O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Hrabia

Ostatni Amarant - Onet.pl Blog

- A czy podlega on w jakiś sposób Hrabiemu Powietrza?

Pan Trivius spojrzał z lekkim zaskoczeniem na Zuzannę.

- Tak, to największe obok Aerianum miasto powietrza, patrycjusze Eolianum pochodzą z tego samego rodu co Hrabiowie, zresztą sami często nimi zostają –odpowiedział. – Obecny Hrabia również sprawował wcześniej tę funkcję.

Tupecik, czyli ciąg dalszy z tupecik.blog.onet.pl02:46, a.tupecik , Tupecik archiwalny
Link Dodaj komentarz »
Hrabia w mym łożu (21.02.2007)

Hrabia nie jest prawdziwym hrabią, tylko psem, oczywizda. Naprawdę nie nazywa się Hrabia, ale nosi imię książkowego bohatera, który był zakamuflowanym hrabią. I wbrew pozorom nie byla to rzecz z tak zwanej literatury (o zgrozo) kobiecej, w której to przedstawiciel arystokracji po długich bojach poślubia uciśnioną dziewoję cudnej urody i jeszcze cudniejszych zalet duchowych, za to ze szczątkowym posagiem, po czym (i przed czym) szczegółowo sprawdzają swoją wydajność orgazmiczną i żyją długo i szczęśliwie. Nie. Książka należy do światowego kanonu i stamtąd wzięło się imię zakamuflowanego Hrabiego.

Dowcipy

Ruch na przerwie - ja widziałam
- robimy po kolei co drugie zadanie...
Szczur jest bardzo inteligentny, bo nie lubi zjadać trutki.
Danusia ratując Zbyszka przed napaścią dzikiego zwierza, zabiła go.
Matejko przedstawia Kopernika siedzącego na obrazie.SiO2 jest to wino na które mój tato mówi "siara".
Telewizja to złodziej czasu, ale ja tego złodzieja lubię.


16:38, piecu_picia93 , Humor z zeszytów
Link Dodaj komentarz »
Londyn, 18 wiek, jeden z pierwszych biegów ulicznych.
Temu niecodziennemu zjawisku przypatruje się hrabia
ze służącym.
- Janie, co to za zbiegowisko?
- To wyścig, panie hrabio..

bo-nam-sie-nudzilo.blog


Wodzirej:

Proszę Państwa, za pięć minut zabiją kuranty,

Będziemy mogli odśpiewać noworoczne szanty


Jenerał:

Widziałeś?


Hrabia:

Bida z Nedza - blog taki sam jak zaden ..

Czerwoną materią płaszczu i we fraku; czeka, aż nadprzyrodzone zmysły zdradzą mu chwilę zapadnięcia ciemności, by mógł odsunąć wieko i wyjść; zastanawia się, kim będą jego dzisiejsze ofiary. Piekarz i jego żona, myśli ... Soczyści, dostępni, niczego nie podejrzewający. Myśl o naiwnej parze, której zaufanie zdobywał już od pewnego czasu, pobudza żądzę krwi tak, że z trudem wytrzymuje te ostatnie sekundy, nim opuści trumnę, by szukać żeru.
I nagle wie, że słońce zaszło. Jak anioł piekieł powstaje szybko i zmieniając się w nietoperza, leci pędem do domku swych kuszących ofiar.
- Ależ to hrabia Dracula! Cóż za miła niespodzianka - woła żona piekarza, otwierając przed nim drzwi. Hrabia znowu przyjął postać ludzką. Wchodzi do ich domu, pod maską czaru skrywając swoje drapieżne zamiary. - Cóż pana sprowadza tak wcześnie? - pyta piekarz.
- Byliśmy umówieni na kolację - przypomina hrabia. - Mam nadzieję, że się nie pomyliłem. Zaprosiliście mnie na dzisiejszy wieczór, prawda?
- Owszem, na dzisiejszy wieczór, ale to jeszcze siedem godzin.
- Słucham? - nie rozumie Dracula i zdziwiony rozgląda się po pokoju.
- A może przyszedł pan oglądać z nami zaćmienie?
-.

La Pologne est un pays marécageux ou habitent les Juifs

XIX wieku, wstąpił do klasztoru. Podawano wstrząsające szczegóły. Opowiadano, że hrabia-mnich dźwiga na sobie łańcuchy o wadze kilku pudów, że on, przywykły do wykwintnej francuskiej kuchni, żywi się wyłącznie obierkami od ziemniaków. Zerwała się burza domysłów. Mówiono, że hrabiemu ukazał się duch zmarłej matki. Przed pałacem księżnej białorusko-bałtyckiej stały sznury karet. Księżna wsparta na ramieniu małżonka przyjmowała wyrazy współczucia. Krążyły coraz to nowe plotki. Spodziewano się powrotu hrabiego. Mówiono, że był to chwilowy obłęd na tle religijnym. Niektórzy twierdzili, że hrabia uciekł przed wierzycielami. Inni dodawali, że wszystkiemu winien był nieszczęśliwy romans.
     A tymczasem hrabia wstąpił do klasztoru, żeby zgłębić tajniki życia. I wcale nie miał zamiaru wrócić. Powoli zapomniano o nim. Księżna bałtycka poznała pewnego włoskiego śpiewaka; Abisyńczyk Waśka wrócił do ojczyzny.
     Hrabia Aleksiej Bułatow przybrał w klasztorze imię Jewpła i umartwiał się na wszystkie sposoby. Rzeczywiście nosił łańcuchy, ale wydawało mu się, że jest to niewystarczające dla poznania życia. Wtedy wymyslił sobie.

waldek.blog

Następny występ, lecz  niestety nigdzie nie mogłem znaleźc żadnej informacji. Moje podniecenie całym przedstawieniem jednak pozostało i utrzymywało się nadal, po paru dniach troszkę stłumione, ale jednak jeszcze tlące się.
I po paru miesiącach wchodząc na stronę kabaretu Hrabi, ażeby sprawdzić kiedy mają następny występ w Gdańsku, pojawiła się informacja, że kolejny występ, za dwa tygodnie, w Medyku.
JADE! Kupiłem bilety i cały czas wchodziłem na stronę Mdyka, by sprawdzać czy nic nie zostało odwołane przy[adkiem. I raz wchodze na ową stronę uczelni patrzę i jest informacja o kabarecie Hrabi. Ale patrzę niżej, i jest napisane: "Występ kabaretu Hrabi poprzedzony będzie występem gdańskiej grupy improwizacyjnej "W Gorącej Wodzie Kompani". Zacząłem skakać z radości. Szybko też wszedłem na stronę Kompanów, żeby sprawdzić czy jest to prawda. I rzeczywiście w ich kalendarzu imprez jest zaznaczone, że bedą występować przed Hrabi. WSPANIALE!!!

Poszedłem na występ (na którym notabene był Piotrek "PitGm" Wójtewicz, kolega z warsztatów, ale nie uprzedzajmy faktów), to była końcówka maja jeśli mnie pamięć nie myli. Znów naśmiałem się po wsze czasy, bawiłem.

Hrabia monte christo

Distilling Roses

Lindis 2002-08-31 00:17:55 skomentuj (3)


Swinia i Hrabia

Wlasnie wrocialam z Madzia z kina z "Hrabiego Monte Christo . Film w skali od 1 do 10 dostaje 8. Szczegolnie ze byl krecony na mojej ukochanej Malcie. Jednak zbyt malo zgodnosci z ksiazka jak dla mnie. Ale dzis sie zakochalam i to bedzie tragiczne w skutkach. Siedze a na moich kolanach.

kulinaria

Pozostały na papierze. Był za to w Grecji człowiek, który uwielbiał pieniądze, nazywał się Onassis i zawód który obrał - armator - przyniósł mu nielichy dochód. Nie wspominając o armatorze, który dał pracę hrabiemu Monte Christo, gdy ten nazywał się jeszcze Edmund Dantes. Wiodło mu się również, a gdy wpadł w tarapaty, hrabia wysupłał dla niego kilka milionów. Trudno jednak rywalizować obecnie z ogromną flotą państ rozwiniętych. Gdzie więc szukać zaczątków przemysłu, który da naszemu krajowi dobrobyt? Wracając do ślepego Greka - pisanie.