O czym chcesz poczytać na blogach?

Holocaust

kłamstwo oświęcimskie

Bezwartościowe. Jest to dramatyzowanie i tak już dramatycznej sytuacji (podobnie rzecz się ma z zeznaniami oskarżonych po wojnie SS-manów – kajających się, ulegających presji i przesłuchujących, chcących odgrywać w obliczu szubienicy role “piekielnych facetów” – przypadek Rudolfa Hoessa).”[4] Wspominając o badaniach Freda Leuchtera, nazywa go Ratajczak „fachowcem najwyższej jakości, człowiekiem pozbawionym jakichkolwiek ‘politycznych skłonności’, który po prostu zna się na komorach gazowych i substancjach zabijających”. Dodaje przy tym: „Tezy opracowanej przez niego po powrocie ekspertyzy okazały się zabójcze dla zwolenników oficjalnej wersji Holocaustu, a sprowadzały się do jednoznacznej konkluzji, iż pomieszczenia przedstawiane jako komory gazowe nie mogły służyć do masowego zabijania ludzi.”[5] Daje w ten sposób do zrozumienia, iż zgadza się z omawianymi przez siebie tezami. Trudno zatem zgodzić się, że poglądy rewizjonistów w „Tematach niebezpiecznych” przedstawione są w pełni obiektywnie.

W 2001 r. Dariusz Ratajczak wydał kolejną książkę „Tematy jeszcze bardziej niebezpieczne”, zbiór krótkich, kilkustronicowych, esejów. Jak sam pisze we wstępie, jest to dalszy ciąg poprzedniej pozycji. We wstępie również wyraża swoją opinię na temat rewizjonistów holokaustu,.

Trochę Różnych Głupot... - bloog.pl

My tower secure
My cause is noble
My power is pure
I can hand out a million vaccinations
Or let'em all die in exasperation
Have'em all healed of their lacerations
Have'em all killed by assassination
I can make anybody go to prison
Just because I don't like'em and
I can do anything with no permission
I have it all under my command
I can guide a missile by satellite
By satellite
By satellite
and I can hit a target through a telescope
Through a telescope
Through a telescope
and I can end the planet in a holocaust
In a holocaust !

Luźne przemyślenia

Pierwszej stronie gazety i na pierwszej stronie portalu zacytowano trzy wyrwane z kontekstu zdania, które u czytelnika nie gotowego zmierzyć się z całością wyrobi całkowicie inny obraz wydarzeń niż ten zbadany i opisany przez ks. biskupa.

Cytuję

Raport księdza biskupa Czesława Kaczmarka
Zajścia kieleckie z dnia 4 lipca 1946 r.

Nasz Dzienni, wtorek, 4 lipca 2006, portal www.naszdziennik.pl, ramka na pierwsze stronie.

Żydzi zaczęli pierwsi strzelać do milicji i tłumu. Stwierdzają to wszyscy bez wyjątku świadkowie. Pierwszymi ofiarami podczas zajść kieleckich byli zatem Polacy. Te strzały żydowskie sprowokowały dalszy bieg wypadków.

Cytaty z portalu zachowuję ku pamięci:

Jak realizuje się manipulacje trudnym tematem stosunków Polsko-Żydowskich w latach powojennych opisałem kiedyś w notce "Manipulacja słowem" z dnia 29 listopada 2003. Wtedy też się zasmuciłem.

Cały raport księdza biskupa zachowuję sobie w notce "Raport bp. Kaczmarka"

Grupy tematyczne: media, katolicyzm, holocaust
Słowa kluczowe: media, Nasz Dziennik, Rydzyk,.

sol-angelika.blog

I ubrania specjalnych uniformów ochronnych oraz rękawic
7) Zbudowane w Oświęcimiu krematoria musiałyby, przy podawanej oficjalnie liczbie zabitych przez Cyklon B, mieć przepustowość kilkanaście razy wyższą od najnowocześniejszych, sterowanych komputerowo!
WNIOSEK: w obozach ludzie głównie umierali na skutek chorób wynikających z niedożywienia, złych warunków higienicznych, morderczej pracy, a ciała palono w krematoriach, by zapobiec epidemii.
Temat przeze mnie poruszony, nie jest zbyt przyjemnym, ale koniecznym z faktu, jaki do mnie dotarł po przeczytaniu większości tego forum, gdzie zastanawialiście się m.in. o „plotce” iż istnieją ludzie, uważający Holocaust za fantazję, od razu negując, uważając to za nie możliwe, a jednak. Mam nadzieje, że nie wyciągniecie przez to fałszywych wniosków (np. co do mojej osoby… :P). Nie będę natomiast się rozpisywała na temat kwestii potwierdzających istnienie Holocaustu. Bo ludzie „siedzący” w temacie o tym wiedzą. O czym świadczą wasze wypowiedzi.
Po tym jakże wyczerpującym monologu dziękuję wytrwałym za uwagę. O ile ktoś przeczytał…Bo znając ludzi, omijają tego typu wypociny przechodząc dalej. Choć nie wniosę tu zapewne żadnych nowości. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. PA.

skomentuj (1)

POWRÓT DO ŹRÓDŁA

Autorów (bo przecież w kolejce czeka Herbert, Miłosz, Brzechwa, Tuwim, Słonimski) erraty do biografii. Nie rozumiem jednak dlaczego należy to wszystko popierać cepem. Nagą pałą, bez dystynkcji i kontekstów. Wiele zależy od tego jaki się przyjmie układ odniesienia. W kontekście tego co w ostatnim roku dowiedziałem się o dezercji moralnej Gombrowicza w 1939 roku, który latynoski obmacując sprawiał Polsce wstyd w latach próby narodowej - aż dziwię się, że nikt nie zlustrował Brunona Schulza. Można przyjąć i taką metodę interpretacyjną w myśl której rysujący w dziecinnym pokoju esesmana freski Bruno Schulz okaże się kolaborantem współpracującym z hitlerowcami, współsprawcą holocaustu. Za to pisarz Ilija Erenburg zagrzewający czerwonoarmiejców do gwałcenia wyniosłych germańskich kobiet jesienią 1944 i zimą 1945 wyjdzie na humanistę, bo przecież nie kolaborował a zagrzewał tylko do gwałtów a nie morderstw. A dziesięć milionow skrobanek w 1946 to przecież nieuniknione koszty rewolucji. 
5.
Na boku wstydliwego pytania o nauki.

Judaica.fotografie 5770 Bajit Chadasz 2009 z myślą by pamięć 'nie zginęła'

Trójmiasto – Truskawiec, Drohobycz, Borysław – promocja książki Prof. Stanisława Nicieji 18_11_2009

  • Krynica, Muszyna, Żegiestów – na dawnej pocztówce – wernisaż wystawy pocztówek ze zbiorów Almanachu Muszyny
  • Kuchnia biblijna, czyli co, jak i kiedy spożywano w czasach biblijnych, jak ucztowano – promocja książki Barbary Szczepanowicz 17_12_2009
  • Kultura pamięci w Rosji – wykład Dr Igora Władimirowicza Gorkowija, Dyrektora Centrum Naukowo-Edukacyjnego Butowo w Moskwie 12_11_2009
  • Małopolska bogata w kultury – Śladami historii i kultury Żydów w Małopolsce – promocja przewodnika autorstwa Marty Duch i Mateusza Dyngosza
  • Między Berlinem a Moskwą 1939-1941 – wykład Dr Sławomira Dębskiego 17_11_2009
  • Międzynarodowy Dzień Holocaustu – Psalmy