O czym chcesz poczytać na blogach?

Hindenburg

MvM - o mnie i kolei uwaga - rozkład PKP w linkach!

 

20:43, michailm1 , Aktualności...
Link Dodaj komentarz »
środa, 20 lutego 2008
Między integralnością a samostanowiem, czyli jak zawsze Serbowie dostają w plecy...

W niedzielę, 18 lutego narodziło się nowe "państwo". Albańczycy (przecież nie Kosowianie?) oderwali spory kawałek serca Serbii. W 1918 roku Niemcy twierdzili, że Wielkopolska powinna przypaść im - wszkak od wielu tam mieszka, von Hindenburg, przyszły Prezydent Rzeszy chyba nawet urodził się w Poznaniu. Polska miała szczęście - miała dobrą delegacje w Wersalu, która wyjaśniła, że Państwo Polskie powstało na terenach Wielkopolski właśnie. Sebowie swojego Paderewskiego, który po przyjacielsku wyjaśniłby G. Bushowi jak to z sercem państwowości serbskiej jest, nie mają.

 Kosowo odebrało Czrnogórze miano najłmłodszego państwa Europy. Czrnogóra gospodarczo stoi całkiem nieźle (lepiej, niż Sebia, z którą mariaż rozwiązała). Odpanięcie Kosowa właściwie podnosi Serbii wszystkie wskaźniki gospodarcze... Kosowo odebrało także inny niechlubny status - Mołdawii - jako najbiedniejszemu państwu Europy. Mołdawia ma jednak pecha -.

II Wojna Światowa - bitwy, postacie, ciekawostki... - Onet.pl Blog

Władzy Adolfa Hitlera, wcale nie musiało onaczać wybuchu wojny. Nie dopatrujmy się przyczyn w tej kwestii. "Niewidzialny konflikt" wrzał juz wcześniej, a początkiem mógł być spadek znaczenia utworzonej po I wś Ligi Narodów. Faktem jednak jest, że to Hitler szykował się do wojny...

 

Według postanowień traktatu wersalskiego, Armia Niemiecka miała ograniczoną liczbę żołnierzy. Zakazano poboru do armii. Niemcy z potężnego państwa stały się przeciętnym krajem europejskim. Na ulicach wybuchały strajki, ogromny procent ludzi zdolnych do pracy, nie znajdowało zatrudnienia. Państwo miało dość niezdecydowanej władzy. "Zamarzyli" więc o silnie sprawująca władzę rękę. Po śmierci prezydenta Hindenburga, i wybranych wyborach, władzę objęła Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników (NSDAP), na czele z Adolfem Hitlerem.

W 1933 roku państwo niemieckie wystąpiło z Ligi Narodów. Naziści rozpoczęli odbudowę potencjału wojskowego. W 1935 roku Reichwehra została zastąpiona przez Wehrmacht.

Równocześnie Hitler rozpoczął spełnianie obietnic wyborczych. Niemcy zostały wyprowadzone z kryzysu. Rozrósł się przemysł wojenny (marynarka wojenna, lotnictwo)

 Naziści rozpoczęli także odzyskiwanie terenów, do których mogli (według propagandy) rościć sobie prawa. Ofensywę rozpoczęło wkroczenie Wehrmachtu do zdemilitaryzowanej Nadrenii 1936 roku. Zachodnie mocarstwa nie.

Historia est magistra vitae... - bloog.pl

Nauka.


Dzisiaj następuje ta wielka chwila... Dojrzałem wreszcie do tej decyzji, wcześniej mam prosiła ale się nie dałem. Dzisiaj zrobię to dobrowolnie. Przychodzi w życiu człowieka taki moment, kiedy musi zrobić rzecz podobną do tej. Nie wiem, jak potoczy się moje życie po tym ale zmienić to trzeba. Muszę to zrobić. Muszę... zdjąć karteczki z datami, które zrobiłem przygotowując się do matury :) Ale nie martwcie się, już zaczynam robić karteczki do starożytnej.Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,3514438,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Jacek Kaczmarski [*]

czwartek, 10 kwietnia 2008 10:51

10 kwietnia:

1905 - Albert Einstein ogłosił pierwszą (szczególną) teorię względności;

1932 - Paul von Hindenburg został wybrany ponownie prezydentem Niemiec;

1942 -.

Pamiętnik idioty. - Onet.pl Blog

Niby czemu płyny mierzy się na litry, bez żadnej różnicy, czy wino jest szlachetne, czy też, za przeproszeniem, sikacz. A krew to jak się mierzy?

Kiedyś wszystko można było przeliczać na złoto, ale tę świetną miarkę już dawno diabli wzięli. Obecnie w kwestii miarek też się popieprzyło. Jedni liczą dolary, drudzy ropę, inni zaś zwykłe papierki z pieczątką.

Pretensje do Danzig i Breslau, do Hindenburga, Oppeln raczej odrzucamy, ale do Lwowa i Wilna pretensje nie tylko są słuszne, są po prostu święte. Do wiosek może nie, do wiosek pretensji nie mamy, bo kto by je obrabiał. Tak głośno jak o polskości Lwowa, nie możemy gadać, żeby Ukrainiec znów na tej wsi pracował. Gdyby to było możliwe, owszem, wsie też byśmy chętnie wzięli. No, dworki na tych wsiach, oczywiście, znów powinny być polskie, to się jasno rozumie. I cmentarze, tam wielu naszych leży.

Gdyby nie łajdak Stalin z pomysłem ściągniętym od pewnego Angola, byłby nasz z pewnością.

Grypa666's Blog

Zwane dodatkowe wydatki, nie uwzględniane w budżecie, są zatwierdzane przez Kongres w Waszyngtonie mimo sprzeciwu wyborców. Całe koszty najazdu na Irak i na Afganistan przez USA został pokrywane za pomocą zaciągania długów. Koszty te nie figurują w budżecie. Krytyka kongresmana Ron’a Paul’a jest słuszna. Niestety nie wspomina on roli lobby Izraela w wojnach na Bliskim Wschodzie.

Amerykanie nie są takim tradycyjnym narodem jak narody europejskie i nie reagują podobnie do Europejczyków, których najgorszym przykładem byli Niemcy w republice Weimarskiej, kiedy reagowali z oburzeniem na ówczesną dominację Żydów. Niestety wówczas skorzystał z tego oburzenia Hitler, na którego, po śmierci marszałka Hindenburga, głosowało 88% Niemców. Nie mniej pasożytnictwo żydowskie i podjudzanie do wojny USA przeciwko całemu światu Islamu jest, co raz bardziej krytykowane przez Amerykanów.

Ostatnie “emergency war spending suplemental bill,” czyli nadzwyczajne ustawy na wydatki wojenne na Bliskim Wschodzie są ogniwami łańcucha niekończących się tego rodzaju wydatków zaciąganych na kredyt. USA jest państwem najbardziej zadłużonym na świecie – proporcjonalnie bardziej niż Grecja, Portugalia lub Hiszpania. Tymczasem wojny w Afganistanie i Iraku przewlekają się.

Kolosalne długi USA stanowią według kongresmana doktora Ron Paul’a większe zagrożenie dla Ameryki niż zagrożenie ze strony.

8gj64e987ijt8otkldxjkripd21.blog.onet.pl

I trzy połetki słoniny. Zabrakło przy tym i chleba i z tej przyczyny panować zaczęła biegunka. Zgoła nie mogliśmy już dłużej wytrzymać oblężenia, gdybyś ty przy nich chciał wytrwać. Naszego króla stać było wtedy tylko na taką oto tandetną ripostę: Nic nie może stać się bez woli Boga, który wszystkim opatrznie rządzi.


PROPAGANDOWA POCZTÓWKA NIEMIECKA Z MARSZAŁKIEM HINDENBURGIEM


od murami Malborka Polacy stanęli ponownie wiosną 1454 roku. Nie były to jednak jakieś wielkie oddziały, raczej słaba i kiepsko wyposażona zbieranina wojsk polskich, związkowych oraz mieszczan gdańskich, dowodzona przez Ścibora Bażyńskiego. Początkowe próby zajęcia twierdzy poprzez zaskoczenie nie powiodły się, w związku z tym zdecydowano się na kosztowne oblężenie i tak 29 marca gdańszczanie rozpoczęli ostrzał, charakteryzujący się wyjątkową nieudolnością oraz brakiem.