O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Hobbit

Księgożbiór fantasty - Onet.pl Blog

Się z tego powodu martwić. Niech sobie płyną! Założę się zresztą, żeś ich na morzu nie widział. Nikt z Shire’u tego nie widział na własne oczy.

- Bo ja wiem... - w zamyśleniu odparł Sam. Kiedyś wydało mu się w lesie, że widzi elfa, i nie stracił dotychczas nadziei, że zobaczy ich jeszcze w życiu więcej. Z wszystkich legend, jakie za młodu słyszał, największe wrażenie zrobiły na nim strzępy na pół zapomnianych opowieści o elfach, przechowujące się wśród hobbitów. - Są nawet w naszej okolicy hobbici, którzy przyjaźnią się z elfami i dostają od nich wiadomości - rzekł. - Na przykład pan Baggins, mój pracodawca. Mówił mi, że elfy odpływają, a on wie o nich coś niecoś. Stary pan Bilbo wiedział więcej; nieraz z nim o tym rozmawiałem, kiedy byłem małym chłopcem.

- No, ci obaj mają bzika - odparł Ted. - W każdym razie stary Bilbo miał bzika, a Frodo zaczyna bzikować. Jeżeli do nich będziesz chodzić po wiadomości, to ci nigdy.

Zaczytana… | Nieśmiałe wyznania czytelniczki.

I zamiłowaniach bardzo przypomina samego Tolkiena:

„W gruncie rzeczy jestem hobbitem pod każdym względem oprócz wzrostu. Lubię ogrody, drzewa i tradycyjnie uprawiane pola; palę fajkę i lubię dobre, proste jedzenie [...]; lubię i nawet odważam się nosić w tych nieciekawych czasach ozdobne kamizelki. Lubię pieczarki (świeżo zebrane z pola); mam bardzo proste poczucie humoru (które nawet przychyli mi krytycy uznają za nieco męczące); chodzę spać późno i późno wstaję (w miarę możliwości). Nie podróżuję dużo.”*

W przeciwieństwie do hobbitów, zagorzałych domatorów ponad wszystko ceniących wygodę własnego łóżka, regularność sytych posiłków i spokój rutyny, umysł Tolkiena od dawna już zaprzątają złożone koncepcje: wizje mitologicznego Śródziemia, którego dzieje i tradycje spisuje od lat do szuflady, i które ujrzą światło dzienne kilka dekad później w Silmarillionie. Świadomy braku zainteresowania owym poważnym ujęciem swoich poczynań, wykorzystuje wykreowany tam świat dla potrzeb dziecięcej historii. Nie wszyscy może dziś – po sukcesie Władcy pierścieni – zdają sobie sprawę, iż „Hobbit” z.

...:: Władca Pierścieni ::...

W Rohanie i Ecthelionowi w Gondorze. W tym okresie jego największym osiągnięciem było zniszczenie dużej części floty Korsarzy w Umbarze w 2980 roku. Wielkim przyjacielem i sprzymierzeńcem Aragorna stal się Gandalf. Po raz pierwszy spotkali się w 2956 roku. Od tej chwili obydwaj ściśle ze sobą współpracowali w walce przeciw wspólnym wrogom. Przez trzynaście lat Aragorn tropił i poszukiwał Golluma. Schwytał go dopiero w 3017 roku, ale wydarzenie to miało duży wpływ na losy Wojny o Pierścień. Od tej pory Aragorn przebywał w pobliżu granic Shire. W 3018 roku w gospodzie w Bree spotkał Froda i pozostałych hobbitow. Został od tej pory ich przewodnikiem i przeprowadził do Rivendell. Brał udział w Naradzie i stał się członkiem Drużyny Pierścienia. Dzięki doskonalej znajomości terenu i doświadczeniu był podporą Drużyny. Wielokrotnie dzięki jego przenikliwości uniknięto zagrożenia. Gdy zabrakło Gandalfa po jego upadku z mostu Khazad-dum Aragorn stal się przewodnikiem Drużyny. Po rozpadzie Drużyny udał się w pościg za orkami, którzy porwali hobbitow. Potem przyłączył się do wojsk Rohanu. W Bitwie o Rogaty Gród został jednym z wodzów i nie szczędził sił w walce z wrogiem. Zaprzyjaźnił się.

blog o Władcy Pierścieni

Gdy w nocy kompania obozowała na wzgórzach Dol Baran, Pippin zabrał mu kryształ i zaczął w niego patrzeć, zobaczył Saurona, lecz nie wyjawił mu nic.

Wyruszył z Gandalfem do Minas Tirith, gdzie w imię wdzięczności dla Boromira, ofiarował swoje usługi Denethorowi i został rycerzem Gondoru. Podczas oblężenia Gondoru zaalarmował Gandalfa i Beregonda o szaleństwie Denethora, dzięki czemu Faramir nie został spalony. Potem ruszył wraz z Armią Zachodu na Czarną Bramę i w bitwie zabił olbrzymiego trolla, ratując Beregonda.

Po powrocie do Shire był jednym z dowódców powstanie hobbitów. Następnie został thanem . W 62 roku, razem z Meriadokiem złożyli urzędy i wyruszyli do Gondoru, skąd już nie wrócili. Jego szczątki spoczęły obok grobu Aragorna. Poślubił Perłę z Long Cleeve i miał z nią syna - Faramira.

W adaptacji trylogii, w reżyserii Petera Jacksona, Pippina zagrał szkocki aktor Billy Boyd

Komentarzy: 0 Denethor 2008-04-14

Hobbit movie

Paul The Seeker WebLog


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Dawno nie było zagadki. Dziś klasyka (z powieści Tolkiena "Hobbit"...):

Głos do reklam też nie za bardzo pasuje. Rozmawiałem z redaktorem naczelnym pewnego lokalnego tygodnika kędzierzyńsko-kozielskiego. Ma to związek z moim nowym hobby, o czym będę chciał szerzej innym razem napisać i dziś tylko krótko napomknę. Próbowałem go namówić na stworzenie pewnej rubryki,.
http://www.pbase.com
Fotografie nocnego nieba
Fotografie nocnego nieba - inne

/ Film
The Internet Movie Database
http://www.filmweb.pl/

Strefa Miszcza - muzyka, sport, teledyski, zapowiedzi, teksty piosenek

Polish Elite Board
Popcorner
Prime Time
PrimeTV
ShowTV
Sokker
Student Potrafi
Szczecińska Lista Przebojów
Teksty piosenek
The Internet Movie Database
Viva Polska
"John Carter"
"Lock-Out"
"Prometheus"
"Resident Evil: Retribution"
"The Amazing Spider-Man" - NOWY!
"The Avengers"
"The Dark Knight Rises"
"The Expendables 2"
"The Hobbit"