O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Historia

''Twórczość'' i własna twórczość Firello - Onet.pl Blog


U Hioshiego trzy nowe części historii


U Petera pięć nowych części historii


No i nowa historia Norina.


Zapraszam do czytania i komentowania. Klawiatura na prawdę nie gryzie a tak przy okazji ja bym wiedziała czy dobrze idzie mi to pisanie czy tak średnio a może coś my należało zmienić. Tak wiec czekam.
Firello (22:07)
Skomentuj mnie

29 stycznia 2011
No to ruszamy z nowymi postami i działaniem strony
Co prawda strona nie jest jeszcze w pełni  zrobiona bo brakuje jeszcze kilku Historii jakie współtworzę na forum SL jak również kilka działów ale postanowiłam już ją powoli prowadzić.


A więc dziś dwie nowe części u Devita i aż pięć u Hioshiego.
Jak również kolejna gra. Historia Petera.
Zapraszam zatem do czytania i komentowania.

Niepokorne słowa - Onet.pl Blog


18 czerwca 2008
HISTORIA TO WIELKA MANIPULACJA

  

 

Mówią, że znajomość historii może uchronić narody przed powtarzaniem błędów. Kłopot jednak w tym, że od samego początku tzw historia własna narodów powstaje na konkretne zamówienia, czy to władców, czy polityków. W miarę obiektywna i prawdziwa jest tylko historia zbiorcza, jak np historia Europy czy określonych cywilizacji. W Polsce już Gall Anonim "tworzył" historię na zlecenie, ktoś z pewnością mu zapłacił aby opisał wydarzenia w takim a nie innym kontekście. Podobnie było z Długoszem i z pewnością jest tak po dzień dzisiejszy. Moje pokolenie zauważyło zdecydowane rozbieżności w historii w czasach PRL-u. W swojej naiwności byliśmy przekonani, że to tylko ta wstrętna komuna dokonała zbrodniczego aktu fałszowania historii Polski i mieliśmy nadzieję, że wraz ze zmianą ustroju.

W Krakowie (i nie tylko) w 2012 roku

  Tagi

  Adam Słomka AK Akademicki Klub Obywatelski Biały Kruk Budapeszt Chór Mariański Dzień Polskiego Państwa Podziemnego energia Europejski Dzień Bohaterów Walki Z Totalitaryzmem fotoreportaże głodówka Klub Wtorkowy kolędy koncert konferencja prasowa KPN Kraków ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski ludobójstwo marsz Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych Niedokończone msze wołyńskie Nowy Rok Parafia NMP z Lourdes Park Jordana pikieta POKiN polska szkoła pomnik poparcie proces pułkownik Ryszard Kukliński rocznica śmierci stan wojenny strona www surowce szopka franciszkańska teksty W hołdzie historii Wielki Wyjazd na Węgry w Krakowie wolne media Wołyń Węgry Żołnierze Wyklęci
 • Archiwa

  • Kwiecień 2012
  • Marzec 2012
  • Luty 2012
  • Styczeń 2012
 • Blog Stats

  • 26,996 hits

to wszystko to zwykła fantazja.. - Onet.pl Blog

Władimir Odojewski, żyjący w latach 1803-1869, autor książki "Rok 4338". Ukazana przez niego w 1837 roku wizja świata, to domy połączone siecią magnetycznych telegrafów, za pomocą których pisane przez domowników, w zastępstwie korespondencji, gazety rozsyłane są po znajomych

 

tak, to żeby się zapoznać z historią blogów. : D

_

' nie ukrywam, jest mi smutno bardzo.. '

_

piszę z ciasteczkiem i mam podniete ( :  

kCkCkC . ; DDDDD

_

zwijam, cześć     

 

historia z życia wzięta..
skomentuj

25.

konferencje-historyczne

Dla kilku sesji głównych, ukazujących „historie paralelne”, tj. takie, które ukazują równolegle najważniejsze sfery życia politycznego, społecznego i kulturowego tej części Europy na przestrzeni wieków. Organizatorzy celowo zrezygnowali tu ze sztywnego porządku chronologicznego czy geograficznego, chcąc pokazać drogi, którymi szła Polska i jej sąsiedzi w długiej perspektywie. Przedmiotem analizy będą więc środkowoeuropejskie związki polityczne i ich miejsce w narodowych historiografiach, rola mocarstw i instrumenty ich ekspansji na tym obszarze, propaganda władzy i jej reprezentacje, doświadczenia migracyjne Polaków w perspektywie porównawczej czy też historia religijna. Perspektywę historii paralelnych przyjmują też sesje poruszające nowatorską na naszym gruncie tematykę małych miast i codzienności oraz kultury kulinarnej.
Historie paralelne uzupełnione są także o dyskusję wokół dwóch perspektyw artystycznej tożsamości naszego regionu: muzykę i sztukę. Ta pierwsza pokazywać ma muzyczne związki środkowoeuropejskich miast u początku minionego wieku, druga zaś skupia się na roli i znaczeniu polskiej awangardy w sztuce Europy Środkowej.
Perspektywa historii paralelnych jest perspektywą długiego trwania. Musi być matem uzupełniona o spojrzenie na najnowsze dzieje. Dlatego też kolejną –.

Historia Kato - Onet.pl Blog

Historie z Street Life
 • Historia Devita
 • Historia Gjeorgija
 • Historia Hioshiego
 • Historia Maksymiliana
 • Historia Norina
 • Historia Petera
 • Historia Sergieja
 • Historia Tao
 • Historia Vladimira

KAROWA 20

10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Dom Spotkań z Historią

 • W cyklu „Od Asasynów do Al Kaidy. Terroryzm w historii” – Irlandzka Armia Rewolucyjna
 • W cyklu "Kino kresowe" – "Złoty wrzesień. Kronika Galicji 1939–1941" (2010, 50'), reż. Taras Chymicz
 • Nakręcona historia! Filmoteka DSH przedstawia
 • W cyklu "Warszawa teatralna. Ludzie i zdarzenia": W roli głównej Elżbieta Barszczewska – spacer śladami znakomitej aktorki
 • Nakręcona historia! Filmoteka DSH przedstawia
 • W cyklu „Kino, kawa i Warszawa” – "Rozwodów nie będzie" (1964, 95') oraz warsztaty dla dzieci "Cyganie – historia pisana na wozach"
 • W cyklu „Zawód: fotoreporter” – Z aparatem na scenie
 • W cyklu „Opowieści z Kresów” – Rzeka graniczna. Z biegiem Zbrucza
 • W cyklu "Przez kino do historii" – "Pigułki dla Aurelii" (1958, 84'), reż. Stanisław Lenartowicz

Historia polski

*** - Onet.pl Blog

Yeah...:)) Dobra o wczoraj koniec. Teraz dzisiaj. Wstaję rano i kurde super bo o 6  a o 7 Ola przyszła. Dokańzamy makietę i idziemy do szkoły a wiara sie na nas gapi. Smenty. Ola nadal rozpacza po gołąbkach. Na matmie dostałam 3 za spr... musze poprawić.. bue... na historii która była przed matmą dostałyśmy za tą makietę 6!!! yeah.. ahahahaha... dobre dobre... potem po matmie gegra... a raczej dwie gegry...polaka nie było.. uff.. bo zapomniałam historii miłosnej.. na 10 stron zeszytu... potem biologia haha.. spr to najlepsza rzecz pod.Co za peszek. Wczoraj było tyle do roboty...najpierw lekcje. Z histy spr.. chyba będzie 5! Potem matma dostałam też 5..a potem gegra.. hah.. nie musiałam robić ćwiczeń bo zrobiłam w domu i wszyscy zgapiali ode mnie. Ciekawe...:)) mówliliśmy o glebach i roślinach. Następnie polski!!! I zgadnijcie??? Moja praca zostaje wysłana na konkurs..!!!I żyje tey!!! Lol!!Pani się chyba podobało. Potem biologia nie miałam ćwiczeń więc się nudziłam. Było o węglowodanach, białkach solach mineralnych witaminach... itd... wiecie. Nudyy... jednym słowem jak.

mostlysunny blog

Dość długiej drogi
Początku czegoś wielkiego
I na pewno nie łatwego
Podręczniki napiszą
Grubą kreską podkreślą
Dzień 1 maja 2004 roku
Polska w Zjednoczonej EuropieUnię przywitałem w barze, pijąc polskie piwo, polską wódkę i jedząc polskie ogórki kwaszone i placki ziemniaczane. Było miło i miły telefon kilka minut po północy też był. To bardzo ważny moment.

mostlysunny 2004-05-01 11:03:31
skomentuj (0)
Gdzie zastała NAS Unia?
Polsce. Odwiedzało, go bardzo wielu zagranicznych, ważnych gości ubranych w szare garnitury, szyte czasami w paryskich, czy londyńskich domach mody. Jadzia nie mówiła o przeszłości, patrzyła tylko w niebieskie oczy Stanisława.
C.D.N. może

Takie to właśnie historie, niektóre bardzo prawdziwe, inne mniej postanowiłem od dziś zamieszczać czasami na blogu. Do każdej z nich będzie pasował jednak tytuł, który już umieściłem w tytule notki, bowiem każda z nich będzie się mieściła w cezurze czasowej 1945-1989.

Historia sztuki

wygnanyszaman.blog

Się pod panowaniem papieży.95 procent ludności nie umiało ani czytać, ani pisać; ludzie żyli w ciemnocie i brudzie; wodę uważano za szkodliwą dla zdrowia a mycie się za grzech; kwitły przesądy i gusła. Załamuje się aktywność na polu medycyny, techniki, nauki, edukacji, sztuki i handlu. Rozpoczyna się mroczny okres w historii Europy.
W tym okresie kraje islamskie rozwijały się prężnie. Kwitł handel , nauka , sztuka, przemysł.

1000 r. -Ustanowiono Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Chrześcijanie całej Europy oczekiwali w wielkim przerażeniu końca.

liwia blog

Za drugim przeciwnikow na placu w proch roznosil. A wszystko rycersko, z klasa wieklka i sila podziw wzbudzajaca i westchniena tlumu...
Roze na mych kilanach w stos juz rosly a jeden za drugim pokonani przeciewnicy na kolana klekali by mi nastepne wreczac i z uznaniem takim o sztuce walecznej Barona mowili...
A on wszystkim mowil, ze z daleka przyjechal po to by wygrac. I juz sie zdawalo ze obietnicy dopelni, gdy uwage zwrocil jeden Rycerz lody,co ramie w ramie z nim szedl, i jego dama jak zwrocilam uwage roz miala tyle samo co ja ciagle, az w koncu.I tak sobie z wakacji cos tu postanowilam wkleic

skomentuj (2)


2001-09-13 15:08:31
Szkola

Mialam o szkole napisac jeszcze jak odespie. Szkola jest chyba w porzadku.
Moze troche za malo dokladnie nam o historii kostiumu mowia... Moze troche mamy beznadziejna babke od tego co mnie najbardziej interesuje i jeszcze ona mowi ciagle kartkie zamiast kartke i w ogole jakas gwara czy jak? Moze plecy od stania przy sztaludze bola. Moze troche beznadziejne nam cwiczenia zadaja do domu. Moze.

Historia kopciuszka

Opowieść o snach... - Onet.pl Blog

Oka zobaczyłam jak Fiona zakrywa sobie głowę poduszka.Po jej wczorajszej misternej,wyprostowanej fryzurze nie było śladu.Spod jej pościeli z egibskiej bawełny wystawały rude sprężynki.
Sama obróciłam się na drugi bok i nakryłam głowe kołdrą.Usłyszałam jak Jenice wstaje i wyłącza budzik.
-O Boże,dzisiaj historia z Roberts'em!-jęknęła Fiona.Usłyszałam jak gramoli się z łóżka.O Boże!Szkoła!Zupełnie o niej zapomniałam po wczorajszej imprezie.Dopiero teraz czułam skutki wypicia alkoholu.Nie upiłam się,broń Boże,jednak dla kogoś kto rzadko kiedy sięga nawet po szampan dla dzieci,kieliszek prawdziwego szampana okazuje.Fioletu,ze wygladały na prawie czarne.Bez słowa mi je podała i zanurkowała znowu,tym razem prawdopodobnie chcąc znaleźć coś dla siebie.
    Dwie godziny później już gotowe,ja oszołomiona tak szybkim rozwojem sytuacji,stałyśmy juz przy drzwiach wyjściowych z bursy.Przy moich urodziwych koleżankach,czułam się jak kopciuszek.Jenice ubrała szmaragdową sukienke z górą wyklejoną kamieniami szlachetnymi wielkości połowy mojej pięści.Fiona z tymi rudymi włosami,które jakoś udało jej się ujarzmić i które spływały teraz miedzianą kaskadą na mlecznobiałe plecy,wygladała jak jakaś filmowa seksbomba.
-Jaka jest własciwie.

Nothing's gonna change destiny.... - Onet.pl Blog

Głupia!

Nie rób sobie nadziei..

Tobie nie zdarzają się

Książkowe historie,

Filmowe happy endy,

Romantyczne miłości!

To nie Twoja bajka!

Ty nawet Kopciuszkiem nie jesteś!

2

..Summer Time...

Będzie długa, o wszystkim, a zarazem o niczym. Będzie zabawna i będzie zawiewać nudą. Będzie wesoła i nie będzie smutna. Bo nie lubimy smutasów. Będziemy wspominać i planować...Będziemy sobą i będziemy udawać. Będziemy- Będę-a to chyba jest najważniejsze.

"Mama jak dobra wrózka dobra wrózka z kopciuszka, zawsze swemu maleństwu pomorze"

Cofnijmy się więc w czasie o te kilka lat...Jak Agunia, była jeszcze malutką dziewczynką. Zawsze tu chciałam poruszyć ten temat-moje dzieciństwo. A mianowicie, nie chce was wcale zanudzać, no ale proszę nie omijajcie tego fragmentu....Jako ta 4-5 letnia.Podszedł do tatusia i oświadczył mu, ze chciałby być dziewczyną! Tatuś zrobił wielkie oczy i spojrzał na synka z niedowierzaniem po czym stwierdził żeby mały pobiegł do mamy i poprosił ja aby kupiła mu stanikJ Mój uśmiech na twarzy znacznie się zwiększał z każdą chwila. Ale nie skończyła się ta historia dobrze. (aczkolwiek z zabawna puentą). Chłopczyk wyleciał ze sklepu i zostawił bransoletki za drzwiami. Tata zaczął się dopytywać gdzie brzdąc zostawił bransoletki a ten, że nie wie....Aż do chwili kiedy pojawił się pan ochroniarz z bransoletkami w ręku...I się zaczął śmiać że teraz mój mały bohater.

Where are you...

I kocham Argentyne i kocham na zabój seriale.To lepsze niż ciągle myśleć o sexie i chłopakach.Z wyjątkiem pewnych osób które
myślą non stop o nauce.+ tego że oglądam telenowele to że ucze się
hiszpańskiego i jest mi po prostu łatwiej.A + serialów to to że ucze się na ich błedach.To nie są wymyślone historie to samo życie.A oglądnełam
już o ile pamiętam(wymieniam te najbardziej znane)
Paloma
Zbuntowany anioł
Luz Maria
Fiorella
Amor Latino
Serca na rozdrożu
Kachorra to ja
El Deseo
Dr.Quinn
Cud miłośći
Ojciec Coraje
Dziki księżyc
Valeria
Brzydula
i ciągle oglądam...
6.50 Juanita la Soltera (Sidła miłości)

15.55 Enamorarte(Młodziencza miłość)

17.40 Klan

18.00 Pierwsza miłość

18.55 Sos mi vida(Jesteś moim życiem)

20.10 M-jak miłość

21.00 Kopciuszek

Oglądam nie zawsze,ale oglądam czesto
-Świat według Kiepskich
-Fala zbrodni
-Magda M
-Oficerowie
-Plebania w czasie reklam na moim serialowym dniu
-Zagubieni(Lost)
-Na dobre i na złe(zawsze)
-Rossane(żadko)
-Pensjonat pod różą
.