O czym chcesz poczytać na blogach?

Hossa

Komentarze Tomasza Kolarza

Fatalne nastroje

Środowa sesja przebiegła w fatalnych nastrojach. Na wykresie kontraktów terminowych pojawiła się wysoka czarna świeca, poprzedzona luką bessy. Brak dolnego cienia dodatkowo pogarsza techniczny obraz rynku, gdyż minima obecnego ruchu spadkowego nie zostały jeszcze osiągnięte.

Strona kupująca ddała bez większej obrony kolejne wsparcia, wynikające z kilkudniowej onsolidacji oraz ze średnich kroczących.

Na wczorajszej sesji przecena atrzymała się w zakresie luki hossy z 29.10, której dolne ograniczenie rzebiega na 1 660 pkt. W przypadku zamknięcia luki (przełamania poziomu 1 60 pkt), następny poziom, na którym popyt może próbować bronić kursy to 1 90 pkt, gdzie znajduje się niezamknięta (w cenach zamknięcia) luka hossy z 8.10. W między czasie sprzedający będą musieli pokonać poziom 1 651 pkt, dzie znajduje się 61,8 proc. zniesienia ostatnich wzrostów. Jeśli w yniku obecnych manewrów, korekta zatrzyma się powyżej październikowego ołka (1 471 pkt), kupujący będą mieli szansę zaatakować lokalny szczyt na  924 pkt.

Dopiero przełamanie tego.

Młody na giełdzie

Różowo. Jeśli przyjmiemy iż podczas bessy spadają ceny 95% spółek to naprawdę trzeba być w mojej ocenie wybitnym inwestorem, by wyłapać te pozotałe 5% spółek wzrastających. Ja przyznaje bez bicia iż tego dokonać nie mogę, ba! nawet przez myśl mi nie przeszło aby tego próbować.

Ktoś powie że jestem głupi lub leniwy, ale ja po prostu jestem REALISTĄ.

Po co mam robić coś co jest mało prawdopodobne (5% szansy na trafienie), jeśli mogę robić to samo podczas okresu hossy z 95% prawdopodobieństwem trafienia. Oczywiście nikt nie wie kiedy nadejdzie następna hossa, ale jako optymista myślę iż doczekam się tego w ciągu 4 lat.

Dlatego jako dziecko hossy, planuje kupić jakieś akcje dopiero gdy WIG20 spadnie gdzieś do poziomu 2500 punktów, co będzie symbolizowało spadek WIG20 o około 35% w porównaniu ze szczytem wszech czasów, i być może koniec bessy...A w międzyczasie będę pracował nad inwestycjami na rynku futures poprzez mój raczkujący system AlphaFTSE.
23:29, mlody-inwestor ,.

BECOUSE WE LOVE HORSES SPORTS - STAJNIA W ŻAROWIE

Wyłamanie! No, ale Ali zapomniał , że ja mam bata ujeżdzeniowego, a jak sobie przypomniał , że go mam i uzywam bez więkrzysz skrupułów to skakał nawet z duzym zapasem :D
W sumie niedziela była dniem, w którym byłam bardzo dumna z siebie i qni ;)

Pozdrawiam , całuję i bananowo sciskam :*
hores-beautiful-eye 2006-12-18 21:20:11
skomentuj (1)


Hmm.. ;)
Z czystego lenistwa nie pisze ostatnio notek ;P Postaram się poprawić... Dużo się dzieje na naszej stajni, czasem się zastanawiam , czy nie za dużo... Koniki chorują to nie jest fajne :( Hossa ma podejrzenie o grzyba kopyt, Arleta ma grzyba i raka kopyt, a Allego ostatnio dokuczała gorączka(na szczęście jest już z nim ok )do tego moje biedne Herki:

Wiem strasznie to wygląda , ale w porównaniu do tego co było jest naprawdę dobrze ;) Juz może chodzić pod siodłem, a nawet musi, bo hmm delikatnie mówiąc ma za dużo energii ;P Przed jazdą ją przelążowałam bo coś za bardzo rzucała się w boksie, tak więc na lązy troszkę się wyszalała i pod siodłem była spokojna...
Trening polegał na tym, że my nie zbierałyśmy koni, tylko one same musiały się podstawic.

reklaMAN

Do Legii, w kadrze zagrają Rzeźniczak i Iwański. Pierwszy ma szansę zakotwiczyć w składzie, drugi odpadnie w wyniku rywalizacji z innymi pomocnikami.

Trzecia wiadomość. I tu już prawdziwa bomba: Legia.com uruchomiła specjalny serwis, na którym można pospacerować po wirtualnym stadionie. Budowany obiekt rośnie w oczach, a obejrzenie stadionu jak w grze komputerowej powiało nieco piłkarską Europą.

Odpowiedzi: 3

  1. w dniu 23 Styczeń 2010 @ 13:39 reklaMAN

    [...] Plakaty propagandowe PRLMedialna hossa LegiiDialog Arena pionierem w [...]


NHL

Meczu jego zespół Colorado Avalanche pokonał Vancouver Canucks 3:2.

20-letni Wolski spędził na lodzie nieco ponad 13 minut i w tym czasie oddał cztery strzały. Jeden z nich - w 13. minucie gry - trafił do bramki gości.

O pierwszym w tym sezonie zwycięstwie gospodarzy zdecydował gol Słowaka Marka Svatosa w 55. minucie gry. Ten sam zawodnik zdobył także drugą bramkę dla "Lawiny".

Gole dla gości, którzy doznali pierwszej porażki w sezonie, uzyskali Szwedzi Daniel Sedin i Markus Naslund.

11:44, 7k
Link Dodaj komentarz »
08.10.06 Dwadzieścia sześć rzutów karnych
NHL: Dwadzieścia sześć rzutów karnych
DB/PAP /08.10.2006 10:12
Marcel Hossa
Hokeiści.

commandantetrading

3 181

10:30, commandante1
Link Dodaj komentarz »
KOREKTA???

Sesja rozpoczeła się od spadków, nie pomogły wczorajsze wzrosty w stanach, indeksy w japoni zakończyły notowania na minusie a kontrakty na amerykańskie akcje od rana spadają.

WIG20 obecnie łamie lukę hossy sprzed kilku dni, najbliższym wspraciem będzie poziom 3 021 pkt. Warto zwrócić uwagę że jeżeli sytuacjha nie zmieni się przez obecną godzinę przełamane zostaną średnie na korzyść niedźwiedzi, takie przełamanie wyraźnie już widać na liniach d+ i d-. ADX opada na wysokosci 31. Na RSI  potwierdzone zostaną powstałe wcześniej dywergencje  niedźwiedzie. MACD generuje sygnał sprzedazy już od jakiegoś czasu...

TECHWIG znajduje się jeszcze nad swoimi wspraciami które znajdują się na poziomie 1 135 pkt.

MIDWIG.