O czym chcesz poczytać na blogach?

Hezjod

tylko momenty - Onet.pl Blog

...jedyne co mi wyszło w ostatnim czasie, to chyba tylko włosy z głowy :/

Lucky nadal siedzi w Częstochowie, ja nadal sama w Warszawie, nawet nie ma do kogo na herbatę pójść i ponarzekać.

Zablokowali mi telefon. Jak to się dzieje, ze Plus ma tylu abonentów, a akurat mnie juz trzeci raz z rzędu zablokowali telefon przed terminem?!? z pieniędzmi na koncie. I jeszcze bezczelnie zamknęli salon o 13.00, pare chwil przed moim przyjściem.

Właściciel mieszkania robi mi problemy z meldunkiem, dzieki któremu nie musiałabym zostawiać kupy kasy kaucji w każdej bibliotece.

A już pojutrze czeka na mnie Hezjod, Homer, Owidiusz i cała zgraja greckich tragików.

Rozdwoiły mi się końcówki włosów, a że i tak, jak juz wczesniej pisałam, wychodza całymi garściami, to zcięłam. Dziś. Za 28 zl. Nie dość, że zostawiłam im włosów na pól peruki to jeszcze musiałam tyle zapłacić.

A... i na łyżwach byłam. Ale to też mi zbytnio nie wyszło. Łyżwy stare i popsute, lód za śliski, barierki zbyt oblegane jak na moje umiejętności łyżwiarskie :)

 

 

 

 

Nie chce ciastka z kremem ... Tortu i wisienki .. Nie chce bransoletek ... Uwiera mnie sznur perel ...


Jakoś nie mam weny ani czasu żeby pisać... naszczęscie ocenki jush prawie wystawione więc może powróce do tego dobrego zwyczaju jkaim było prowadzenia tego bloga.... Dziekuje dobrzy ludzie dobrej woli za to że bywacie u mnie;) co raz więcej nowych ziomkow z klasy (:*) ale są tesh osobniki które były ze mną od początku (albo prawie) powstawania tego bloga..DZIĘUJE (:*)
Tak w sumie to co pisać? Nie wiem czy jutro z domku na cały dizonek nie tzrba będzie "wybyć" ale to sie jeszcze zobaczy, miałam sie jsuh zaćząc uczyć... ale przez przypadek wpadł mi do rąk zeszyt z naszymi klaowymi cytatami..hehs śmiesznie sie tak to czyta np, czy nie wiecie ze 5 tajemnicą chwalebną jest zjedzenie baranka;) (pozdro dla Celinki;)), albo czy patrząc na skale 1:10 000 nie przypomina sie wam PARK TATRZAŃSKI a jak Hezjod doszedł do najwazniejszego wnoiosku w swym życiu świeciło piękne sończe...;) (tylko razem sorcik dla Siwego... ach ludzie mozna by tak pisać i pisać... podsumowując moc buziaczków dla całej 1a;** i reszty ziomków
2005-01-14 22:01:38 skomentuj (7)

LES_BI_ANKA

Ciepłej jesieni.

12:32, les_bi , ANKA
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 25 października 2004
GRZECH LESBIJKI
Nie chcę się z spowiadać z siebie, jak z grzechu. Bo to nie jest grzech. Mój umysł nie jest grzechem. Moje ciało nie jest grzechem. Moja miłość nie będzie grzechem. Ja nie jestem grzechem.
12:27, les_bi , ANKA
Link Komentarze (5) »

Z ENCYKLOPEDII
CHAOS,
mit. gr. pierwotna pustka kosm.; stan przed uporządkowaniem elementów Wszechświata; z Chaosu, według Teogonii Hezjoda, wyłoniła się Ziemia (Gaja), a następnie Eros (bóg miłości) i in. elementy.

Dziecko przednowożytne

Dzieciństwo w filozofii

Już od czasów starożytnych dzieciństwo dzielono na okresy, czasem byl to podzial na trzy części innym razem na siedem, a jeszcze innym na cztery. Na przyklad Hezjod wyróżnia mlodość, środek i starość. W średniowieczu dzielono życie czlowieka zazwyczaj na cztery okresy przy czym każdy z nich trwal siedem lat. Dlaczego akurat siedem? Liczba ta byla uważana wówczas za w pewnym stopniu magiczną, byo przecież siedem grzechów gównych, sakramentów, sztuk wyzwolonych, dni tygodnia. Dla myślicieli odrodzenia czlowiek byl tematem ich zainteresowań i rozważań, podkreślali oni odmienność i specyfikę każdej z faz życia czlowieka. w odrodzeniu więc mamy również podzial na cztery okresy: dzieciństwo, chopięctwo, mlodość i starość. Sebastian Petrycy z Pilzna, polski filozof i lekarz, opowiedzial się również za okresami.