O czym chcesz poczytać na blogach?

Holmenkollen

poiuytrewq - Onet.pl Blog

9 ~coraz wiecej fanów

09 marca 2008
Holmenkollen

                                                 Holmenkollen

Kulturowe znaczenie Holmenkollen jest nie do przecenienia. Nazywana "skocznią królewską", "świętą górą", uchodzi za najpiękniejszą skocznię świata i kolebkę skoków narciarskich.

W niedzielę po raz ostatni odybł się konkurs Pucharu Świata na skoczni w Holmenkollen, która po 116 latach istnienia zostanie zburzona. W jej miejsce kosztem 900 milionów koron (450 mln złotych) wybudowana zostanie nowa, gdzie zostaną rozegrane mistrzostwa świata w 2011 roku.

Troche o skoczni:

Poprzedniczką obecnej skoczni była skocznia Husebybakken, gdzie już w latach 1879-1891 odbywały się zawody. Właściwa Holmenkollen została zbudowana w 1892 roku, a najdłuższy skok wtedy na niej oddany mierzył 21, 5 metra. Z biegiem lat skocznia była przebudowywana, a.

najlepsze gry sportowe

 • Skocz do archiwum
 • Skocz do wyszukiwarki
 • Skocz do tagów
 • Skocz do listy ostatnich wpisów
 • Skocz do zakładek

najlepsze gry sportowe

Wpisy

 • piątek, 13 stycznia 2012
  • Holmenkollen Ski Jump

   Holmenkollen Ski Jump , to jedna z lepszych gier sportowych ze skokami narciarskimi . W grze online typu Holmenkollen Ski Jump , w pierwszej kolejności wybierasz ,ćzy chcesz skakać w turnieju ,czy tez może interesuje ciebie trening . Gry sportowe tego typu ,moim zdaniem,są grami bardzo fajnymi ,rozbudowanymi ,a co za tym idzie są warte polecenia oraz waszej uwagi . Jeżeli lubisz Adama małysza , to koniecznie zagraj w skoki narciarskie typu Holmenkollen Ski Jump Holmenkollen Ski Jump - Jeżeli opisanej gry nie widzisz na blogu , to przejdź na zaproponowaną stronę . Gry czasami są wyłączane ,ale to nie jest moja wina

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:

Skoki narciarskie

W Lillehammer i Oslo, triumfował Schlierenzauer przed Hilde i Finem Janne Happonenem.

Schlierenzauer po raz czwarty zwyciężył w tym sezonie. Dużą przewagę nad rywalami uzyskał w pierwszej serii, osiągając odległość 125 metrów. W drugiej skoczył o bezpiecznie, o półtora metra bliżej, ale i tak zachował blisko 10 pkt przewagi nad Tomem Hilde.

Najdłuższy skok w konkursie – 125,5 metra – oddał w drugiej serii Janne Happonen, co pozwoliło mu awansować z 17. na piąte miejsce.

Adam Małysz nie zachwycił. 114,5 metra w pierwszej serii, a w drugiej – o pół metra mniej, co dało mu 11. miejsce. Kamil Stoch był 30., a Piotr Żyła nie zakwalifikował się do finałowej serii.

Niedzielny konkurs był pożegnaniem ze skocznią Holmenkollen, która zostanie rozebrana, a na jej miejscu powstaną nowe obiekty na mistrzostwa świata 2011 roku. Holmenkollen to najstarsza skocznia narciarska na świecie. Zbudowano ją w 1892 roku, a przebudowywano w sumie aż 14 razy. Wielkie dni przeżywała podczas igrzysk olimpijskich w 1952 roku. Specjalnie na te zawody zbudowano pod obiektem stałe trybuny oraz loże sędziowskie, a konkurs oglądało 150 tys. kibiców.

“Królem Holmenkollen” pozostanie Adam Małysz. Skoczek z Wisły jako jedyny triumfował na tym obiekcie w zawodach PŚ aż pięciokrotnie. Właśnie w Oslo odniósł pierwszy duży sukces w karierze, wygrywając w 1996 roku.

Puchar Nordycki – klasyfikacja końcowa:

1. Schlierenzauer Gregor AUT 897.6 2. Hilde Tom.

Life is a dream we are dreaming...

W Opolu na zakupach (rany, ja na zakupach cały dzień, dziwne :P). Żniwa były udane :) cośtam sobie nabyłam, ale nie będę wymieniać, bo to już byłaby przesada..

Mój brat kazał mi napisac, że on też tam był i kupił sobie ferdy :DDD w Croppie.
Wszystkich zszokowanych chcę uprzedzić, że mój brat nie czyta tego bloga, choć ma wielki udział w tworzeniu tu designu :)

Tyle na teraz ide porobić coś twórczego :)

Acha i o skokach wzmianka: konkurs w Lillehammer przelożony do Oslo na jutro,więc kolejne dni ze skokami przede mną. 3mam kciuki 4 Adaś i Kamil!

Komentarze (1)

18 marca 2007 23:53
Smutno mi :(Dzisiaj już na skoczni Holmenkollen nie było tak fajnie jak wczoraj, kiedy to Adaś wygrał w pięknym stylu i przęjął plastron lidera od Andersa Jacobsena. Dzisiaj był skok o ratowanie życia i koszmarne 54 miejsce...rany jak to dobrze, że nic mu się nie stało!!! To szczęście w nieszczęściu...
Więc mi smutno...
Anders znowu pierwszy, przynajmniej zapowiada się emocjonizujaca walka w Planicy (Adam traci 14 pkt.), oby wszystko rozstrzygnęło się na korzyść Adama, chociaż Jacobsena lubię (Adam jest obecnie lepszy i to widać).
Simi wygrał i jest 3 w Pucharze Świata i dobrze :)
Mimo wszystko nadal wierzę w wygrana Adama i będe trzymać kciuki!

Nie moge niestety przejść obojetnie obok jawnego braku przygotowania skoczni w Holmenkollen, dziwię się, ze.