O czym chcesz poczytać na blogach?

Himmler

czuly blog

Jakimś dramatycznym momencie dziejowym, w którym rozmaite akcje i inicjatywy byłyby tolerowane. Ale wraca dziś. Tu i teraz. I to mnie niepokoi...

Ale o co właściwie tyle krzyku? Zacznę może od wydarzenia historycznego.

1-go lutego 1943 roku w Warszawie grupa żołnierzy AK wykonała wyrok śmierci Podziemnego Państwa Polskiego na Brigadenführerze Franzu Kutschera (zwany też "zamachem na Kutscherę"). Akcja zbrojna udała się i wyrok wykonano z powodzeniem. Interesujące jest natomiast nie to, ale coś, co wydarzyło się dwa tygodnie później. Otóż wspomniany już Franz Kutschera był zaręczony z przybraną córką Heinricha Himmlera, która w owym czasie była w ciąży. Ci młodzi, zakochani ludzie mieli już nawet wyznaczony termin ślubu. I, co było dla mnie niemałym szokiem, sam Adolf Hitler wyraził zgodę na mistyczne zaślubiny młodej kobiety z nieżyjącym już Kutscherą i ślub odbył się zgodnie z planem.

Historia wstrząsająca? Trochę chyba tak, bo gdy opowiedziałem o niej kilku osobom, każdy robił wielkie oczy ze zdumienia. Ale OK. Znając troszkę ideologię III Rzeszy, wiedząc o ich odniesieniach do mistykii, wizji prorockich i znając ich stosunek do religii można uznać, że takie coś zaiste mogło mieć wówczas miejsce. I jak na tamte.

Samotny w swoim miescie

Rozprawki bo o tym mozna sobie w przeglądarcze poszukac!

ale musze napisac ze ksiązka opowiada o losach II wojny światowej młody 26 bohater narrator jest doktorem prawa wykształconym i swiatłym Europejczykiem kilka jezyków muzyka literatura wino jest do Tego członkiem SS i w czasie wojny robi błyskotliwa karierę ma kilku "pomagierów" , np.Thomasa, przyjaciela, który wg mne może byc postacią wykreowaną przez bohatera-narratora shizofrenie,

Bohater był w czasie wojny na ukrainie i w rosji walczyl w czasie oblężenia przez bolszewików pod staliningradem i był tam ranny w głowe po czym wraca do Berlina i zostaje sługasem H. Himmlera.

Ale mialo nie byc streszczenia

Czytając te slowa które są niewątpliwie fikcją osadzoną w jakich realiach historycznych ma sie ochotę iść pod ambasadę niemiecką i ją szczerze podpalić, narrator-bohater za wszelką cene chce sobie i czytelnikowi wmówic ze zabijanie żydów polakow i słowian ma swoje uzasadnienie i ze on dobry niemiec stara sie aby umierali w "ludzkich" warunkach, co za humanitaryzm

szlag mnie trafial przy czytaniu kolejnych stron ksiązki najbardziej ze bohater-narrator to kolejny "wrażliwy" niemiec, znawca sztuki literatury muzyki ah! tylko ze z karabinem w ręce biega, oczywiscie brew sobie, i w.

Bloog życiowego malkontenta - Życie na gorąco... - bloog.pl

Którzy chcieli by bardzo to zburzyć. Dla zabawy. Dla przekonań. Dla Allaha!

I po to byśmy mogli się nawzajem wszyscy kochać – muszą istnieć także ludzie, którzy odstrzelą i wypatroszą tych, którzy chcą nam odebrać nasze życie – w imię ich chorych idei.

Niech nie zwiodą Was informacje o jego dobrym serduszku i odruchy „humanitarne”. Są ludzie, którzy spod tych praw powinni zostać wyjęci – a on był jednym z nich.

Mało Wam?

W takim razie przedstawię kolejną osobę godną ubolewania nad jej losami.

Proszę bardzo!

 


 

Heinrich Himmler – szef SS, Gestapo, Policji oraz minister spraw wewnętrznych III Rzeszy.

Wszyscy Ludzie Puchatego

Sposób dostrzegania niuansów naszej codzienności, sposób obserwacji zachowań rodaków jest nader wnikliwy.To rzadkie. Naprawdę trudno jest nakręcić pożądny film o ludziach z dawnych PGRów. Nakręcenie komedii o tych ludziach jest rzeczą wydawołoby sie niewykonalną. Wyśmianie ich codziennego trwania nie wymaga wielkiego charakteru. Dostrzeżenie w nich cech wspaniałych i naprawdę wartościowych jest rzeczą zda się-niemożliwą. Ale to się Machulskiemu udało. I chwała mu za to.


puchaty 2002-04-08 22:36:16
skomentuj (112)


anticommuniste primaire
Czy jeśli założyłbym koszulkę Heinricha Himmlera to czy mógłbym wystąpić w programie telewizyjnym (skoro można wystąpić w koszulce Lenina czy Che Guevary prowadząc np.program "Idol" )?

Dlaczego w Wiadomościach przejście Le Pena do drugiej tury wyborów jest określone jako "wstyd" i "hańba" demokracji a nie jest nią np. wybór dawnych kacyków totalitarnej dyktatury na czołowe stanowiska w państwie? Dlaczego dozwolone jest prowadzenie serwisów o treści propagujących w jawny sposób komunizm (zarówno w interia.pl czy też nawet w ramach art.pl) natomiast strony internetowe odwołujące się do faszyzmu są zdejmowane z serwerów w ciągu 24 godzin od zgłoszenia?

ppf-pf.blog

Adolfa Hitlera, który w swym podziemnym bunkrze pod gmachem Kancelarii Rzeszy staje się niemalże ruiną człowieka, człowieka, którego „Imperium” jeszcze niedawno rozciągało się od zachodniego wybrzeża Europy, aż po Moskwę. Dziś zacieśnia się do paru dzielnic, ulic, placów stolicy III Rzeszy – Berlina. Kto patrzy na Hitlera? Z pewnością Eisenhower, na pewno Stalin i Churchill, ale i żołnierze Wehrmachtu zmęczeni wojną, Goebbels – najwierniejszy z wiernych, generałowie (jedyni, którzy zostali przy dyktatorze do końca) – feldmarszałek Jodl i Keitel, ale pewnie i osądzony o zdradę, jednak trzeźwo myślący Himmler przebywający wówczas w Monachium. Izajasz okazuje się preferować niejednoznaczne przepowiednie ...

Wszyscy królowie narodów,
wszyscy oni spoczywają z chwałą,
każdy w swoim grobowcu,
A tyś wyrzucony z twego grobu jak ścierwo obrzydliwe,
otoczony pomordowanymi, przebitymi mieczem,
jak trup zbezczeszczony!
Z tymi, których składają na kamieniach grobowego dołu,
ty nie będziesz złączony w pogrzebia; boś ty zatracił twój kraj,
wymordowałeś twój naród


(Izajasz 14, 18-20)

„ Jeżeli ta wojna jest przegrana, to nie jest moim zmartwieniem,

Kajetowe imponderabilia

Polskości młodzież kij baseballowy. Zupełnie, jakby po cherlawej, wysuszonej na wiór gałązce przegalopowało stado goniących hamburgera Amerykanów. Gdy to samo zrobiła z kilkoma dachówkami – jednocześnie, rzecz jasna, nikt już nie odczuwał zaskoczenia.
A teraz clou tej historyjki: wszystkiego tego dokonała nie przy pomocy dwudziestokilogramowego młota, lecz własnych piersi. Gdyby Goebbels dożył tego występu, nakazałby puszczanie go we wszystkich państwowych – i pewnie nie tylko – telewizjach, przerywane tylko w celu pokazania innych, równie doniosłych osiągnięć narodu niemieckiego. Za to Himmler zrobiłby wszystko, byle tylko ten materiał poza granice Vaterlandu się nie wydostał.
Bo o Panzerfaustach wiedzą wszyscy. O Tygrysach, Panterach, Messerschmittach i reszcie kotowatych też. Ale Panzerbrusty to zupełnie nowa jakość. Broń, jakiej świat jeszcze nie widział. Wynalazek, który sprawi, że trzecia wojna światowa wcale nie spowije Ziemi w chmurach atomowego pyłu. Bo kiedy już do niej dojdzie, Niemcy, reprezentowani na polu bitwy przez całe pułki podobnych Helg, jak gdyby nigdy nic sprowadzą wszystkie przeszkody na tyle odważne, by znaleźć się na ich kursie, do poziomu gruntu. Dosłownie. I nikt nawet nie.