O czym chcesz poczytać na blogach?

Hubertus

pisak.mblog.pl - mBlog

Wszyscy myśliwi oraz pasjonaci polowań i osoby związane z myślistwem czy łowiectwem od czasu do czasu spotykają się na specjalnie zorganizowanej dla nich imprezie. Nosi ona nazwę Hubertus.

Tradycja spotkań myśliwych oraz osób związanych z tematyką i branżą jaką jest łowiectwo czy myślistwo odbywa się każdego roku w dzień patrona wszystkich myśliwych św. Huberta. Jest to dzień 3 listopada.

Hubertus to bardzo wyjątkowa impreza, która gromadzi zazwyczaj ogromną liczbę osób związanych w jakikolwiek sposób z łowiectwem i myślistwem. W czasie święta odbywa się uroczyste, zbiorowe polowanie. Często przed rozpoczęciem polowania, myśliwi gromadzą się wokół specjalnie wybudowanej na cześć ich patrona kapliczki. Biorą wówczas też udział w specjalnej uroczystej mszy św. zapraszani są też na nią okoliczni mieszkańcy związani z kołami łowieckimi.

Lord&Grom - najpiękniejsze konie na Ziemi - Onet.pl Blog

W nadchodzącym 2010 roku, samych sukcesów w pracy z tymi cudownymi zwięrzętami i codziennego uśmiechu na twarzy oraz pięknego widoku radośnie galopujących koni dzień po dniu...

  
Konisia (03:37)
2 Jedziemy w teren :)

16 listopada 2009
Z jak Zbrosławice i H jak Hubertus xD
Hej ;) Dawno nic nie pisałam, ale oczywiście się... POPRAWIĘ ;P
Lordzik był  na zawodach halowych (B) w Zbrosławicach (7-8.11) i ponownie odwiedzi to miejsce już za pare dni (20-22.11). W tą niedzielę odbył się w moim klubie hubertus oraz potęga skoku. Kary skoczył 170cm i niewiele brakowało do pokonania jeszcze wyższej przeszkody. Ostatecznie zajeliśmy trzecie miejsce.   
A teraz trochę bardziej osobiście, bo koniec sezonu i zbliżający się koniec roku skłaniają mnie do jakiś przemyśleń i podsumowań... Dość mam głupich ludzi, nieświadomych,.

Nasze ukochane konie - Onet.pl Blog

więcej zdjęć

22 października 2007
Na Hubertusa :D

Happy horse - Onet.pl Blog

A nic tu nie działa tak dobrze, jak nienaganne zachowanie uczestników. Na przykład, o ile nic tak nie podnosi nastroju jak odrobina szlachetnego trunku, o tyle nic tak nie psuje zabawy jak jego nadużycie. Należy być dżentelmenem również w czasie jazdy. Nie wolno opuszczać przydzielonego nam miejsca w zastępie, aż do finałowej pogoni za lisem. Nie wolno zajeżdżać innym drogi ani najeżdżać na poprzedzającego jeźdźca. Największym grzechem jest wyprzedzanie prowadzącego zastęp mastra. No i w czasie finałowej pogoni za lisem też trzeba panować nad swoimi emocjami, żeby nie stanowić zagrożenia dla siebie i swojego konia, jak i pozostałych jeźdźców i koni.
Hubertus to przede wszystkim wspólna jazda w terenie, której organizator powinien zadbać o pewne podstawowe sprawy. Należą do nich bezpieczeństwo, atrakcje dla uczestników biegu oraz atrakcje dla osób towarzyszących czyli widzów. Trasę należy dostosować do umiejętności jeźdźców i możliwości koni. Przeszkody do skakania powinny być niezbyt wysokie, ale za to solidnej konstrukcji. Powinno też być miejsce na ich ominięcie dla jeźdźców, którzy zechcą zrezygnować ze skoków. W każde miejsce trasy powinien móc dojechać wóz, a najlepiej samochód, na wypadek gdyby ktoś nie mógł kontynuować jazdy konno. Wiąże się z tym konieczność.

wiadomości - Stajnia "Tara"

Kategorie: Wszystkie | jak dojechać | wiadomości
RSS
niedziela, 06 listopada 2005
cennik jazd

konie oferowane do jazd:

- Tara 

- Artemida (Arta)

- Grom

- Dymitr (Dymek)

W stajni działa też 'hotel dla koni'.

23:37, wroobelek , wiadomości
Link Dodaj komentarz »
piątek, 28 października 2005
HUBERTUS !!

Oto świeże wiadomości na temat Huberusa '2005 !  

sobota 29.10 o godz. 11.30 na terenie stajni 'Tara' - odbędą się eliminacje do Hubertusa (ze względu na dużą ilość chętnych ;-)) )

a

Konie Jazda konna - Onet.pl Blog

Grzeczny ale troszkę leniwy.Sporo galopowaliśmy :).W niedziele 6 mam teren :) Najprawdopodobniej nie bd miała Wizarka bo pewnie pojedzie na rajd :( ale na pewno będzie fajnie :)
Koniara
Ten najważniejszy:)
Hubertus na Myszy!! :)
18 w stajni w której jeżdżę był organizowany Hubertus , w którym brałam udział na Myszy.W stadninie byłam już o 8.30 bo musiałam odpicować Myszę a później siebie xD.O 11 była prezentacja koni i jeźdźców i odliczaliśmy żeby było wiadomo ile nas jest :P W sumie było 50 koni.Pojechaliśmy na polankę gdzie odbywał się Hubertus.Mieliśmy 5 min. przerwy a potem zaczęła się gonitwa.Było niesamowicie!!!Mysza jak na jej wzrost(konik Polski) jest szybka i dawała z siebie wszystko!Była naprawdę super.Lisa zdobył jakiś facet z prywatnej stadniny "Siodło".Po gonitwie wróciliśmy na dekorację :).Każdy dostał floo a zwycięzca puchar.
Koniara