O czym chcesz poczytać na blogach?

Huddersfield

Blog o koniach i Bryanie Adamsie - Onet.pl Blog

04.02.2006r.
   Indie, Bombaj
   MMRDA Grounds Bandrla Kurla Complex

05.02.2006r.
   Indie, Banglaur
   Palace Grounds

06.03.2006r.
   RPA, Cape Town
   Kirstenbosch Gardens

07.03.2006r.
   RPA, Cape Town
   Kirstenbosch Gardens

08.03.2006r.
   RPA, Cape Town
   Kirstenbosch Gardens

09.03.2006r.
   RPA, Port Elizabeth
   Vodacom Indoor Sports Centre

11.03.2006r.
   RPA, Durban
   Westridge Park Tennis Stadium

12.03.2006r.
   RPA, Johannesburg
   The Coca Cola Dome

01.06.2006r.
   UK, Huddersfield
   Huddersfield Football Club

02.06.2006r.
   Wales, Bridgend
   Bridgend RFC

04.06.2006r.
   Irleand, Galway
   Pearse Stadium

06.07.2006r.
   Switerzland, Motreaux
   Switerzland Festival

07.07.2006r.
   Niemcy, Gelsenkirchen
   Gluckaufkampfbahn

Fajnie by było pojechać na taki koncert... Może kiedyś pojadę ;)
Wiem tylko, że nie daruję :D


    

AgA (13:16)
somebody

andyx.blog

Pobytu w UK. Nie tylko względem przyszłości, ale i przeszłości. Bo narzekałem, że ciężko, że długie godziny, że to, że tamto. Ale prawda jest taka, że pod koniec po prostu mi się podobało. Otoczyłem się fajnymi ludźmi, z którymi zżyłem się mocno, i których szkoda mi było opuszczać. Szkoda mi było samej pracy, bo właśnie wtedy kiedy zaczynała mi odpowiadać - skończyła się gwałtownie. Dlatego podsumowując epizod z Edynburga zawsze wspominać będę miło, a kiedy wyjeżdzałem wcale nie było mi do śmiechu.

Ale cóż, nadszedł sierpień, powrót do Polski i wakacje. Trochę odpoczynku, zabawy. Była wizyta w szpitalu, było wesele - było fajnie (takie szybkie podsumowanie - daje radę, nie?:D). A potem trzeba było wracać do, tym razem, Huddersfield. Do Huddersfield, za którym tęskniłem nawet trochę, a które już pierwszego dnia przypomniało mi, dlaczego tęsknota bywa zwodnicza :) I tak siedzę tutaj od kilku miesięcy.

Znów powrócę do którejś z archaicznych notek, w których pisałem, że dzięki Placementowi docenię ten rok i że być może będzie on łatwiejszy. A życie jak zwykle swym brutalnym sposobem strzeliło mi plaskacza i zwodniczo pokręciło główką, jakby chcąc powiedzieć: "Yeah, right...". 

Zacznijmy od pracy - dalej pracuję w Toys R Us, tym razem w Leeds, najbardziej dochodowym sklepie w całej firmie. Oczywiście już nie jako manager, zostałem zdegradowany na sprzedawcę. Ojj... wiem, jak to brzmi. Nie najlepiej. Na szczęście pomaga myśl, że to.

Blog York0

Zawartymi na stronie 

Historia rasy
Pochodzenie Yorkshire Terriera datuje się w drugiej połowie XVIII wieku, kiedy to rozwój tkactwa w Anglii i Szkocji przezywał swój początek. Wówczas w pobliżu Yorkshire osiedlali się tkacze, ponieważ byli to robotnicy, a od dużych psów pobierano wysokie podatki, posiadali małe rasy. Był wśród nich np.: Paisley, Clydesdale, Waterside, Szkodzki Terrier, Skye Terrier i Manchester Terrieer. Każda z powyższych ras miała wpływ na wygląd współczesnego Yorka. Tkacze mieli zapał i ambicje aby wyhodować własna rasę psów. Długi włos nowej rasy służył tkaczom do wycierania rąk zaolejonych przy pracy. Pierwszym najważniejszym przedstawicielem tej rasy był Huddersfield Ben. Urodził się w 1865 roku. Posiadał wszystkie z najważniejszych cech przedstawiciela tej rasy. Skracanie ogonów tej i innych ras ma swoje źródło oczywiście w finansowej sferze naszego życia. Posiadanie psa obłożone sporymi podatkami z wyłączeniem psów użytkowych było zbyt dużym obciążeniem dla tkaczy. Tak więc skracali ogonki aby York był kwalifikowany jako pies użytkowy. Przez wiele lat hodowli zmieniała się zarówno waga psów jak ich wygląd. Proporcje ciała stały się bardziej zwarte , włos nabrał nasycenia tylko charakter pozostaje względnie stały. 

Standard rasy

Pies mały, zwartej budowy ciała. Proporcje sylwetki psa widzianego boku zbliżone do kwadratu. Masa ciał do.

Eremis exposed to view…

jump to navigation

Retrospekcja Maj 19, 2009

Posted by eremis in Gdańsk life, Od tak po prostu.
Tags: brak czasu, marzenia, o sobie, przeszłość, zmęczenie, życie
trackback

Dużo się dzieje, nie pisałam od wyjazdu do Huddersfield więc teraz mimo setek myśli w głowie, które najchętniej przelałabym w jakąś treść, żyje jeszcze we mnie dziwna chęć opowiedzenia wszystkiego co już było.

Był wyjazd – 4 wspaniałe dni, spędzone w okolicy iście baśniowej. Łąki pełne kwiatów, wąskie kręte uliczki, wysokie mury z głodko ciosanych kamieni, gęsty las z tajemniczą ścieżką pomiędzyzielenią, fiolet pól szafirków… Dni na rozmyślania, obcowanie, rozmowy, naukę bycia razem.

I znów powrót, jak każdy bolesny. Połączony ze zderzeniem z pełną pracy i obowiązków rzeczywistością. Uporanie się z zaległościani, przyległościami i naległościami pewnie pochłonie mnie aż do połowy czerwca, kiedy to pewna że udało/nie udało mi się zaliczyć sesji oddam się wakacyjnej pracy z.

Blog druzynaarsenal

Pomysł, aby do pierwszej ligi włączyć właśnie Arsenal. W najwyższej klasie rozgrywkowej nasz zespół pozostaje po dziś dzień.

 • 25 września 1928 roku po raz pierwszy w historii na boisku pojawili się piłkarze z numerami na plecach. Arsenal zmierzył się z Sheffield Wednesday.

 • Tylko raz w historii rozgrywek ligowych padł wynik 6:6. Wydarzenie to miało miejsce 21 kwietnia 1930 roku, kiedy to Arsenal rozegrał wyjazdowe spotkanie z Leicester City. Cztery gole zdobył Halliday a dwie Bastin. Mimo swej skuteczności Halliday nie zagrał w kolejnym meczu Arsenalu - przeciwko Huddersfield Town w finale Pucharu Anglii. Arsenal wygrał 2:0.

 • Pierwszy raz w historii grano białą piłką podczas meczu reprezentacji Londynu, składającej się z piłkarzy Arsenalu, Chelsea, West Hamu i Tottenhamu przeciwko reszcie Anglii. Był rok 1932.

 • Arsenal, w sezonie 1934/1935, stał się pierwszą drużyną, której wpływy z biletów wyniosły ponad milion funtów.

 • Aż siedmiu piłkarzy Arsenalu zostało powołanych w listopadzie 1934 roku na mecz reprezentacji Anglii przeciw Włochom. Anglicy wygrali 3:2.

 • yorkshire.2006

  Które przyczyniły się do powstania Yorkshire Terriera. Tkacze używali ich do tępienia szkodników w przędzy i wyrobach włókienniczych, a później były używane również w młynach i kopalniach. Tak w rzeczywistości nie wiadomo, które rasy zapoczątkowały powstanie Yorka. W XIX w. w Anglii dość popularną rozrywką były zawody w dławieniu szczurów przez terriery. Przypuszczając, hodowcy z hrabstwa Yorkshire, zwracając uwagę na odwagę i zawziętość w tępnieniu gryzoni, łączyli zwycięskie psy w pary, krzyżując w ten sposób Szkockie Terriery, Black and ten Terriery z długowłosym, błękitnoszarym Waterside Terrierem, dodając przy tym trochę krwi Maltańczyka i Skye Terriera. W 1865r. urodził się pies, który uznawany jest za przodka Yorków. Był to Huddersfield Ben. Jego właścicielem był M.A. Foster, który zdobył sławę, rozpowszechniając tę rasę w Anglii. Równolegle z sukcesami odnosił doskonałe wyniki w konkursach dławienia szczurów. Coraz popularniejsze stawały się egzemplarze o mniejszych rozmiarach i obfitszym oraz dłuższym owłosieniu. Hodowcy starali się uzyskiwać każdorazowo mniejsze pieski, aby zadowolić właścicieli kopalń oraz inne majętne osobistości. W 1930r. Yorkshire Terrier ważył ok. 13,5 kg, natomiast obecnie zaledwie 1,3 - 3,5 kg.

  Komentarzy: 1 WYGLAD OGÓLNY

  PSY I INNE - Onet.pl Blog

  Hodowlę zapoczątkowano w hrabstwie Yorkshire, w środkowo – północnej Anglii. Najprawdopodobniej przodkami yorkshire terriera były przede wszystkim różne małe rasy terierów, a zwłaszcza skye terrier, manchester terrier, dandie dinmont terrier , black and tan toy terrier. Głównym przodkiem był szkocki clydesdale terrier, który zniknął zupełnie na początku XX wieku. Później w celu poprawienia jakości włosa najprawdopodobniej użyto również innych ras, np. maltańczyka. Ważną datą w historii rasy jest rok 1861, kiedy na wystawie w Leeds (jednej z pierwszych w Anglii i na świecie) zaprezentowano pieska w typie yorka występującego na ringu jako ,,miniaturowy terrier”. Psem uznawanym powszechnie za prekursora rasy był urodzony w 1865 roku (żył 6 lat) HUDDERSFIELD BEN z hodowli Eastwooda, będący własnością M.A. Fostera. Pierwszy wpis do księgi rodowodowej nastąpił w 1874 roku, a w 1876 roku angielski Kennel Club uznał nazwę yorkshire terrier. Pierwszy wzorzec opracowano w 1898 roku i w tym samym roku powstał pierwszy klub rasy. Początki kariery yorka były raczej skromne: w latach 1920 – 30 notowano w Anglii 300 – 400 wpisów rocznie. Trzeba było czekać do lat 1950 – 60, by pies został zauważony przez szersze grono miłośników. W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych popularność yorka rośnie. Rekordowa liczba szczeniąt zarejestrowanych w Wielkiej Brytanii w jednym roku to 25665. Również w Ameryce tylko w 1992 roku zarejestrowano 39904 szczenięta.