O czym chcesz poczytać na blogach?

Html5

Kreacja wizerunku firmy

czwartek, 29 września 2011 09:05

Opcje

 • Przejdź do wpisu „Od czego zależy sukces firmy w Internecie ?”
 • Dodaj komentarz do wpisu „Od czego zależy sukces firmy w Internecie ?”
 • Wszystko o Html5

  HTML5 jest językiem służącym do tworzenia i ozdobny zawartości dla sieci World Wide Web, jest zmieniony standard html. To główne cele zostały w celu zwiększenia języka obsługę najnowszych multimediów przy jednoczesnym zachowaniu jej czytelny dla człowieka i konsekwentnie zrozumiane przez komputery i urządzenia.HTML5 jest odpowiedzią na obserwacji, że HTML i XHTML w powszechnym użyciu w sieci World Wide Web jest mieszaniną funkcje wprowadzone przez różne dane, wraz z wprowadzonymi przez programach, takich jak przeglądarki internetowe, ustalone przez powszechną.

 • Flexible AIR

  Flasha Pro, Ulepszone zarządzanie assetsami, ulepszony panel projektu, dodatkowe code snippets dla urządzeń mobilnych (touch, gestures etc), debugowanie bezpośrednio z Flasha Pro na urządzeniu mobilnym. Deepa Subramaniam pokazała jak śmiga nowy Flex Mobile (codename Hero). Pokazała demo na iPad. Respect dla inżynierów Flex SDK. Bez żadnej przycinki. Wydaje się być to nie taka słaba opcja jak niektórzy mówili (cc @seb_ly, @aral).

  Ogólnie wybierałem prezentacje na tematy nowe, których jeszcze nie widziałem, a którymi chciałem się zająć w najbliższym czasie. W sumie wyszło głównie na HTML5/Canvas, Molehill i inne ciekawe spotkania. Jedno z tych ciekawych spotkań odbyło się w Influxis Voodoo Lounge (zresztą tam odbywały się chyba najciekawsze spotkania, bo w miarę małym gronie, na kanapach, darmowe piwko i luźna atmosfera) z Stacey Mulcahy (AKA @bitchwhocodes). Bitchwhocodes Couch Session było serią krótkich wywiadów z wybranymi prezenterami FITC. Bardzo luźno i ciekawie. A tymi prezenterami byli m.in: Doug Winnie, Seb Lee-Delisle, zespół z AWAY3D, Mike Creighton.

  Byłem też zobaczyć jak wygląda workflow przy projektach 3D, z ciekawości jak i dobrze było znowu.

  .:: Hello World ! ::.

  Książkę opisującą historię powstania Ninja Tune.

  Więcej o samym jubileuszu i imprezach okolicznościowych na NinjaTuneXX.net. Nie pozostaje mi nic innego jak podziękować za wszystko co już zrobili i życzyć kolejnego jubileuszu.

  Komentuj (0)
  HTML5 vs Flash

  22.01.2011 :: 13:30  Flash, Silverlight i Flex to technologie służące do tworzenia animacji i filmów na potrzeby stron internetowych. Wszystkie te technologie są jednak płatne. Na całe szczęście pojawiła się alternatywa w postaci darmowego elementu Canvas, należącego do języka HTML5. Jest to ciągle rozwijana technologia, ale szybkość, w jakim się rozwija może imponować. Osobiście uważam, że jeszcze nie prędko HTML5 wypchnie z rynku takiego potentata, jakim jest Adobe (udziały YouTube, Vimeo i ogrom stron internetowych opartych na technologii Flash), ale zmiany nadchodzą i Flash może w końcu zostać zdetronizowany. Wpływ na to napewno będą miały wielkie koncerny, które opowiedzą się za konkretną technologią. Mam nadzieję, że HTML5 będzie się przebijał i zostanie pozytywnie przyjęty przez programistów oraz użytkowników.

  Z artykułu Łukasza Ładeckiego.

  Arvangen

  Michała i Rafała o ASP.NET MVC3 i EF4 CTP. W przyszłości na pewno poznam bliżej te technologie (już ściągam Visual Studio 2010 Ultimate z MSDNAA – zdecydowałem, że czas rozstać się z  2008 ). Chłopaki przeprowadzili miniquiz. Dopiero po zgłoszeniu się ochotnika zostawało wyświetlane pytanie (test wyboru abc). Pierwsze dwa pytania były banalnie proste np. czy NuGet to: a-nowy rodzaj batonika od Nestle; b-(…); c-menedżer pakietów dla platformy .NET . Następne dwa były już trochę trudniejsze

  Heavymetalowy bębniarz z Opery Chris Mills ciekawie opowiadał o HTML5. Polecam the Opera Turbo theme song!

  Leaving other browsers in the dust
  Galloping harder with fire and steel
  Turbo charging to destiny
  Such adrenaline I feel!

  Obowiązkowa była zdalna prelekcja Stephena Wolframa Future of programming (szkoda że trochę cicha – problemy techniczne). Stephen Wolfram jest twórcą Mathematica i WolframAlpha. Podczas wykładu zaprezentował możliwości swoich “tworów” WolframAlpha przydał mi się nie raz na studiach. Potrafi policzyć całkę i podać rozwiązanie krok po kroku: przykład. Z.

  MathMed : blog studenta medycyny

  Link Komentarze (1) »
  piątek, 16 marca 2012
  Rysowanie profilu trasy biegowej i rowerowej.

  Od dłuższego czasu na blogu panowała błoga cisza. Nic nowego się nie pojawiało, ale wrażenie braku ruchu bywa mylące. W zaciszu powstaje coś nowego, co może się przydać każdemu biegaczowi, cykliście a może nawet i traperowi. Postanowiłem zaprzęgnąć nowe "przeglądarkowe" technologie jak HTML5 i stary dobry javascript do pomocy przy rozwiązaniu problemów równego rozłożenia sił i oceny trudności tras związanych z pokonywaniem przewyższeń. Paradoksalnie okazało się, że sporo ich można spotkać także i na nizinach centralnej Polski. Niestety większość algorytmów piszę od zera, korzystając jedynie z gotowego silnika mapowego Google Maps i serwisu Google Elevation celem pozyskania profilu wysokości. To wszystko łącznie z nieco zmodyfikowaną biblioteką służącą wyświetlaniu, "waży" teraz ponad 30 kB. Być może dla zawodowego kodera taka ilość to niedużo. Jednak jeśli.

  Testmbu's Blog

  Professional 2 nowym osobom z Polski w kategoriach Virtualization oraz PowerShell.
 • Nokia zaprasza programistów na warsztaty Windows Phone Marzec 28, 2012
  W odpowiedzi na duże zainteresowanie systemem Windows Phone Nokia rusza z serią otwartych szkoleń dla deweloperów chcących poznać środowisko programistyczne Windows Phone.
 • Nowy odcinek kursu Azure Marzec 28, 2012
  Na portalu Channel 9 pojawił się kolejny, już 6 odcinek kursu Windows Azure część 2.
 • Kategoria HTML5 Challenge - zegar tyka! Marzec 21, 2012
  Cały czas czekamy na Wasze zgłoszenia w kategorii HTML5 Challenge. Czasu macie już coraz mniej - termin upływa 1 kwietnia!
 • Kurs tworzenia aplikacji Windows Phone Marzec 21, 2012
  Zapraszamy do wzięcia udziału w kursie tworzenia aplikacji Windows Phone, który został przygotowany przez firmę Eduweb.
 • Nowy cykl artykułów na MSDN: Podstawy XNA Marzec 21, 2012
  Zachęcamy do.