O czym chcesz poczytać na blogach?

Howard hughes

RECENZJE FILMOWE - KRÓTKO I NA TEMAT

16:30, rob3
Link Dodaj komentarz »
środa, 25 czerwca 2008
MELVIN I HOWARD/Melvin and Howard (1980 USA)** reż.Jonathan Demme
Na dekadę przed wielkim sukcesem "Milczenia owiec" Jonathan Demme nakręcił kilka 'małych' filmów, z których ten jest najbardziej rozpoznawalny..
Historię borykającego się z problemami finansowymi Melvina Dummara, który pewnego wieczora zabrał do swojego samochodu strarszego żulika. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że ów zaniedbany mężczyzna przedstawił się jako Howard Hughes, słynny filmowiec/ekscentryk/miliarder. Co jeszcze dziwniejsze, po jakimś czasie Dummar otrzymał list od Hughesa, który po śmierci zapisał go jako jednego ze spadkobierców (Dummar miał dziedziczyć 156 milionów dolarów!). Tytuł filmu trochę.

fuckin'

Filmie Martina Scorsese AVIATOR
lata 20 do 40 XX wieku. Świetnie sfilmowana biografia legendarnego producenta filmowego i pioniera lotnictwa, ekscentrycznego miliardera, szaleńca - Howarda Hughesa. Ukazano jego romanse z gwiadami Hollywood tamtejszych lat. Między innymi Avą Gardner i Katherine Hepburn.

W skrócie:
Howard Hughes dziedziczy po swoim ojcu, wynalazcy niezwykle popularnego wiertła, 75% udziałów w.


Cate Blanchett zagrała w filmie Cathrine Hepburn. Dostała za tę rolę Oscara za najlepszą rolę drugoplanową. Uwierzcie była niesamowita. Zachowanie, sposób bycia a nawet charakterystyczny akcent Hepburn-udało jej się to zagrać perfekcyjnie.Zasłużone były też z pewnościa Oscary za scenografię i kostiumy. Samoloty-pasja wręcz fobia Howarda Huges'a były zwyczajnie piękne. Warto wspomnieć że dzięki temu facetowi latamy np..

wkra blog

Bajeczne, przenikające i w ogóle. Ale proszę państwa. Czarno-biały obraz filmu w filmie, 87 samolotów w powietrzu, a ja się autentycznie bałam, że mi któryś z ekranu wyskoczy i po czuprynie przeleci! Wrócę do tego. Film zapiera dech. DiCaprio jako Howard Hughes pokazał niesamowitą klasę aktorską, był świetny, przekonujący i do bólu prawdziwy. A żeby tego było mało Cate Blanschett jako Katharine Hepburn jest NIE SA MO WI TA, jest babą z klasą, mówiącą w irytujący i pociągający sposób,.

PAN NADCHODZI

Czyste, lecz nie na miejscu dla starszego mężczyzny. Spojrzałam w dół na Biblię najszybciej jak mogłam i dyskomfort zapalił mi się na twarzy. Gdy usiłowałam sobie wyobrazić jego historię, okazało się, że zastanawiam się nad tym czy ma wygląd Howarda Hughes’a (Amerykański przemysłowiec, lotnik i producent filmowy – przyp. tłum.). Nagle przypomniałam sobie, że czytałam gdzieś, że już nie żyje. Kim więc ten mężczyzna na lotnisku był… może sobowtórem? Czy jakieś kamery nie są na nas.

Własny biznes – jak założyć firmę? | Własny biznes – jak założyć i prowadzić własny biznes, niekoniecznie w internecie?

Zrobią interesu
z kimś, kogo kibel firmowy wygląda jak lotnisko w Sajgonie.
Toaleta świadczy o właścicielu.

Nie licząc już historii, kiedy spotykamy się z ekscentrykiem, a takich przecież nie brakuje.
Przykładem niech będzie Howard Hughes z granego
przez Leonardo DiCaprio wizjonera-ekscentryka w filmie Aviator.
To oczywiście skrajny przykład (ale mimo wszystko nie wyssany
z palca) wskazujący na to, że wszystko jest ważne i mówi
również o tym, na co ludzie.