O czym chcesz poczytać na blogach?

Hibernate

Stronnice Chlebika – Java Blog for Newbies

Skoro umieścił fajnego loga, to pewnie innego jego wpisy są/mogą być równie ciekawe. Czyli wpis musi znać swojego autora. Tym samym od razu wiadomo, że jest to relacja dwustronna. Kto ma być właścicielem? Z zaprezentowanego schematu bazy danych łatwo wyczytać, iż będzie nim użytkownik. Obiekt uzytkownika wciąż wisi u nas w sesji – i kiedy będziemy dodawać wpis, będziemy tenże obiekt aktualizować, a dzięki konfiguracji zachowania kaskadowego automatycznie aktualizacji dokonamy w tabeli z wpisami.

Dość teorii na razie – rzućmy okiem na kod:

 <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <!DOCTYPE hibernate-mapping PUBLIC "-//Hibernate/Hibernate Mapping DTD 3.0//EN" "http://hibernate.sourceforge.net/hibernate-mapping-3.0.dtd"> <hibernate-mapping package="hibernate.mappings"> <class name="com.wordpress.chlebik.EntryCategory" table="entry_categories"> <id column="id" name="id" type="long"> <generator class="native"/> </id> <property column="category" name="category" type="string"/> </class> </hibernate-mapping> 

A oto i klasa Javy:

 package com.wordpress.chlebik; import java.io.Serializable;.

Beniamin Zaborski's Blog (BeniaminZaborski.com)


               value=”NHibernate.Driver.SqlClientDriver”/>
      </dictionary>
    </property>
  </object>


Jak widać nasz SessionFactory bazuje na odpowiednim DbProvider o którym była mowa w poprzedniej części. DbProvider dostarcza nam tu informacji potrzebnych do nawiązania połączenia z bazą danych. W następnej kolejności określamy assembly w którym znajdują się pliki mapowania NHibernate-a. Sekcja HibernateProperties zawiera standardowe parametry konfiguracyjne NHibernate-a. Tutaj określiłem dialekt oraz driver bazy danych.

Przejdziemy teraz do wywołania właściwego kodu. NHibernate zawiera co najmniej trzy sposoby na wykonanie operacji na naszych zmapowanych obiektach. Pierwsze podejście opiera się na HibernateTemplate. To klasa narzędziowa pozwalająca na wywołanie standardowych metod CRUD sesji NHibernate. Spójrzmy na przykład: 

public class AbonentDAO : IAbonentDAO
{
  private HibernateTemplate hibernateTemplate;

GigaBlog’s

Przyjrzał się bliżej językowi programowania Scala.

Mobile 3D Graphics – piszemy grę na komórkę
Mirosław Skiba
Mirosław kieruje artykuł do osób, które miały wcześniej styczność z programowaniem w języku Java oraz z technologią J2ME i pisaniem Midletów, czyli aplikacji działających na telefonach komórkowych. Tworzenie aplikacji oraz gier 2D było przedstawiane wielokrotnie w różnych publikacjach, również w Internecie można znaleźć wiele przykładów i stron poruszających tą tematykę. Dlatego też w niniejszym artykule skupimy się głównie na technologii tworzenia scen trójwymiarowych przy użyciu pakietu Mobile 3D Graphics.

Hibernate
Mariusz Róg
Mariusz przedstawia niezbędne informacje o specyficznej funkcjonalności serwera Jboss w wersji 4.0, związanej z bazami danych i środowiskiem „Hibernate”. Jest to prosty przewodnik, w jaki sposób implementować taką funkcjonalność. Skierowany jest nie tylko do początkujących, ale również doświadczonych programistów Java EE, pragnących ułatwić sobie prace korzystając z mechanizmów automatycznego tworzenia i zarządzania fabryką sesji oraz hermetyzować warstwę bazy danych w kodzie i w wynikowej aplikacji jednocześnie zapewniając łatwy dostęp do obsługi bazy.

Java Microedition – metody integracji aplikacji
.

Krzysiekswf's Blog

2. Kopiujemy katalog NHibernate do naszego projektu.

3. W projekcie dodajemy referencje:

  • NHibernate
  • NHibernate.ByteCode.Spring
  • System.Data.SqlServerCe
  • log4net

4. Klikamy ppm na referencję System.Data.SqlServerCe i wybieramy Preferences. Ustawiamy Copy Local = true (jest to pierwszy powód dla którego NHibernate może rzucać ten błąd)

5. Dodajemy do projektu plik Local Database

6. Klikamy dwukrotnie na utworzone połączenie do bazy, a następnie w panelu z bazami klikamy ppm na naszą bazę i wybieramy Properties. Kopiujemy pole Connection String.

7. Dodajemy do projektu plik hibernate.cfg.xml

<?xml version=”1.0″ encoding=”utf-8″ ?>
<configuration>
<configSections>
<section name=”hibernate-configuration” type=”NHibernate.Cfg.ConfigurationSectionHandler, NHibernate” />
</configSections>

<hibernate-configuration xmlns=”urn:nhibernate-configuration-2.2″>
<session-factory>
<property name=”dialect”>
NHibernate.Dialect.MsSqlCeDialect
</property>
<property name=”connection.provider”>
NHibernate.Connection.DriverConnectionProvider
.

dies-irae

Diesiątka duży wpływ miało oczytanie się o prasłowiańskich monoftongizacjach praindoeuropejskich dyftongów występujących w pozycji tautosylabicznej. Każdy normalny człowiek, by od tego oszalał...

Skumbrie w tomacie, skumbie w tomacie!
(skumbrie w tomacie skumbrie w tomacie)
Chcieliście Polski, no to ją macie!
(skumbrie w tomacie pstrąg)


01:36:01 2004-06-02

skomentuj (9)

107.

morse, coded, signals
they pulsate: they wake me up
from my
hibernate

on the surface simplicity
but the darkest pit in me
is pagan poetry
pagan poetry
Björk

Dies kiedyś pisała o sobie ja mały motyl nocny... ale tak naprawdę dies panicznie boi się ciem /ma ochotę napisać ćmów, ale wie, że filologowi to nie przystoi/. Zawsze ma otwarte na ościerz okno, wielka zielona brama witająca ćmy. Gdy te małe odrzutowce wlatują do jej pokoju, dies naciaga kaptur na głowę, kuli się, mruży oczy i stara się spokojnie ocenić stan zagrożenia. Gdy jest ich zbyt dużo ratuje się ucieczką z pokoju krzycząc Ćmyyyyy!!!. Jednak gdy uważa, że siły w walce są wyrównane, dies.

Blog Marcina Bojko

/>
</match>
<match action=”org.freedesktop.hal.storage.eject”>
<return result=”yes” />
</match>
<match action=”org.freedesktop.hal.storage.unmount-others”>
<return result=”yes” />
</match>
<match action=”org.freedesktop.hal.power-management.reboot”>
<return result=”yes” />
</match>
<match action=”org.freedesktop.hal.power-management.shutdown”>
<return result=”yes” />
</match>
<match action=”org.freedesktop.hal.power-management.hibernate”>
<return result=”yes” />
</match>
<match action=”org.freedesktop.hal.power-management.suspend”>
<return result=”yes” />
</match>

I działa. Hurra.