O czym chcesz poczytać na blogach?

Husky

naszepsy

Ciągle piszczy. Istnieje konieczność karmienia go sondą i trzymania w cieple, w ciągu mniej więcej dwóch tygodni zagrożenie dla życia mija, a nos wraca do prawie prawidłowego kształtu po kilku miesiącach. Pies ma jednak stałe trudności z oddychaniem.
Zespół Cushinga- połączenie niektórych objawów powyższych chorób.


Komentarzy: 1 O psie rasy syberian husky 2011-07-01 Rys historyczny[

Rasa ta jest rasą pierwotną, pochodzącą z rejonu Kołymy w północnej Syberii. Hodowana tam przez pionierów w hodowli psów zaprzęgowych – Czukczów oraz Kamczadalów, Koriaków i Jukagirów. Około pół miliona lat temu wiele paleoazjatyckich, prymitywnych plemion zamieszkiwało te tereny, gdy były one cieplejszym i bardziej przyjaznym terenem łowieckim. Ludzie zdobywali tam pożywienie polując, w czym pomagały im psy.

..::Psy::..

Km. W porównaniu z miejscowymi psami zaprzęgowymi wydawały się być tak niepozorne, iż początkowo zostały wyśmiane i ochrzczone mianem "syberyjski szczur". Jakież było zdziwienie, gdy zaprzęg owych "szczurów", prowadzony przez Thurnstrup'a, po pokonaniu morderczego dystansu zjawił się na mecie jako trzeci. I tak rozpoczął się ciąg zwycięstw tych niepozornych psów. W 1910 r. na trasie tego samego wyścigu John Johnson ze swym zaprzęgiem husky uzyskał rekordowy czas 74 h. 14 min. 39 sek., pobity dopiero niedawno, w 1983 r. W latach 1915, 1916 i 1917 wygrywał słynny zaprzęg Husky Leonarda Seppali.

Psy Seppali dały początek hodowli tej rasy na kontynencie amerykańskim gdzie jako szybkie i wytrzymałe prędko zyskały sławę i uznanie. Rozwój hodowli doprowadził do zarejestrowania rasy przez "Amerykański Kennel Club". Krzyżówki z miejscowymi psami doprowadziły do uzyskania typu uniwersalnego. Psów używano nie tylko w sporcie, ale również w pracy - do przewożenia niezbyt ciężkich ładunków i poczty.

norweski badacz Roald Amundsen (1872- 1928), planując ekspedycję naukową z Alaski na Biegun Północny, wybrał do transportu sprzętu właśnie.

One night in Bangkok

czwartek, 10 marca 2011
  • Husky

    Gładko zaczesane włosy, spięte w blond kucyk opadający mi na plecy. Podobam się sobie, kiedy spoglądam na swoje odbicie w lustrze. Jestem zadowolona. To efekt wczorajszego spotkania z uległym. Uwielbiam uległych mężczyzn, najbardziej Dużego, ale mało mamy okazji, by się spotkać. A teraz, kiedy swoje myśli poświęciłam cuckoldingowi, jak na zawołanie przypomniał o sobie niejaki Husky.

    Spotkaliśmy się raz, przeszło rok temu i spotkanie to nie do końca przypominało sesję BDSM... Został Huskym, bo był taki napalony, narwany, drący do przodu. Miał w sobie tyle energii, że zaczęła mi ona przeszkadzać i w rezultacie pogoniłam go stwierdziwszy, że mi się narzuca. Odezwał się ponownie kilka dni temu, zaczęliśmy rozmawiać i okazało się, że przez ten czas, kiedy się nie widzieliśmy i jedno i drugie z nas nieco się zmieniło i dojrzało. Nagle doszliśmy do porozumienia w kwestii traktowania uległego przez Panią, jak.

karcia3344.blog

Jasno umaszczonych może być jaśniejszy; zgryz nożycowy. Oczy są dosyć duże, nie osadzone głęboko, ani zbyt wyłupiaste, szeroko rozstawione, o łagodnym wyrazie; kolor ciemnobrązowy lub orzechowy.
skomentuj (0)

;D 2010-01-12 17:47:48

            Siberian husky ..  

                    Charakter

Niezależnie od budowy i pochodzenia psy rasy siberian husky są żywe, energiczne i ciekawskie, ale nie nerwowe, co widać w ich spojrzeniu i zachowaniu. Są również bardzo samodzielne, stąd trudno od nich wymagać bezwzględnego posłuszeństwa, jak od psa policyjnego, pomimo to bardzo chętnie się uczą. Oto niektóre.