O czym chcesz poczytać na blogach?

Hurt locker

Kriegspiel

 • gry planszowe
 • komiks
 • książki
 • kultura
 • Nauka
 • opera
 • przegląd
 • raporty z sesji
 • recenzje
 • RPG
 • szanty
 • Tagi

  1805 AAR Burning Blue Czas Apokalipsy Downtown Fate of the world film gry komputerowe High Frontier Hurt Locker kosmos książki marynistyka muzyka nauka Nightfighter O'Brian planszówki Pluton poezja.

   Pozdrawiam
   M.Z.

   Odpowiedz
  1. Poważna operacja floty « Kriegspiel powiedział/a

   [...] Ciemnoniebieski świt [...]

   Odpowiedz

  Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

  « Hurt Locker
  First we take Marvano… »

 • Brzydki, zły i szczery

  »

  Tagi: ekstraklasa GKS Bełchatów Lech Poznań Legia Warszawa Ruch Chorzów wisła kraków
  22:17, zumzumzumek , Sport
  Link Komentarze (6) »
  Obejrzane - The Hurt Locker ("W pułapce wojny")
  Najlepszy według Akademii Filmowej film ubiegłego roku nie trafił na ekrany polskich kin, za to 20 lutego miał swoją telewizyjną premierę na Canal+.
  Więcej »

  Tagi: Bękarty Wojny Dystrykt.

  baba-o-filmach.blog

  Na gorąco - reż. Brian de Palma 2011-04-01 20:57:38

  Pamiętam, że któregoś dnia Canal +  "puścił" ten film, przewrotnie (alboe i nie),  w pewien wieczór razem z filmem "The Hurt Locker". Można powiedzieć, że "Na gorąco" to również, jak THL, film z tzw. tyłów wojny. Opowiada, o oddzialiku kilku żołnierzy, ktorzy zatrudnieni są na punkcie kontrolnym.  Ich zadaniem jest rewidowanie ludzi, przekraczających pewne strefy miasta, chodzi o wyłapywanie ewentualnych zamachowców, jak i o przypominanie zwykłym obywatelom Iraku, że jest wojna i, że.

  Mój punkt widzenia. - Onet.pl Blog

  To nie dojdzie do skutku nie zobaczę pewnych osób, których nie mam ochoty widzieć... Zobaczymy co będzie.

  Co poza tym? Z pewnymi oporami odwiedziłam ostatnio D.A. Resurrexit (po zmianie duszpasterzy jeszcze bardziej mi tam nie po drodze) za namową Marty oczywiście. Powodem był film, który pokazywali "W dolinie Elah"- o tym co wojna robi z normalnymi ludźmi. Skojarzenie z "The Hurt Locker. W pułapce wojny" było dla mnie oczywiste choć filmy klimatycznie zupełnie różne. W każdym razie możliwe, że na filmach w D.A. będę pojawiać się częściej bo tych dobrych w telewizji choćby ze świecą szukać- się nie znajdzie...:(

  Tymczasem na Liście zostało do zaprezentowania sześć pierwszych miejsc, a ja liczę na to, że tą najwyższą dziś.

  Subiektywnamapatorunia's Blog

  Z szarymi, niewygodnymi siedzeniami i bocznym podestem, na którym podczas popularnych seansów zalegali spóźnialscy. Kino ambitne, dziwnie przytulne, ciasne, rodem z wiersza Gałczyńskiego.
  Pamiętam stąd „W białym mieście” Alaina Tannera, odmalowujące lizbońską ulicę o niebo lepiej niż słynne „Lisbon story”. Krótko po wręczeniu Oskarów operator puszczał „The Hurt Locker” ze zwykłego dvd. Ostatnim filmem, jaki widziałem w Naszym Kinie, były „Opowieści niemoralne” Waleriana Borowczyka.
  Pomyśleć, że za 20-30 lat te trzy niepozorne kina ze Starówki będą pamiętać tylko takie stare ramole jak ja. Młodym może zamajaczy jakiś obraz z dzieciństwa, jak mi Bałtyku na Mickiewicza. Nawiasem mówiąc, tam też zainstalowała się.

  Blog Yangire

  Wykurować się w domu. Trudno. Wyszło jak wyszło.

  A aktualnie jest spoko. Jestem po humanistycznym (i prawdopodobnie najgłupszej rozprawce w moim krótkim życiu), ojciec w drugim pokoju (który po angielsku zna tylko słowo spasiba) wykłóca się o polskie tłumaczenie tytułu filmu {źle usłyszał i myli Bękarty Wojny z The Hurt Locker (W pułapce wojny), ale on i tak wie lepiej}, w domu zaraz będzie przez to poligon, mam ochotę na cappuccino, a jutro przede mną językowy i toporne wykładanie matmy na tych para-fakultetach. Ale jest dobrze, my heart leaps for 'c'.
  Wystarczy zrobić sobie cappuccino i będę kontenta.
  No.

  PS A tak w ogóle,

  INTEFILM

  Się z konsekwencjami swoich czynów? Pewnie nie raz (‘The Heat’ blablaba itp itd). Co sprawia, że te filmy prezentują poziom taki a nie inny to gra aktorska, zbudowanie akcji całkowicie na skomplikowanych postaciach. W ‘The Town’ nie ma rozdziału na tych dobrych i złych. Role Afflecka, Rennera (którego nie lubię i naprawdę nie rozumiem zachwytu nad ‘The Hurt Locker’) oraz Hamma to po prostu popis i rewelka. Szczególnie Hamm, którego pierwszy raz widzę na wielkim ekranie (karierę zbudował na ‘Mad Men’ w telewizji AMC). Napięcie pomiędzy postaciami momentami przyprawia o dreszcze a sytuacje które wynikają z powodu wyborów jakich dokonują to momentami kosmos. Proste sprawy stają się naprawdę skomplikowane gdy dostajemy.