O czym chcesz poczytać na blogach?

Hermann hesse

Blog miley970919

Co by nie istniało już w panu, nie mogę panu otworzyć innej galerii obrazów prócz galerii pańskiej duszy. Nie mogę panu dać niczego prócz sposobności, bodźca i klucza. Pomagam panu ujawnić jego własny świat, to wszystko.
Hermann HesseWewnętrzne piękno

Gdy w pewien słoneczny ranek szłyśmy wraz z moją dwuletnią córeczką Lisą w stronę domu, podeszły do nas dwie starsze panie.
- Czy wiesz, że jesteś piękną małą.

o mnie (ja nie mnie) - bloog.pl

Nadzwyczajności, spodziewam się nie wiedzieć czego; zaledwie kogoś poznam i znajdę go sympatycznym, już przypisuję mu wszystko, co najlepsze, ba - żądam tego, i jestem rozczarowany i zasmucony, gdy się to nie zgadza z rzeczywistością. Hermann Hesse - Kuracjusz


Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,5351297,trackback

komentarze (1) | dodaj komentarz

Nie liczę do stu. Oszukuję w chowanego

I tragicznie, drogi przyjacielu, to na pewno umiesz znakomicie, nie wątpię w to, moje uznanie! Ale teraz nauczysz się kochać także zwyczajnie, trochę po ludzku"
Hermann Hesse


Zaniedbany blogu. Pośród tysiąca pytań "dlaczego", "po co" i "dla kogo", które zadaję sobie przy uśmiechach i grymasach,.
Ocknij mnie sobą...

* * *

już tylko krok i niech Żyje Życie
bo stanąłem na początku, bo pociągnął mnie Ojciec i stanę na końcu
i nie skosztuję śmierci...


Tagi: przemyślenia, refleksje, hesse, stachura
skomentuj (1)martensik blog

I wysterylizowane zycie i obledna chcec zniszczenia czegos (...). Gdyz przede wszystkim najszczerzej nienawidzilem, brzydzilem sie i przeklinalem zadowolenie (...), te tlusta, prosperujaca hodowle wszystkiego, co mierne, normalne, przecietne."
HERMANN HESSE "WILK STEPOWY"

Kiedy zaczynalam czytac ten wlasnie fragment z tej ksiazki z rozpacza zauwazylam, ze to doklanide jak ja...
martensik 2004-09-11 14:44:44 skomentuj (3)


I dlatego lubie mowic z Toba!
.

panizpapuga

Wewnetrzny nie jest ani lekkomyslnoscia ani samozadowoleniem, lecz najwyzsza wiedza i miloscia. Jest to przyjecie calej rzeczywistosci czuwajacej na krawedzi wszelkiej glebi i otchlani. Spokoj jest sekretem piekna i prawdziwa materia wszelkiej sztuki"
Hermann Hesse

"Wyjdz z domu na swiatlo slonca, zatancz na lace lub usiadz przy strumieniu i po prostu badz. Wesoly spiew wody zabierze ci wszelkie troski i zaniesie je do morza"
J.Donald Walters

Jestem dzis strasznie niespokojna, serce.