stróżnika i Wzgórza Gedymina z parkiem w Szczawnie Zdroju. Najstarsza część dzielnicy skupiona jest na osi obecnych ulic Wrocławskiej, kardynała S. Wyszyńskiego i H. Wieniawskiego (tak zwana SPG, tj. Stara Piaskowa Góra). Przed wojną powstało tu kilka zakładów przemysłowych, w tym huta szkła, która obecnie zaprzestała swojej działalności, a także funkcjonujące do dzisiaj: Zakłady Urządzeń Technicznych WAMAG i Dolnośląska Fabryka Lin i Drutów LINMET. Przez ulicę Wrocławską została poprowadzona linia tramwajowa z centrum Wałbrzycha na Szczawienko, zwane również Dolnym Szczawnem.

Na Piaskowej Górze na początku XX wieku powstały.