O czym chcesz poczytać na blogach?

Hugo chavez

Klapki Kubota State Of Mind

Ludzi żyją w ubóstwie, a infrastruktura wygląda marnie? Czy wspieranie dogorywających dyktatur, by tylko utrzeć nosa Stanom, warte jest poświęcenia jego obywateli?

Hugo Chavez utrzymuje się u władzy dzięki ciekawemu połączeniu, jakim jest bogactwo państwa, wynikające z wydobycia ropy i biednej masy ludzi, która przez lata grosza z tego bogactwa nie widziała. Hugo chojnie sypie z kasy najuboższym w postaci dopłat do żywności (markety z dotowanymi produktami pierwszej potrzeby), otwiera szkoły i szpitale w dzielnicach slumsów. Bez mrugnięcia okiem okrada za to bogatych, przykładowo zmuszając ich nowym prawem do sprzedaży posiadłości potencjalnemu chętnemu bez dachu nad głową za bezcen, gdy tych posiadłości mają więcej niż jedną. O ile chavezowe idee redystrybucji bogactwa mogą być słuszne, o tyle aparat administracyjno-urzędniczy pożera po drodze lwią część pomocy. Łatwy pieniądz z ropy rodzi korupcję. Ta gangrena oplata rurociągi transportujące pieniądze, a zwykły obywatel może tylko nacieszyć wzrok nowymi amerykańskimi SUVami, którymi sunie socjalistyczna arystokracja.

Rudazazji w Ameryce Południowej

 
Peru wybrało


No to Peru wybrało i ma przewalone. W dzisiejszych wyborach prezydenckich do drugiej tury zakwalifikowali się dwaj najgorsi kandydaci z liczących się pięciu.
 
Ollanta Humala prezentuje skrajną lewicę i wspierają go takie typy jak Hugo Chavez i Evo Morales. Co prawda Humala jest dość dobrze wykształconym kolesiem i takich debilizmów jak prezydenci Wenezueli i Boliwii raczej wygadywać nie będzie, ale za to ma skrajne poglądy, min gada o zmianie konstytucji i upaństwowieniu wszystkiego co się dopiero co sprywatyzowało i raczej oczywista jest droga, którą zamierza pójść. Nie wiadomo tylko jak daleko jest na niej.

Biurokracja to dobrze zorganizowana zaraza

Prawdziwa dyskusja o sprawie. Bo aptekarze wprawdzie chcą pomóc pacjentowi, ale... boją się NFZ. Bo system w Polsce mamy taki, że każdy błąd na recepcie powoduje automatyczne odebranie aptece refundacji za lek. Na podstawie decyzji urzędnika - bez trybu odwoławczego. Bez trybu odwoławczego - czyli system ociera się o poglądy światłych myślicieli w stylu Aleksander Łukaszenka, czy Hugo Chavez. Co więcej - przedstawiciele środowiska podawali przykłady, gdy drobne błędy w receptach powodowały... upadłości aptek, którym kazano zwracać np. 100 tys. złotych. Bez prawa do odwołania... I dlatego aptekarze boją się zmian na receptach. Bo nikt nie wie, jak zinterpretuje je NFZ.

Sprawa recept pokazuje, że Polska znalazła się na skraju normalności. Aptekarz wie,.

sfb.blog

skomentuj (0)

Miasto. Masa. McDonald's 2010-01-18 17:02:54

Tagi: życie, cytaty, sex, przemyślenia, rock'n'roll, mcdonald's, słynni geje, john rambo

skomentuj (0)

Cytując Chaveza 2010-01-21 20:52:35

A kiedy już przyjdą po Ciebie
i wtyczkę ze ściany wyciągną
Kto pogłądzi twoją głowę gorącą
i serce rewolucyjne, piękne utuli?
Czy słowa coś więcej bedą znaczyć?
Czy będziesz czymś więcej
Niż Twój komentarz na ołnecie?


Tagi: cytaty, autoironia, słynni geje, hugo chavez, rysowanki

skomentuj (0)

Cytując Putina 2010-01-22 21:49:11

 Tako rzecze:

Tagi: cytaty, sex, cytat, rosja, putin, hitler, stalin, słynni geje, rysowanki

skomentuj (0)