O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Hung

The Forbidden

Wykonywać najprostszych czynności, nawet siedzieć. Ostatecznie duszą się lub umierają z powodu niedożywienia. Niekiedy przez to wtargnięcie tracili życie niewinni ludzie.

Ludouicus nie raz brał udział w osądzaniu winowajcy i wdzierał się do umysłów wielu ludzi, którzy po tym zdarzeniu żegnali się z bliskimi i czekali na swój los. O dziwo, nic takiego się działo. Ludzie żyli dalej, czy to w celach, czy jeśli okazywali się niewinni - w zaciszach swoich domów.

Podzielił się tą wiedzą z innymi czarodziejami.

Młody wtedy król Hung II cieszył się, że ma tak silnego wojownika, ochraniał królestwo i jego – ale jednocześnie zazdrościł mu, że lud tak go uwielbia.

Zawdzięczał mu jednak życie swego syna, którego tak oczekiwał.

Niekiedy do jego uszu dochodziły plotki, że Ludouicus, powinien znaleźć się na tronie, że wszyscy go słuchają – nawet wrogowie.

Podczas wojny, nie raz nie dochodziło do rozlewu krwi, kiedy to wojsko szło z Ludouicusem na czele, nie musieli nawet wyciągać swych mieczy. Prostą rozmową, podtrawił rozwiązać problem a nawet.

Kondux

Większości ze względu na ich ilość. Dlatego opiszę najważniejsze lub najciekawsze.

Vin Tsun Kuen (詠春yǒng chūn albo永春yǒngchūn) jest najpopularniejszym systemem kung fu na świecie, a jego nazwę można przetłumaczyć jako “Pięść Pięknej Wiosny”. Co do jego początków istnieje kilka wersji, więc niestety nie możemy jednoznacznie tego stwierdzić. Można jedynie powiedzieć, że ten styl miał związek z grupą operową z miejscowości Foshan (佛山Fóshān) o nazwie Hung Suen. Na przestrzeni lat istniało wiele różnych szkół Wing Tsun. Główną siłą ataku jak i obrony są ręce a dopiero potem nogi, co istotne kopnięcia można wykonywać tylko do wysokości pasa. Używano manekinów jako formę treningu.  Broń wykorzystywana w tej technice to długa tyczka i para długich noży  – tasaków.

Long Yin Pai prawdopodobnie został stworzony przez mniszkę buddyjską w XVI wieku. Teraz są ćwiczone w Emei oraz Guangdong (廣東 Guǎngdōng). Obrona polega na wycofaniu lub skurczeniu się, a ruchy są mocne.

ged's_blog

O wojsku - tamte koszmary i ich natrętne powroty we snach przypomniały mi się z precyzyjną ostrością!
Trzymajcie się i niech Bóg Was broni przed niechcianym zaciągiem w szeregi obrońców pokoju! [ale to schizoidalnie brzmi! nie?]


ged 2003-05-22 18:35:47
skomentuj (7)


Budda Nieograniczonego Współczucia
Zainspirowany medytacyjną notką PA-TU (Pa-Tu po japońsku znaczy: pierwszy zielony wiosenny młodziutki listek z drzewka tuberozy) przekazuję Wam te słowa mego mistrza:
Om Mani Peme Hung - Bądź pozdrowiony Klejnocie w kwiecie lotosu. Tymi słowami Tybetańczycy pozdrawiają wielkiego Bodhisattwę Czenrezig (sanskryt - Awalokiteśwara), którego moc uosabia się dzisiaj w postaci XIV Dalaj Lamy Tenzin Gyatso. Czenrezig jest buddyjską formą medytacyjną, żywym symbolem energii współczucia. Bodhisattwowie to oświecone istoty, które rezygnując z ostatecznego wyzwolenia, oddają się na służbę czującym istotom. Tybetańska Linia przekazu Dalaj Lamów oraz Karmapów (obecnie żyje XVII inkarnacja Karmapy, Ugyen Thinlej Dordże), jest sukcesją tejże potężnej.

AND I SWEAR THAT I DON'T HAVE A GUN

Łodzi grali podwórkowi chuligani. mogłam jechać, ale wybrałam trening. coraz częściej wybieram trening... wojtek poprosił mnie, żebym chociaż środę odpuściła, bo wieczory poniedziałkowe, wtorkowe, czwartkowe i piątkowe spędzam na sali, a w weekendy jestem w szkole, on zaś na koncertach.
alkohol też mi ostatnio nie wchodzi, bo nie mam czasu regularnie pić. nawet się cieszę. zdecydowanie wolę rano budzić się połamana, z zakwasami i stadem siniaków, niż upodlona kacem i popawiowy odorem.

zauważyłam, że dopada mnie syndrom monotematyczności. młode matki nie potrafią mówić o niczym innym, jak tylko o swoim dziecku. dyskusje z muzykami wcześniej czy później zawsze sprowadzają się do jednego - ich zespołu. a ja? a ja najbardziej ożywiam się opowiadając o wszystkim, co związane jest z zajęciami hung gar/sanda.

pasja graniczy z obsesją.

you know you're right... 2009-04-10 00:07:24 skomentuj (6)

Krótka historia światła

Nie zdarzyło się.. choć mogło być i tak...
<br>Na tych nięty... niedziela, 12 październik 2008, 22:19

Zawsze piękni, zawsze młodzi, zawsze uśmiechnięci. Tacy chcielibyśmy być. W sumie nic to trudnego. Wystarczy nie patrzeć do lustra. Albo przynajmniej nie patrzeć zbyt często.

Every little thing that you say or do
I'm hung up
I'm hung up on you

Zmieniamy się Wolf. Nie koniecznie rozwijamy, nie koniecznie są to zmiany postępowe. Te zmiany po prostu postępują, czy tego chcemy, czy nie. Najczęściej nie, tym bardziej, że są to od nas zmiany niezależne. Możemy rzecz jasna silić się na ich tuszowanie, ale.. zmiany zależne od czasu następują. Jedna po drugiej. Czasem szybciej, czasem wolniej.. zwykle u siebie zauważamy je nagle. Tak jakbyśmy nie byli w stanie zauważyć etapów przejściowych, a jeśli możemy, to z całą stanowczością je lekceważymy lub po.

POWRÓT DO ŹRÓDŁA

Było do wszystkiego gdy widać było ostatni zachód słońca z patio na Alcalde Diaz. Robi sie ciemno, sępy przyspiająw locie i niewiele jest rzeczy, które możnaby napisać tak, żeby nie były fałszem, zgrywą.
Lepiej do ostatniej chwili nie myśleć o powrocie, być gdzie się jest. A potem jak się wróci, to dalej myśleć o tym gdzie się było. Póki wiosna się nie zacznie.
To nie jest zielona noc. To jest bardzo ciemna noc Kuna Yala. Chociaż to nie tutaj atlantycka fala. Aż się nie chce wierzyć, że jest inny świat. On jest. Spokojnie, już wracamy, wracamy.


2008-04-13 19:33:07 skomentuj (3)
TRZY WIERSZE DLA TYBETU. SPRZED LAT.

OM MANI PEKIN HUNG 


Hung up

romansuder blog

Tle z vinyla - Peter Green Slabo Day.


(Poniżej: Peter Green Slabo Day. Źródło youtube)
Missing.

bez daty


..a czas mija w nocy..praca na kompie przy muzyce..
03.2o nad ranem..
;-)


Missing

Woke up this morning, there was a chill in the air
Went to the kitchen, my cigarettes were lying there
Jacket hung on the chair, the way I left it last night
Everything was in place, everything seemed alright
Obudziłem się dziś rano, w powietrzu czuć było chłód
Poszedłem do kuchni, moje papierosy wciąż tam leżały
Kurtka wisiała na krześle tak, jak pozostawiłem ją.

misa-san.blog

Za ile? A On zdaje się rozczulił nad skromnym podejsciem do foremek i chciał nam coś jeszcze dorzucać, ale po odmowie, powiedzial z uśmiechem "no, dziesięć mówie". Jakaż była radość gupiutka! Moja, rzecz jasna.

Dziś już wszystko wyszorowane, wysuszone. Lód zrobiony, kruszer przetestowany. A obrusy uprane i wyprasowane. Stól jednak potrzebuje okrycia! Tak sobie myślałam ja, mąż płacił, a wybieraliśmy razem. Jeden "wyjściowy" czy tam "przyjęciowy", dostosowany rozmiarem do maksymalnego rozłożenia naszego stołu. Drugi jest w zasadzie niewielką serwetą, która ułożona na skos, pieknie prezentuje siebie i.
It was just my mistake thinking you cared
It was just my mistake thinking you'd be there
That you'd be by my side and that you wouldn't lie
My mistake

It was just my false hope thinking we'd last, yeah
It was just my false hope, forgot all your past
All those girls you denied
Smashed up hearts hung out to dry

I know it's wrong, hanging on too long
I know it's wrong, hanging on too long
But I need to move on, hanging on too long

I was a fool for you right from the start, yeah
I was a fool for you hoping for a spark
For some kind of sign that you would be mine

I know it's.

Koralina

Pana kominiarza.

Za każdym razem złapałam za guzik dwa razy - za Ciebie i za mnie.

Spoon
2009-04-02 | 12:25:46
Spoon in spoon
Stirring my coffee
I think of you
And turn to the gate
But on my way
Came up with the answers
Scratched my head
And the answers were gone

From hand to hand
Wrists to the elbow
Red blood sand
Could dad be god
Crosses cross
Hung out like a wet rag
Forgive you why
You hung me out to dry

Maybe Im a little crazy
But laughing out loud
Makes it all pass by
Maybe youre a little crazy
But laughing out loud
Makes it all subside

Holding, Im holding
Falling, Im still falling

Spoon in spoon
Stirring my coffee
I think of this
And turn to the.

Muzyka

2006-02-12

Jak pamiętacie, wcześniej publikowaliśmy domniemaną okładkę singla "Sorry" Madonny, zaznaczając jednak tym samym, że nie jest to informacja oficjalnie potwierdzona. Jak się jednak okazało, okładka była dziełem fana, który wykorzystał zdjęcie z teledysku "Hung Up".