O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Hospicjum

Strona poświęcona Oliwce Krupowies - bloog.pl

Ogromnego zmęczenia z powodu ciągłych powodzi ,przyjechali specjalnie dla naszych dzieci STRAŻACY - za co ogromne podziękowania składamy dla nich ( można było posiedzieć w wozie strażackim , z drabiny spojrzeć na ZOO :) ,przygrywała nam muzyczka ,dla wszystkich był poczęstunek ,kiełbaski pieczone przy ognisku ,mnóstwo słodyczy i oczywiście lody ! Zabawa trwała do późna i aż trudno było się pożegnać tak się wszyscy dobrze bawili !!! 

Organizatorom składamy serdeczne podziękowania !!!
Trackback: http://bloog.pl/id,6007444,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Konferencja lekarzy w naszym Hospicjum

sobota, 15 maja.

aniołek - Onet.pl Blog

Myśli . Wielu znajomych rozmawia ze mną jak by się nic nie stało.  Adasiu mamusia tęskni za Tobą . Najgorsze są dni gdy wszyscy z najbliższej rodziny zawodzą , odsuwają się ode mnie .
Bożena (18:12)
Skomentuj mnie

15 listopada 2008
Adanio
Czuje smutek , żal , zwątpienie zaczęłam zastanawiać się czy Adasia choroba to nie jest moja wina . Jak  żyć  ???
Bożena (21:03)
komentarz

12 listopada 2008
Zaproszenie
Zapraszam serdecznie do odwiedzenia strony Hospicjum www.hospicjum.waw.pl . Ostatnio nie miałam czasu pisać , poza tym jestem jakaś.

.:Suraj hua maddam:.

Pomyślała, lecz natychmiast odwiodła od siebie te smutne myśli.
- Dzień dobry, pani Smith – usłyszała za plecami męski głos.
- Dzień dobry, panie dyrektorze – odparła z uśmiechem na ustach, choć po wyrazie jej twarzy widać było zdenerwowanie.
- Jak się domyślam, ma pani do mnie jakąś niezwykle ważną sprawę, iż tak wcześnie pani przyszła – stwierdził dyrektor, śmiejąc się.
- Tak, jeśli można – weszła do gabinetu i usiadła na krześle. Na środku gabinetu stało wielkie orzechowe biurko a na nim stały fotografie oprawione w drewniane, lakierowane ramki. Było tam miedzy innymi zdjęcie dyrektora i grupki dzieci , pacjentów przed hospicjum. Na ścianach wisiało pełno dyplomów w antyramach chwalących działalność hospicjum
-Otóż ostatnio przywieziono do naszego hospicjum małą dziewczynkę, Sarę Kapur. Porzucił ją ojciec, a mała potrzebuje teraz rodzicielskiej miłości.
-No tak...przypominam sobie. Dziewczynka jest hinduską i naprawdę ma nieciekawą sytuacje. Rzeczywiście tak jak każde dziecko u nas w hospicjum potrzebuje miłości. Ale pani Natalio, proszę przejść do sedna-poprosił dyrektor, spoglądając na zegarek.
-Chodzi mi o to, ze chciałabym zaopiekować się tą małą i bardziej zaangażować w jej leczenie. Od nie dawna się z nią bawię ale bardzo szybko się polubiłyśmy. Naprawdę.

Biblioblog

poniedziałek, 30 stycznia 2012

Tagi: Dzień Chorego Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie Wejherowo Wieczór z Fredrą
14:18, bibliotekawejherowo , Wieczór z Fredrą
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 stycznia 2012
Międzynarodowy Dzień Chorego - pomóżmy wejherowskiemu hospicjum pomagać

„Zło jest atrakcyjniejsze niż dobro, ale z wiary w siłę dobra nikt mnie nie wyleczy.”

Krzysztof Kolberger

Zbliża się Międzynarodowy Dzień Chorego obchodzony 11 lutego. Już po raz kolejny Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna wspólnie z Wejherowskim Centrum Kultury pragnie włączyć się w jego obchody.

Bohaterami tego dnia są wszyscy chorzy – przebywający w szpitalach, klinikach, domowych
pokojach. Ludzie niejednokrotnie walczący o kolejny dzień, miesiąc, rok swojego życia, szukający.

gieschewald - Onet.pl Blog

Przeglądnij

31 grudnia 2010
Obudź w sobie anioła

Koniec roku jest okazją do postanowień na kolejny rok, ale i refleksji nad przemijaniem. Szukałam wspólnego mianownika dla obu tych pojęć i przyszło mi na myśl, że właściwie powinna nim być wrażliwość. To dobre postanowienie. Być bardziej czułym i wrażliwym na krzywdę, na nieszczęście, bo przecież każdego z nas to w życiu dotyka.

Są takie miejsca, gdzie nasza wrażliwość ma szansę zdać egzamin dojrzałości. Schroniska dla zwierząt, sierocińce, domy starców...

Jednym z takich miejsc jest, działające od kilkunastu lat, mysłowickie hospicjum Cordis.

Szkoła z kasą

Szybko zabieramy się do pracy i nadrabiamy zaległości. Chcemy przedstawić plan pracy naszego samorządu na ten rok szkolny 2006/2007. Niektóre z punktów zdążyliśmy już zrealizować i opisać w poprzednich notkach. "TWORZĘ" -Realizacja scenariusza i prezentacji multimedialnej w czasie Święta Edukacji Narodowej - gali Prometeusze 2006 dla nauczycieli PG6. -Projekt konkursu dotyczącego znajomości tematyki filmowej i książkowej wśród uczniów klas III gimnazjum. -"Oczami fotografii" - konkurs fotograficzny "Mój region, moje miasto na fotografii. -Warsztaty regionalne. -Zielona szkoła -Osobowość roku szkolnego wśród uczniów PG6 w Opolu -"Dzień zdrowego trybu życia" "POMAGAM" -Pomoc na rzecz Hospicjum w Opolu -Zbieranie monet groszowych w ramach akcji "Góra grosza" na domy dziecka w Polsce -Zorganizowanie akcji "Prezent na święta" w której zbieramy różne artykuły dla dzieci z Ukrainy -Stała pomoc dzieciom w opolkim przedszkolu w czasie wyjść i zajęć pozaszkolnych -Niesienie pomocy osobom starszym, schorowanym na Wyspie Pasieka poprzez organizowanie wyjść na zakupy, do lekarza, czynności domowe... itp. -Zbiórka pieniędzy i żywności na Schronisko dla zwierząt w Opolu -Rozpropagowanie wśród młodzieży akcji "Wigilia dla samotnych i bezdomnych z Opola" (przygotowywanie paczek) -Włączenie się do akcji prowadzonej przez szkołę dot. uzależnień; przygotowywanie akcji "Bliżej.

Hospicjum domowe

Nie-matka - Onet.pl Blog

Zimne wyrachowanie, egoizm. Mieć potomka tylko po to aby ustawić siebie na przyszłe lata. Hipokryzja. Inwestycja, rzecz ryzykowna. I zarówno gdy chodzi o pieniądze jak i dzieci, wcale nie powiedziane jest, że w przyszłości ta inwestycja oprocentuję. W domach spokojnej starości czy hospicjach w większości przebywają ludzie którzy też wierzyli w to, że na starość znajdą oparcie i opiekę we własnych dzieciach. I jak skończyli? Tę szklankę wody podaję nie syn i nie córka a zupełnie obca osoba bo dla dzieci rodzic był problemem.

Powodem. Nie chciałam dawać nikomu gotowej recepty na usunięcie ciąży to wyszłam jako ta kłamczucha. Podałam wszystko jak na tacy więc można korzystać więc teraz według obietnic i zapewnień tego pustaka jestem jak najbardziej wiarygodna bo ponoć tylko jej o to chodziło. Jeśli któraś z Was, dziewczyn w ciąży zechce ją usunąć, macie na to przepis ale wszystkie skargi za niepowodzenia tego co się wydarzy proszę nie kierować do mnie a do tego trola. Ewentualnie mu podziękować za uszczerbek na zdrowiu. Zadowolona? Z pewnością, będzie miała na sumieniu zapewne kilka domowych aborcji.


Zapisane chwile, moje życie i mój mały świat... - Onet.pl Blog

W zakupach a mamie w kuchni.

 

Dziekuję a wszystkie wspaniałe życzenia, dziękuję tu bo nie jestem w stanie podziękować każdej osobie osobno:) Oczywiście mam życzenia dla Was:

życzę Wam cudownej , świątecznej atmosfery, domowego pysznego jedzonka, pięknej choinki i ładnych prezentów. Ale przede wszystkim, żeby te Święta były dla Was RADOSNE !!!!

  

Karolcia

- odwdzięcz się komciem. Mówię o tych "sensownych". Za wszystkie bardzo dziękuję :*

  

Nie opiszę chyba wszystkiego, żeby Was nie nudzić więc tylko po trochę z każdego tematu .

Na technice robiliśmy maskotki dla dzieci z hospicjum. Zrobiłam mikołaja za którego dostałam 6 ! Bardzo się cieszę, bo z poprawionego rysunku technicznego miałam 4. Oto moje dzieło...

  

Może nie wygląda jakoś rewelacyjnie ale naprawdę trudno było go zrobić .

W.

Popatrz z innej perspektywy - Onet.pl Blog

Świątecznej Pomocy".

Tymczasem idea wolontariatu jest przekazywana młodzieży - nie tylko we wspólnocie harcerskiej czy grupach religijnych, ale także w szkołach. Młodzież organizuje kółka pomocy w nauce, a także wolontariat poza szkołą
- w ośrodkach rehabilitacji, hospicjach, szpitalach.
Nieraz dzieci, które maja problemy z nauką
lub zachowaniem na lekcjach, ku zaskoczeniu wszystkich, odkrywają swoje drugie oblicze. Okazuje się,
że w kontaktach z chorymi potrafią być delikatni,
wypowiadać się bez przekleństw, odnajdują w sobie

przez najtrudniejsze chwile.
Ima (06:00)
komentarz

24 lipca 2010
Sąsiadki.
Ania: Typowa, za przeproszeniem, "kura domowa".
Niestety nie zadbana, rzadko kiedy wychodzi z domu,
chyba że na zakupy. W.

Rok szkolny 2011-2012

I Aldona Wełna. Cały projekt realizowany był w naszej szkole od marca 2011 roku do października 2011 pod nadzorem opiekunów Wioletty Mleczko i Anny Sadkowskiej . Adresatami projektu byli pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Bochni, Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum im. bł. E. Bojanowskiego w Bochni, dzieci z Domu Dziecka, rodzina zastępcza, chorzy w szpitalu, czekający na krew, ludzie ubodzy i potrzebujący pomocy materialnej, uczniowie naszej szkoły znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej i wielu innych.

Do gościa czy klienta niepełnosprawnego będzie w swojej przyszłej pracy zawodowej osobą, dla której człowiek bez względu na rodzaj swojej niepełnosprawności jest tak samo ważnym klientem jak każdy inny. Propozycja stażu skierowana jest do uczniów technikum żywienia i gospodarstwa domowego, kucharzy, technikum hotelarskiego, a także technikum ekonomicznego. Młodzież będzie realizować projekt w dwóch 25 osobowych grupach w restauracjach, hotelach i firmach na terenie Lipska w terminach 07.11.2011 do 26.11.2011 i od 04.06.2012 do 23.06.2012 r.