O czym chcesz poczytać na blogach?

Hsbc

Świat Inaczej

To jest dziś jeden z największych problemów globalnych - jestem tego pewien. Nie tylko dlatego, że Pakistańczycy mają bombę atomową, ale również dlatego, że są kluczowym sojusznikiem NATO w Afganistanie.

Ale jak wynika z ostatniego numeru The Economist, Polska jest znacznie bardziej ryzykowna dla inwestorów niż Pakistan. W kontekście ostatnich zamachów to naprawdę ciekawe: warto przyjrzeć się zestawieniu z ostatniego numeru The Economist, który na podstawie danych HSBC porównał ryzyko inwestycyjne i ryzyko w ogóle w państwach rozwijajacych się.

Publicyści The Economist za analitykami banku HSBC na podstawie trzech wskaźników szacują ryzyko i wychodzi im, że trzy najbardziej zagrożone "zarażeniem" kryzysem państwa rozwijające się to RPA, Węgry i... Polska! Dopiero na szóstym miejscu plasuje się Pakistan... Co wystawia chyba analitykom HSBC odpowiednią opinię.

Cały tekst z The Economist polecam.

PR Finansów

, Historie z życia
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 29 marca 2007
HSBC ma obsługę PR?
Do tej pory ten jeden z największych banków świata, w Polsce praktycznie nie miał osoby, która odpowiadałaby za bieżący kontakt z prasą. Jakież było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłem komunikat „Elita finansów we Wrocławiu".
http://media.netpr.pl/notatka_75080.html

Tak, tak - chodzi o HSBC. W mieniu HSBC komunikat wysłała wrocławska agencja PR Time . To zaś skłania do podejrzeń, że to tylko jednorazowa współpraca, przy okazji otwierania tego oddziału.

Ale jeśli HSBC zaczął myśleć o komunikacji, to dobra informacja, może w końcu dorobi się też PRowca na stałe, w Warszawie. Wstyd, żeby taki bank go jeszcze nie miał.

16:53, michal.macierzynski , Banki
Link Dodaj komentarz »

Nasze Finanse

Porady bankowe. Jak wybierać kredyty, lokaty i konta? Wiadomości gospodarcze i finansowe. Finanse domowe.

jump to navigation

Kurs euro i dolara – prognoza HSBC do 2018 8 Styczeń 2012

Posted by mrobert15 in Waluty.
Tags: prognoza kursu dolara, prognoza kursu dolara 2012, prognoza kursu euro, prognoza kursu euro 2012
trackback
Analitycy banku HSBC podali swoje prognozy kursu dolara i euro. Przewidują one umocnienie złotego już w tym roku. Dolar ma kosztować na koniec 2012 roku 2,85 zł, a euro - 4,10 zł. 

Na koniec przyszłego roku kursy mają wynieść: 2,62 zł za dolara i 3,80 zł za euro.