O czym chcesz poczytać na blogach?

Hiob

Angelica Motyl

Strona główna
1 stycznia 2004r.
Alicja i
Zieleń.

2004-01-02 12:46:44


Zaślubionej

Pyłem księżycowym być na Twoich stopach,
wiatrem przy Twej wstążce, mlekiem w Twoim kubku,
papierosem w ustach, ścieżką pośród chabrów,
ławką gdzie spoczywasz, książką, którą czytasz.

Przeszyć Cię jak nitką, otoczyć jak przestwór,
być porami roku dla Twych drogich oczu
i ogniem w kominku, i dachem co chroni
przed deszczem.

Gałczyński

2004-01-19 13:57:57


Powrót Hioba - Anna Kamieńska
Nie umarł Hiob
nie rzucił się pod pociąg
nie.

POROZMAWIAJMY O PANU JEZUSIE CHRYSTUSIE! Napisz do: RLCh, Fabryczna 18, 98-400 Wieruszów, Polska

Ciała Chrystusa. Czy będziemy w stanie przechodzić przez ściany? Tego rodzaju spekulacje całkowicie mijają cię z celem. Wierze, że nie chodzi o to, co będziemy w stanie robić, lecz o to, czego nie będziemy w stanie robić. Cokolwiek byśmy nie uznali za prawdę, odnośnie naszych nowych ciał, będą to ciała, w których nie będziemy mogli już grzeszyć. Jest to istota tego, co znaczy być podobnym do Chrystusa.

Ciała rzeczywiste

……Po drugie, nasza nowa postać składać się będzie z prawdziwego ciała. Hiob mówi o tym jasno, w jednym z najbardziej niesamowitych stwierdzeń, dotyczących zmartwychwstania, które można znaleźć w całym Piśmie (Hioba 19:25-27). Po tym, jak upewnił się, że zna swego żywego Odkupiciela, który prędzej czy później przyjdzie na świat, aby upomnieć się o niego, przyjął fakt, że ten długo oczekiwany moment może nadejść dopiero po jego śmierci. Wiedział, że – „serca prawych zapanują nad nimi, rano” (PBT Psalm 49:15). „A choć ta skóra moja roztoczona będzie, przecież w ciele mojem oglądam Boga” (PBG Hioba 19:26). Niezależnie.

NotatnikPisarza

   Dodaj komentarz do wpisu „Dlaczego nie pisałem bloga? Powód pierwszy ”
 • niedziela, 26 lutego 2012
  • Czytając odpowiedź Hiobowi

   Odpowiedź Hiobowi rozpoczyna się od mocnego uderzenia. Bóg pognębił swojego najwierniejszego sługę. Odebrał mu prawo. Odebrał mu wszystko to, co jego. Hiob cierpiał nie tylko fizycznie, lecz również moralnie, gdyż przyjaciele nie pocieszyli go, nakłaniając sprawiedliwego do wyznania domniemanej winy. (Przypomina mi to proces niejakiego Józefa K.). Hiob jednak: ani nie buntuje się, ani nie ulega presji silniejszego, który unicestwiłby go bez najmniejszego trudu. Hiob jest bardziej świadomy Boga, niż Bóg jest świadomy samego siebie – Jahwe brakuje skłonności do autorefleksyjności, jego postępowanie charakteryzuje nieświadomość, czy wręcz niepoczytalność. Tak jakby Bóg zapominał o swojej wszechwiedzy, (po co.

 • "Tam na wzgórzu stał,stary szorstki krzyż,na nim Pan moc piekielną zmógł,..." - Czy wiesz ...? - bloog.pl

  Niestety, nam, ziemskim Synom Bożym, przyjdzie jeszcze trochę poczekać na wybawienie od niegodziwych stworzeń duchowych. Biblia podkreśla biada ziemi, gdyż Szatan i jego aniołowie, będą wywierali na nas zły wpływ z zdwojona mocą, wpływ jakiego jeszcze nigdy nie było. Szatan i jego nikczemni towarzysze zwodzą mieszkańców ziemi i ściągają na nich wielką niedolę. Ci niegodziwi aniołowie zwani są w biblii demonami. To najwięksi wrogowie Boga. Wszyscy oni są źli i bardzo niebezpieczni dla nas, o ile pozwolimy im na siebie oddziaływać.

  Szatan i demony zawsze byli okrutni i bardzo niebezpieczni. Jest wiele doniesień biblijnych z których możemy poznać ich złowieszcze działanie. Oto niektóre z nich. W zamierzchłych czasach, dawno temu Diabeł pozbawił życia sługi i zwierzęta wiernego Hioba. Następnie zabił mu dziesięcioro dzieci, gdy sprawił, że gwałtowny wicher zburzył.

  Słowo - Onet.pl Blog


  03 grudnia 2004
  Załamana

   Piszesz  ,że nie widzisz sensu cierpienia i że nie chcesz cierpieć ,chcesz żyć spokojnie-ja też. Powiem ci, że nie wszystko rozumiem ,co dzieje się pod niebem.Nie chcę też silić się na mądre wywody,ale rozważając ludzkie cierpienie łatwo można popaść w dezorjetację.

  Uczniowie Jezusa twierdzili ,że to następstwo grzechu.W księdze Hioba jest zupełnie coś innego ,Henrietta L. Mears twierdzi że Bóg uhonorował Hioba  cierpieniem,ponieważ ufał mu bez wzgledu na sytuację. W tym cierpieniu Hiob poznał swoje siły i madrość Boga. Bóg chce aby nasz charakter ukształtował się. Życie Hioba  było także świadectwem dla innych ,dla nas też .Może  wielu z nas musi przejąć pałeczke od Hioba, wielu ludzi patrząc na nasze cierpienie może być zbudowanych ,lub wręcz przeciwnie .
  Tak to rozumiem ,choć nie upieram się przy mojej wersji,jeśli masz inne zdanie ,czekam na odpowiedź.

  Blog pryncek84

  Najlepszym lekarstwem na cierpienie jest modlitwa. Powierzamy w niej Bogu nasze myśli, odczucia. Bóg staje się naszym powiernikiem. Jemu możemy zaufać w każdej sytuacji powierzyć Mu nasze troski i cierpienia, pozwolić, aby wziął na siebie nasz smutek. On nas wysłucha i na pewno nam pomoże. Jesteśmy przecież jego dziećmi.

  Niekiedy sam Bóg zsyła na nas cierpienie. Nie chce nas jednak zniszczyć, ale wystawić nas na próbę czy naprawdę go kochamy. Najbardziej znaną próba, na jaką Bóg wystawił człowieka jest historia biblijnego Hioba. Bóg zabrał mu wszystko, co miał. Rodzinę, dobytek, majątek całego życia. Znajomi z niego szydzili, krewni i przyjaciele się od niego odwrócili, gdyż myśleli, że skoro Bóg go tak ukarał musiał popełnić jakąś straszną zbrodnie. Hiob mimo wielkiego cierpienia, upokorzenia nie odwrócił się od Boga. Zawierzył Bogu, gdyż ufał Mu i Go kochał. Wiedział, że Bóg go nie skrzywdzi, a wszystko, co czyni robi dla jego dobra. Kiedy Bóg widział, że Hiob Go naprawdę kocha zwrócił mu jego rodzinę i majątek. Postawa Hioba.