O czym chcesz poczytać na blogach?

Husqvarna

komuna-team.blog

Zmierzymy się z tym zasranym losem. I jestem pewien, że sobie poradzimy, choćbym miał przejść te 15 km na kolanach. Od lata wykonaliśmy kawał dobrej roboty, wiele treningów zabawy, przygotowań. I co teraz miałbym odebrać psom to na co tak sumiennie pracowały tyle czasu? Nigdy.

dziś od 12tej zaczynają się starty pierwszego z czterech etapów ( jutro nocny od 18tej, sobota i niediela w dzień) i my tam będziemy i kiedy Radek skończy odliczać ruszymy po raz kolejny na jakuszyckie trasy.

Zapraszam do relacji po wyścigu

skomentuj (0)

I po Husqvarnie :-) 2011-01-11 11:44:13

Husqvarna tour 2011 zakończone. To były zawody, które były mi bardzo potrzebne. Bardzo potrzebowałem bliskości z całą tą psią atmosferą, kontaktu z innymi maszerami, rozmowy, rad i prawdziwego ścigania. Dzięki mojej Monice wystartowałem w całkowicie mi obcej klasie SKJ, i pokonałem na nartach biegowych z dwoma psami przypiętymi do pasa cztery 15 kilometrowe etapy wyścigu. Dla mnie była to głównie walka z samym sobą ale też nagroda dla moich psów, które udowodniły, że bez względu na okoliczności jesteśmy dobrym teamem. Wiele treningów i wspólnie spędzonego czasu pokazało, że bez względu na dystans, warunki i klasę jesteśmy w stanie stanąć na starcie i walczyć.
.

"Takich trzech jak nas dwóch to nie ma ani jednego" :) - Onet.pl Blog


ICH DWÓCH
a nas tylko trzech ;-)

CHESTER
Rasa: Siberian Husky
Przydomek: husqvarna NUGAT
Data urodzenia: 29.04.2005r
Rodzice: DRAGON errot x husqvarna CASABLANCA

Nikolas Imiołczyk

I tak dzisiaj, w dyscyplinach indywidyalnych jak canicross, czy bikejoring (kolarz + pies) królują głównie tzw. eurodogi, czy greystery – najprościej mówiąc – Europejskie Psy Zaprzęgowe, nierasowe psy na bazie wyżła niemieckiego z domieszką chartów, pointerów, alaskan husky…

Od lipca 2009 roku mieszka ze mną właśnie taki jeden EPZ, zwany dokładniej eurodogiem, bo ma sporo krwi alaskan husky i pointera (greysthery to ściśle określona mieszanka: GREYhound + vorSTHER).
Pojawił się u nas specjalnie dla mnie – do canicrossu, w którym wykazałem się niejakimi predyspozycjami :)
Właściwie to mamy dwa psy… jeden mój, drugi siostry – zagorzałej miłośniczki rasowych siberian husky i średniego dystansu.
Wypadałoby również trochę je przedstawić:

 

CHESTER (husqvarna NUGAT)


syberyjski husky
29.04.2005r
rodzice: husqvarna CASABLANCA x DRAGON errot
wzrost/ waga: 57,8.

Blog KTM125

Robiłem z nią od przyjścia ze sql aż do 21 szej zwykle ale często bywało ze do 22 giej. Bardzo dużo było pracy ale już  prawie skończyłem a oto kolejne fotki podczas  prac przy niej :
          
2006-02-26
Silniczek z mojej Husqvarny WRE 125 z roq 1998 na focie jest zaraz po złożeniu widoczne ślady sylikonu. Wiadć równiesz mębrane  na wydechu( zawór) jest on przerobiony na tzw. ręczny poniewasz modył sterujący sie sfajcył (nie nawidze elektroniki w motorak -jest sie co jebać)  Jest w nim nowy tłoczek jeszcze nie w pełni dotarty i nowa korba . Wiem że poprzedni właściciel musił kupić nowy kosz sprzęgłowy i chba tarcze ja wlałem nowy ilej teraz. Łożyska na wale są  w idealnym stanie...

Nasze wycieczki - Stenariusz Podróży

Słońca. No ale wróćmy do opisu naszej ostatniej wyprawy.

Zaczęliśmy od Smolandii - Krainy Wschodnich Gotów. Za szybą autokaru przesuwały się zielone lasy i wszędobylskie skały, a przewodniczka - tym razem była to Ania -  powoli wprowadzała nas w pradawny świat daaaaleko przed wikingami. Około południa dojechaliśmy do Huskvarny. Wiem z czym ta nazwa może się kojarzyć -zgadza się: była tam fabryka tych wszystkich ostrych narzędzi, które nasi mężowie muszą koniecznie posiadać. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale Husqvarna długi czas produkowała broń. Niestety, miasto nie wykorzystało tego potencjału i nigdzie nie znalazłam pamiątkowego breloczka z mini piłą łańcuchową. Może wcale nie musieli się silić na taki marketing, ponieważ samo miejsce jest przepiękne. Miasteczko wije się między górami a ogromnym jeziorem Wetter. Tam, w restauracji z pięknym widokiem na dużą wodę zjedliśmy lunch: danie dnia za 82 korony.

Szczerze mówiąc jedzenie było takie sobie, ale widok za oknem rekompensował wszelkie niedociągnięcia. W ogóle jezioro Vättern z powodzeniem może udawać morze. Kiedy nie widać drugiego brzegu,.