O czym chcesz poczytać na blogach?

Hipnoza

TUNEL

Watpila... Ufna w potege milosci, Wspomnienia pragnie odswiezyc, Wierzy, ze jeszcze ja kocham Lecz ja - przestalem juz wierzyc. "
Asnyk Adam

Komentarzy: 22 Hipnoza 2007-04-03 Hipnoza - specyficzny rodzaj sugestii wpływający na stan świadomości obiektu i zmieniający ją. Istnieją dwa rodzaje hipnozy: hipnoza snu i hipnoza jawy.

Hipnoza snu powoduje, ze działania obiektu są wykonywane bez udziału świadomości, automatycznie. Aktywność obiektu jest ograniczona, rusza się on tylko na wyraźne polecenie hipnotyzera. Ta hipnoza jest łatwiejsza do prowadzenia i opanowania obiektu przez hipnotyzera. Zapamiętanie przez obiekt czynności wykonywanych podczas hipnozy następuje tylko, gdy nakaże to hipnotyzer.

Hipnoza jawy powoduje, ze obiekt jest ruchliwy, nie ma poczucia znajdowania się w zmienionym stanie świadomości. Wywoływane przez hipnotyzera halucynacje czy wydawane polecenia wykonuje z niechęcią ale nie potrafi się im.

Hipnoza, autohipnoza, filmiki i nagrania dla początkujących, techniki, teksty hipnotyczne

Na swych łamach prezentują mnóstwo materiałów o hipnozie, autohipnozie itp. tematach, jednak większość z nich to nie najlepszej jakości teksty skopiowane z książek nie najlepszych autorów. Dużo bardziej opłaca się znaleźć jedno profesjonalne źródło informacji i dogłębnie je zgłębić, niż zmagazynować mnóstwo linków to kilku tuzinów stron, na których wypowiada się jedynie młodzież w wieku gimnazjalnym. Tym bardziej za tym polecam stronę, która poważnie traktuje o hipnozie i tym bardziej nie prześlizguje się po pwierzchni tematu... a  oto i odnośnik, gdzie prawdziwa hipnoza spoczywa. Biorąc pod uwagę fakt, jak dużo ciekawostek, porad itd. można odnaleźć na tym vortalu, jest on z pewnością najbardziej wartościowym ze wszystkich na które kiedykolwiek wchodziłem (oczywiście biorąc pod uwagę tą tematykę). Dla przykładu podaję pod spodem video jednego z redaktorów, który sprawia mnóśtwo radości zebranym obserwatorom przedstawienia ;)

Tymczasem pozdrawiam i życzę miłego dnia! Ciao :)


Komentarzy: 1

Angel

Krzywdzie
choć było tak kochane i
...
czytaj więcej

Hanael wto lip 07 / 12:04:42 [komentarzy 1] +Komentuj+

VI. (-_-) ...

Wiem,że nastolatka mówiąca o hipnozie nie jest zbyt przekonująca, ale wierzcie mi że to co pisałam jest prawdą. Kto spróbował to się przekonał, kto nie chciał to nie. I o to chodziło. Niedługo wykasuję wszystkie notki i zacznę pisać tego bloga od nowa. Tak poprostu...Już nie o hipnozie i takich innych. Mam nadzieję że ktoś to będzie czytać.


Hanael pon lip 07 / 11:12:29 [komentarzy 2] +Komentuj+

V. Hipnoza.

Kiedy wszystko jest przygotowane jak powinno można zaczynać. A więc...usiądź wygodnie w fotelu* i spójż w lustro. Tylko się nie denerwuj! Przypomnij sobie to co zajmowało twój umysł przez cały dzień. Cały czas patrz w odbicie, nic innego nie powinno zwracać twojej uwagi. Teraz potrzeba trochę cierpliwości... Kiedy lustro zajdzie mgłą będzie to
...
czytaj więcej

Hanael pon lip 07 / 11:03:09 [komentarzy 0] +Komentuj+

IV. Odpowiedni nastrój.

Hipnozie musi towarzyszyć odpowiedni nastrój. A więc... Pomieszczenie w którym będzie się ona odbywać powinno.

PAMIĘTNIK PEREŁKI - wspomnienia z psychoterapii - Onet.pl Blog

Na sobie, ale trochę mnie zdziwiło takie gloryfikowanie Miltona Ericksona i powiedziałam to terapeutce wprost: że wcale nie jest pewne, czy on by sobie z takim przypadkiem poradził (KSz jednak nie zgodziła się ze mną) i że ja chyba wolę ją od „samego Mistrza”(co znów zakwestionowała – przecież go nie znałam). Gwoli wyjaśnienia dodałam,że nie podobają mi się niektóre jego metody, w szczególności leczenia hipnozą.I że nie chciałabym, żeby ona też mnie hipnotyzowała. Udzieliła mi wtedy dłuższego wykładu na temat hipnozy i hipnoterapii, powiedziała, że tak naprawdę to już ją na mnie stosuje, ale jest to inna hipnoza od tej tradycyjnej. Ta polega na szczególnym skupieniu uwagi, wtedy pacjent wchodzi w trans, który wyzwala jego podświadomy potencjał do samoleczenia i likwiduje opór wobec zmiany. Dodała, że ten rodzaj hipnozy ma się nijak do praktykowanej kiedyś,zwłaszcza w Związku Radzieckim, oraz, że właściwie zastosowana hipnoza ericksonowska ma funkcje leczące, bo sama pobudza organizm do takiego działania. I że w trakcie takiej hipnozy wcale nie muszę tracić kontaktu wzrokowego z terapeutką, a już na pewno nie położy mnie ona na kozetce. Ta hipnoza ma więcej wspólnego z relaksacją niż z sugestią. Co nie zmienia faktu,że nadal.

hipnotyzer.blog

Pisania.

Okres grudniowo-styczniowy był dla mnie bardzo intensywny „życiowo”. Wiele się działo i dzieje, a tak się akurat składa że hipnoza jest moją pasją, zaś nie jest moim głównym zajęciem zarobkowym. Ci którzy pracują i mają inne osoby na utrzymaniu wiedzą o czym mówię i zrozumieją to.

Spóźnione, lecz szczere: NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU ! SPEŁNIENIA MARZENIA ! (piszę o jednym, bo z doświadczenia wiem że kiedy skupiamy się na jednym to jest ono realne w spełnieniu, a jak „marzymy” o wielu, to nie osiągamy nawet jednego :) ).

 

A teraz... Ciąg dalszy: UKRYTA HIPNOZA...

Miałem w zamyśle napisać kilka innych rzeczy, lecz w trakcie pisania mojej drugiej książki trafiłem na kilka ciekawych zdań w jednej z moich ulubionych książek. Zanim będę kontynuował moje myśli, wpierw przybliżę Tobie opinie innych ekspertów na temat metafory ericksonowskiej i tego co nazywam ukrytą hipnozą:

„Trudno jest nawet dostrzec różnicę między transem a prostym zamyśleniem. Według Lanktonów (1983) [The Answer Within] „Skupienie uwagi stanowi minimalną zmianę stanu świadomości i ma pewne cechy lekkiego transu” (s.131). Można więc założyć, że osoba uważnie.