O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Horrory

Filmy recencje książki zdjęcia i wiele innych - Onet.pl Blog

Tutaj wiecej fotek
moje ostatnie posty
 • Who goes there? John W. Campbell (newelowsky; 24.01.2010)
 • Ranking rocznikowo (horrory) (newelowsky; 30.11.2009)
 • RANKING Najlepsze horrory (newelowsky; 02.02.2009)
 • Gothic - 1986

Jaskinia Martwych Nietoperzy

SpiderMana. Był też producentem seriali telewizyjnych, m.in. Xeny i Herculesa znanych na pewno każdemu urodzonemu w latach 80tych. W 2009 roku Raimi próbował przeprosić się z kinem grozy tworząc Drag Me to Hell. Film okazał się niezły, lecz fani od twórcy serii Evil Dead spodziewali się znacznie więcej. W swojej karierze (która wciąż trwa) Sam otrzymał kilka nagród i wyróżnień, ale głównie za seriale i filmy nie związane z tematyką grozy, więc nie warto o nich wspominać. Prywatnie Raimi jest żonaty od 1993 roku i dorobił się piątki potomstwa, z którego miejmy nadzieje, że choć jedno będzie kręciło horrory.

 

MIEJSCE VI         Alfred Hitchcock

Cóż to byłby za ranking, bez jednego chociaż martwego klasyka. Przy wyborze takowego miałem niemały dylemat. Faworytami byli Robert Wiene – przedstawiciel niemieckiego ekspresjonizmu (Gabinet Doktora Caligari) oraz Terence Fisher z legendarnej Brytyjskiej wytwórni Hammer Films. Zdecydowałem się jednak postawić na Hitchcocka, mimo, że nie kręcił horrorów, a raczej dreszczowce. Nie mniej wpływ jego twórczości na kino grozy jest ogromny. Wystarczy wspomnieć chociaż jego najbardziej rozpoznawalne dzieło – Psychozę z 1960 roku..

HorrorReviews

  Nastawieniem bierze się do oglądania, to nic z tego dobrego nie będzie:)

  23/02/2011 o 14:47

  Odpowiedz
 1. Etrunian

  Ten film jest po prostu genialny !! przebija pierwszą część na całej linii. Sala w kinie była pełna i na dodatek nikt nie zajadał się podczas seansu.. POLECAM !! Wielbiciele tego tytułu na pewno sie nie zawiedziecie !!

  23/02/2011 o 19:55

  Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

The Dark Zone Project

Co tak naprawdę twórcy chcieli nam pokazać tworząc coś takiego. To prawda, że wyśmiewają oni gatunkowe wtopy i niewypały, ale warto zaznaczyć, że śmieją się również i z własnych błędów. Wystarczy tylko spojrzeć na niektóre zachowania bohaterów- oni sami wcale nie zachowują się mądrze, wręcz przeciwnie, czasami sami pchają się w ręce oprawcy. Co prawda jest to pokazane całkiem zabawnie, ale zauważmy, że Craven z uśmiercania bohaterów wcale sobie nie drwi. Pod koniec filmu oprawca zadając nożem ciosy w brzuch uświadomi swoją ofiarę, że śmierć nie jest taka prosta i szybka, do jakiej przywykliśmy oglądając popularne horrory. Jego wypowiedź doskonale odzwierciedla wyrobiony wcześniej przez Cravena motyw uśmiercania ofiar, jaki przyszło nam oglądać w surowym, debiutanckim  “Ostatnim domu na lewo”. Tutaj też bohaterowie jeszcze na chwilę przed śmiercią będą się męczyć, czołgać, próbować uciec mordercy, zdając sobie jednocześnie sprawę z tego, że i tak zginą. Craven ostrzega nas zarówno przed brutalną agresją, jak również przed wpływem mediów na współczesne życie każdego z nas. W dobie Internetu i telefonów komórkowych naładowanych odjazdowymi gadżetami możemy dziś podziwiać czyjąś śmierć czy upokorzenie na własne.

Książki, filmy, uczucia, emocje i wszystko inne. Świat widziany moimi oczami - Onet.pl Blog

Minut, sprawdzać patyczkiem lub wykałaczką.
Jeśli patyczek po wyjęciu z ciasta jest suchy, ciasto jest gotowe.
5. Wystudzić ciasta.

* u mnie wyszło 1 kg i 200gram ciasta, na miseczkę przypadło po 200gram
** dużo brudzenia, ale polecam zrobić to w ten sposób, bo u mnie ciasto się cudownie rozmnożyło i ostatnie placki wyszły dużo grubsze niż te pierwsze.
*** ilość zależy od tego jak bardzo intensywny kolor chcesz aby miało ciasto - ja dodawałam mniej niż 1ml.
**** ciasta jest bardzo niewiele, staramy się rozsmarować równo, tak, żeby placki były po upieczeniu takiej samej wielkości.Przygotowywanie kremu:

1. Ubić śmietankę.
2. Kiedy śmietanka jest już ubita, dodawać cukier puder, do momentu uzyskania pożądanej słodkości ;) Cały czas miksować.
3. Dodać ekstrakt wanilinowy (kilka kropel)*
4. Dodać serek mascarpone, delikatnie wymieszać.

* nie wolno przesadzić, bo krem będzie gorzki

Składanie tortu:

1. Na paterze położyć fioletowe ciasto, posmarować kremem.
2. Następnie układać kolejno: niebieskie, zielone, żółte, pomarańczowe i czerwone ciasto, każde smarować kremem.
3. Posmarować kremem boki i wierzch ciasta.
4. Udekorować.
5. Schłodzić przez około 2 godziny.
6. Wcinać :)Horror Princess

Horrory 2011

Każdy wieczór jest obietnicą poranka... - Onet.pl Blog

Bić aż krew będzie sikać!
- ja nie sikam, ja do nocnika sikam - mówi oburzona Malutka Gosia.

Scena dziesiąta.
W telewizji pokazywali opowiadanie o Jadzi, która nie słuchając się taty oglądała horrory. Telewizyjna Jadzia oczywiście się bała scen z King-Konga. A Malutka Gosia kiedy go zobaczyła zasłoniła oczy jak Prosiaczek i tylko patrzyła przez palce czy już się skończyło...

Scena jedenasta.

Copyright 1996-2012 Grupa Onet.pl SA (system)
Miharu(treść i ilustracje);
 

Dookoła świata

Śmierć i życie, i niczym nie daje się przebłagać. A więc wojna, tak?
Gdy już myślę, że jestem górą, że zaraz, już za chwilę, skończy się ten horror - ona daje mi do zrozumienia, że na nic moje wysiłki, że nic z tego, że wygra i zawsze już będę cierpiała z jej powodu.
Gdy wydaje się już.

(0), Dodaj

Archiwum


2009: I, II, III, V, IX, 
2010: II, III, IV, V, 
2011: VII, VIII, 
2012: II, 
Dziennik pokładowy Tousled