O czym chcesz poczytać na blogach?

Hestia

Forbidden affection

Które dostała od nie żyjących już rodziców i nakrzyczała na córkę, wytykając, że zrobiła to specjalnie, żeby zrobić starej kobiecie na złość. Hestia nic z tego nie rozumiała. Po pierwsze, matula nie była stara. Dopiero skończyła czterdzieści dwa lata, chociaż pani Jones musiał już ten wiek nie odpowiadać. Po drugie, to nie była przecież wina Hestii. Ostatnio coraz częściej zdarzały się takie dziwne rzeczy, a dziewczynka zaczynała się naprawdę coraz bardziej bać, gdyż nie potrafiła pojąć co się z nią dzieje. Gdy starała się to powiedzieć matce, ta zaczęła wołać pana Jonesa, a rozhisteryzowana Hestia wybiegła na dwór, nie mogąc już słuchać wycelowanych w nią oskarżeń od strony najlepszej przyjaciółki. Przetarła ręką zapuchnięte oczy i westchnęła ciężko, myśląc nad tym co się dzieje. Przecież zawsze była grzeczna i posłuszna. Robiła to co rodzice kazali, uczyła się pilnie i była dla wszystkich uprzejma, więc dlaczego dzieją się wokół niej te niewytłumaczone rzeczy? Nagle podniosła się i ruszyła w stronę małego, zapuszczonego parku, do którego rzadko kiedy ktoś się zapuszczał. To właśnie tam dziewczynka w chwilach zwątpienia znajdowała samotność i spokój żeby pomyśleć. Kiedy.

Gubię drogę pośród widm. Lecz na przekór światu marzę, że gdzieś czekasz na mnie Ty. - Onet.pl Blog

Przy oknie. Kobieta było średniego wzrostu brunetką, a jej mąż - wysokim brunetem.

- Camilla - z ostatniego rzędu wstała wysoka brunetka o przejrzyście lazurowych oczach, które Dorcas już gdzieś widziała. W tym momencie nie mogła sobie jednak przypomnieć gdzie. Nigdy nie miała pamięci do rzeczy, do których niewątpliwie mieć ją powinna. Gdyby nie Lily, o sprawdzianach ani wypracowanich w życiu by nie pamiętała. Na wspomniecie radosnej twarzy rudowłosej przyjaciółki, coś skurczyło jej się w żołądku. Jeszcze bardziej sie skuliła.

- Hestia, Marlena, Minerwa, Charlus, Kingsley, Alastor oczywiście - kolejne wyczytane osoby stawały w równym rzędzie. Gdy Dumbledore skończył, Dorea gwałtownie wstała i spiorunowała go wzrokiem orzechowych tęczówek.

- Ja też tam pójdę, to mój syn - wysyczała przez zaciśnięte zęby, a Dumbledore głęboko westchnął. Dobrze wiedział, że ze wzburzoną kobietą nie wygra.

 

***

Evens,Umówisz Się Ze Mną?! - Onet.pl Blog

polecenia nauczycieli perfekcyjnie. Rudowłosej wcale to nie pasowało.
O godzinie osiemnastej Lily wspięłą się bez pośpiechu do wierzy Gryffindoru.
-Złote jajo- mruknęła do Grubej Damy, a ta odsłoniła wejście do salony Gryfonów. Przemierzyła go, ignorując zaczepki Huncwotów ("Jesteś pewna, Evans, że James nie dolał ci czegoś do soku dyniowego?") i weszła do dormitorium dziewczyn, które dzieliła z Dorcas i Hestia. Obydwie gdy ją zobaczyły zaczęły paplać:
-Jak...Gdzie...Kiedy...On pewnie... Czy ty nie jesteś ch... nie masz gor...- gdy zobaczyły minę Lily natychmiast umilkły.
-Po pierwsze: wczoraj uratował nie przed ślizgonami. Po drugie: to tylko niezobowiązujący spacerek.
-To na co jeszcze czekasz? Wystrój się troche, to przecież randka z naj przystojniejszm chłopakiem ze szkoły- "Oprócz
Syriusza" mruknęła Dorcas, a Hestia.

Oceny Fanfiction: tu się zarzyna... Znaczy ocenia.

3.5pkt/5pkt
Dziewczyna z czystokrwistego rodu, ale nie popiera ideologii kultywowanej na ogół przez tego typu rodziny. Z fizjonomii mogłaby być żeńskim odpowiednikiem Malfoya, ale w przeciwieństwie do Draco kontroluje swoje hormony. Opowieść zaczyna się wizytą Hestii na Pokątnej. Dowiadujemy się tam, że jest Gryfonką, a jej najlepsza przyjaciółka, Natalie Sunshine, też należy do gatunku dziewcząt, które mają powodzenie wśród płci przeciwnej, ale z tego faktu nie korzystają. Na Pokątnej spotykają Draco Malfoya i jego ojca. Obaj panowie bynajmniej nie zachowują się jak na gentlemanów przystało. Potem Hestia wraca do domu i dowiaduje się, że cała rodzina Malfoyów będzie dziś na kolacji. Próby wymigania się od obecności nic nie dają – jest skazana na oprowadzanie Draco po ogrodzie. Odbywają tam dość przykrą rozmowę, po której Hestia ucieka do domu. Pomysł niezły, na pewno ciekawszy, niż miliardowe powielanie tego samego.

2. Pierwsze wrażenie 4pkt/5pkt
Przyznam bez bicia, że widziałam ten blog kilka dni temu. Z ciekawości zerknęłam, kiedy zobaczyłam adres w kolejce u Hainy. Po kilku godzinach patrzę – zgłoszenie. Uznałam, że to nie może być zbieg okoliczności i zabrałam się.

ubezpieczenia | e-blogi.pl

Miesiąc temu miałem swoją pierwszą kolizję, na szczęście niewielką. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało, bo walnąłem w słupek i zarysowałem cały tylni błotnik w samochodzie. Nadciągnął sprawdzian dla mojego ubezpieczeniowca... Ku mojemu zaskoczeniu, szkoda została zlikwidowana w ciągu kilku dni nawet bez oględzin! Byłem niezwykle zaskoczony, ponieważ samochodu potrzebuję do pracy i nie byłem zmuszony czekać z jego naprawą aż otrzymam pieniądze. Teraz wiem już, dlaczego Hestia wynagrodzona została godłem Teraz Polska. Ubezpieczenia Hestia ma najzwyczajniej bezprecedensowe, zwłaszcza jeśli chodzi o likwidację szkód. Na chwilę obecną już wiem, że jeśli chodzi o ubezpieczenie OC, Hestia jest zwyczajnie najkorzystniejszym wyborem. Jestem bardzo usatysfakcjonowany ze swojego ubezpieczenia i zalecam je wszystkim szczerze. Jeśli chcecie przekonać się jak atrakcyjnie wypada towarzystwo na tle.