O czym chcesz poczytać na blogach?

Hogwart

Blog potter96

Było śmiertelne. Mógł ją otworzyć jedynie prawowity dziedzic Slytherina.

Po śmierci założycieli ich dzieło zostało kontynuowane. Godrik Gryffindor pozostawił Tiarę Przydziału, dokonująca selekcji uczniów do poszczególnych domów.

Hogwart jest placówką z internatem, uczeń po otrzymaniu przydziału zamieszkuje wraz z innymi członkami domu w dormitorium w którym spędza wolny czas: uczy się, relaksuje itd. Wspólnie z rówieśnikami, przedstawicielami swojej płci dzieli sypialnię. Do szkoły uczeń dojeżdża Ekspresem Hogwart - pociągiem odjeżdżającym z peronu 9 i ¾ (z londyńskiego dworca King's Cross), tymże pociągiem wraca do domu na zimowe i letnie ferie.

Początkowo wszyscy uczniowie uczą się tych samych, podstawowych przedmiotów: transmutacji, obrony przed czarną magią, eliksirów, zaklęć, zielarstwa, astronomii i historii magii. W trzeciej klasie do przedmiotów tych dochodzą jeszcze te, które wybrali uczniowie. Mogą wybierać spośród np.: mugoloznawstwa, starożytnych runów, numerologii, wróżbiarstwa, opieki nad magicznymi stworzeniami. Od trzeciej klasy uczniom.

pamietnik zwariowanej panny potter - Onet.pl Blog

- Niech Ci będzie , musimy spadać Paa Kate - i wyszły zostawiając mnie samą z natłokiem myśli.

Po jakimś czacie przyszła pani Pomfrey dając mi eliksir słodkiego snu , zanim zasnełam dowiedziałam się że mogę jutro już wyjść. Chwilę później odeszłam do krainy snów.

~~~~*~~~~*~~~~*

Następnego dnia wyszłam ze skrzydła. Nie bardzo wiedziałam co ze sobą zrobić , bo na dziewczyny nie miałam co liczyć gdyż jeszcze przez godzinę były na lekcjach. Postanowiłam , że połaże po korytarzach podobno Hogwart kryje sporo tajemnic może coś odkryje. Po pietnastu minutach nie dostrzegłam niczego oprócz pajęczyn . Cały czas miałam wrażenie , że ktoś za mną idzie. I miałam rację gdy tylko się odwróciłam zobaczyłam Rayana.

- O Black a Ty przypadkiem nie na lekcjach? - Powiedziałam nerwowo.

- Akurat mamy historie magii i Bins nawet nie zauważył że mnie nie ma - Odpowiedział wesoło.

- Fascynujące...- Powiedziałam z ironią. Chyba to zauważył mój nie grzeczny ton gdyż po chwli dodał

Rodzina Potter- życie magicznej rodziny - Onet.pl Blog

P), zaklęcia (na P). A ponieważ moja dziwna ambicja zarządała czegoś jeszcze, wybrałam dodatkowo (dla własne przyjemności... tak mi się wydaje :P) OPCM...

Po prostu stwierdziłam, że mi się to w przyszłości przyda...

Jednym słowem zdaję z pięciu przedmiotów. Już cała drżę na myśl o tym, że coś może się nie udać. Szczególnie w związku z ... zaklęciami. Teoria to jeszcze, ale praktyka... Niestety nigdy nie byłam z tego najlepsza (najlepsza... heh, ja nigdy nie byłam z tego dobra!). I pomyśleć, że po tych egzaminach muszę opuścić Hogwart...

***

    - Jak ci poszło?- Harry dogonił mnie, gdy wychodziłam z Wielkiej Sali po skończonym egzaminie na OPCM...   

      - Ech... spoko, troszkę się kopsnęłam kilka godzin temu na teoretycznym z jednym pytaniem... ale w praktyce wszystko było ok.- uśmiechnęłam się i dodałam- a jak u ciebie?

Blog Luna Pomyluna

0 Cześć po raz pierwszy! ;D 2010-03-19

Cześć wam! Mam na imię Sylwia i mój blog będzie (jak sama nazwa wskazuje) o Harrym Potterze.Oczywiście nie mogę wam obiecać,że będę codziennie pisała tego bloga,ponieważ mam mnóstwo innych spraw na głowie (np. szkoła).Wciąż mi brakuje czasu na czytanie tej cudnej książki ;( .Nie pierwszy raz prowadzę bloga,lecz tamte inne mi się nudziły a oto one (tylko się nie śmiejcie z notek bo byłam wtedy mała:

- www.swiatmagii.blog.interia.pl/

- www.wszystkoogosi.blog.interia.pl/

To wszystko...Wróćmy do tematu.Najpierw opowiem wam o Hogwarcie.Nie będę bardzo rozszerzać tej historii:

Dawno,dawno temu żyło sobie czterech czarodzieji :
-Godryk Gryffindor
-Helga Hufflepuff
-Rowena Ravenclaw
i Salazar Slytherin.
Mieli na celu zgromadzić swoje następne pokolenia i nauczyć ich rozsądnie używać magii.
Założyli więc szkołę : "Szkoła Magii i Czarodziejstwa Hogwart". Szkoła składała się z czterech domów*: