O czym chcesz poczytać na blogach?

Herkules

Niebo nad nami

I nadszedł pierwszy z letnich miesięcy – czerwiec. Mamy teraz najdłuższe dni: na początku miesiąca Słońce wschodzi o 4:21 i zachodzi o 20:47, a na początku lipca dzień rozpocznie się o 4:18, a zakończy o 21:01! Wyczekujmy lata 21 czerwca o godzinie 19:16.

W czerwcu możemy oglądać rój meteorów. Bootydy promieniują od 22 czerwca do 2 lipca, a ich maksimum wypada 27 czerwca, na godzinę 23.00. Meteory będą wybiegać z konstelacji Wolarza, którą znajdziemy na południowym niebie. Przewiduje się nawet kilkadziesiąt meteorów na godzinę!


Mgławica planetarna IC 6210 w konstelacji Herkulesa    forum.davidicke.com

Merkurego i Wenus nie zobaczymy w czerwcu, natomiast Mars będzie widoczny pod koniec miesiąca nad ranem w gwiazdozbiorze Byka. Jowisz także widoczny nad ranem, lśni w Rybach, a pod koniec czerwca w Baranie. Saturna wypatrujmy wieczorami w Pannie. W połowie czerwca nastąpi zaćmienie Księżyca. Całkowite zakrycie naszego satelity potrwa od 21:22 do 23:03.

Fazy Księżyca:

  • nów – 1 VI o godz. 23:03
  • pierwsza kwadra – 9 VI o godz. 4:11
  • pełnia – 15 VI o godz. 22:14
  • ostatnia kwadra – 23 VI o godz. 13:48

♥Pies, przyjaciel człowieka♥ - Onet.pl Blog

Hejoo ;d !

To ja Paulina ;].

Przepraszam, że tak długo nie pisałam ^^.

1. Zapomniałam xD

2. Nie chciało mnie się xD

3. Nie wiedziałam o czym pisać xD

4. Zapomniałam hasła na bloga, dopiero teraz mi Ewelina przypomniała xD

No więc trza się zabrać do roboty ;]

Co by tu napisać... Moment, coś poczukam ;p!

Ooo! Mam! xD

No więc... ;]

  Największym psem świata jest trzyletni Mastiff angielski o imieniu Herkules. Herkules waży 128 kg, a obwód jego szyi wynosi 96,5 cm. Jest to o wiele więcej niż waga psów w tej rasie. Właściciel Herkulesa zapewnia, że jego pupil urósł do tak monstrualnych rozmiarów w sposób naturalny. Rekord wzrostu został oficjalnie wpisany do Księgi Rekordów Guinnesa. Pomimo, że do Herkulesa należy tytuł największego psa świata nie pobił on rekordu wagi, który od 1999 roku należy do suczki o imieniu Kell. Kell waży 129,8 kg i również jest przedstawicielką rasy Mastiff angielski. Jak na damę przystało, pomimo tak dużej masy jest drobniejszej budowy, jej obwód szyi wynosi „zaledwie” 80 cm. Właściciel Kell przyznaje, że swój.

Blog kasiulka9876

2008-03-29

Dziś napisze może coś o pieskach(bardzo je lubię)
Więc tak...

Największy pies świata


Herkules. Herkules waży 128 kg, a obwód jego szyi wynosi 96,5 cm. Jest to o wiele więcej niż waga psów w tej rasie. Właściciel Herkulesa zapewnia, że jego pupil urósł do tak monstrualnych rozmiarów w sposób naturalny. Rekord wzrostu został oficjalnie wpisany do Księgi Rekordów Guinnesa. Pomimo, że do Herkulesa należy tytuł największego psa świata nie pobił on rekordu wagi, który od 1999 roku należy do suczki o imieniu Kell. Kell waży 129,8 kg i również jest przedstawicielką rasy Mastiff angielski. Jak na damę przystało, pomimo tak dużej masy jest drobniejszej budowy, jej obwód szyi wynosi „zaledwie” 80 cm. Właściciel Kell przyznaje, że swój sukces hodowlany osiągnął dzięki zdrowej diecie. Kell zjada tygodniowo ok. 40 kg mięsa wołowego, popijając wszystko litrami koziego mleka. W tym przypadku sprawdza się maksyma, że na sukces trzeba zapracować. Kell musi pożerać całą pensję swojego właściciela. Swoją drogą.

Żyje tylko twoim oddechem - Onet.pl Blog

buu czemu nie ma serduszek...

20 lipca 2009
Największe psy świata
 

 
Największym psem świata jest trzyletni Mastiff angielski o imieniu Herkules. Herkules waży 128 kg, a obwód jego szyi wynosi 96,5 cm. Jest to o wiele więcej niż waga psów w tej rasie. Właściciel Herkulesa zapewnia, że jego pupil urósł do tak monstrualnych rozmiarów w sposób naturalny. Rekord wzrostu został oficjalnie wpisany do Księgi Rekordów Guinnesa. Pomimo, że do Herkulesa należy tytuł największego psa świata nie pobił on rekordu wagi, który od 1999 roku należy do suczki o imieniu Kell. Kell waży 129,8 kg i również jest przedstawicielką rasy Mastiff angielski. Jak na damę przystało, pomimo tak dużej masy jest drobniejszej budowy, jej obwód szyi wynosi „zaledwie” 80 cm.

   

+++ BOGOWIE TO MITY DLA NAIWNYCH +++ - Onet.pl Blog

Do krzyża, zmartwychwstały drugiego dnia   przyp.)  

Zatem krzyż nie jest symbolem chrześcijańskiego pochodzenia. Jest on znakiem uniwersalnym. Można go spotkać często na ścianach starożytnych budowli   pogańskich świątyń, na dawnych tablicach i dziełach sztuki.

Paweł mówi `Jezus Chrystus wczoraj i dziś, tenże sam i na wieki", a autor Apokalipsy św.. Jana `Jam (Jezus) jest alfą i omegą, początek i koniec". Zaś Vishnu mówi `Jam jest początkiem, środkiem i końcem wszystkich rzeczy istniejących", a egipski Horus   `Jam jest dniem wczorajszym, dzisiejszym i jutrzejszym".  

Wystarczy przeczytać choćby historię Herkulesa, Mitry i Bachusa aby zrozumieć pogańsko-mistyczne źródło całej tej opowieści o Jezusie. Herkules również narodził się z dziewicy której na imię było Alcmene. Ojcem jego był bóg Zeus, a jego koleje życia są prawie takie same jak Jezusa.  

E.E. Gold napisał o perskim bogu Mitrze: `Wstępuje do komór śmierci po to, aby powstać w pełnej chwale światłości i mocy dla wiecznego zbawienia człowieka". O Bachusie zwanym przez Eurypidesa `Bachusem, synem Bożym" profesor Wilder pisze: `dla swoich naśladowców był personifikacją świata natury i świata sprawiedliwości, z uzdrowieniem na swoich skrzydłach. Narodzony z ziemskiej niewiasty,.

Po prostu blog ;]

Pograć na kompie, projektować nowe wyglądy bloga :P Pomyślałem od razu na początku ferii i od razu spakowałem się na poniedziałek, bo przewidziałem ze teraz będę mieć takiego lenia że masakra. Nic mi się nie chce robić... Miałem poszatkować cebulę, ale zrobię to po napisaniu notki.
Ostatnio zaczęła znowu lecieć na TV 4 „Xena, wojownicza księżniczka”. Tzn. nie ostatnio, ale ja to odkryłem ostatnio. I tak puścili tylko 2 ostatnie serie. Ale ten serial jest boski, a szczególnie bohaterka, którą gra Lucy Lawless. Jest taka.... bojownicza.... spłytna.... i sexi :P Naprawdę, uwielbiam ją. Wychowałem się na serialach takich jak właśnie Xena i Herkules. I to pozostanie w mojej świadomości. Kiedyś nawet napisałem krótkie opowiadanie o Xenie ale to było dawno. Zrobię z nią kiedyś bloga. Na serio! Dla niewtajemniczonych przedstawię, kim jest Xena: Jest to kobieta, która żyła w czasach starożytnej Grecji i Rzymu. Była dobrze urodzona, wykorzystała swoją pozycję i została królową. Była bardzo okrutną królową. Podbijała inne tereny bezlitośnie zabijają jego mieszkańców, łącznie z kobietami, dziećmi i starcami. Poza tym była świetną wojowniczką. Ale jej podejście do świata zmieniło się gdy spotkała Herkulesa. Po spotkaniu z nim zaczęła pomagać ludziom. Na swojej drodze poznała wielu.

Wasza ulubiona gejówka :P


Ja: Od Moniki. Przyczepiłam sobie do torby i teraz wszystkim się chwalę
Wicza: Wysłała Ci?? No proszę. Jak Cie rozpieszcza.
Ja: I jeszcze wojskową naszywkę, którą teraz właśnie doszywałam do bluzy. Ale miś jest taki bardziej... No wiesz, dziewczyny od swoich chłopaków zawsze dostają misie, itp., nie? Ale się nie spodziewałam nigdy, że ja też mogę coś takiego dostać.
Wicza: Nio tak niby dostają. Ja misia jeszcze nie dostałam, tylko kwiatki, biżuterię, bieliznę... A misia bym chciała!!! JA CHCĘ MISIA!!!

Najlepiej oczywiście spisała się mama.

Mama (biorąc w ręce misia): O! Co to? Ze Szkocji? Scotland Yard... Herkules Puarot (czy jak to sie tam pisze)... Czy nazwiesz go Herkules Puarot?
Ja (wyrywając jej chciwie misia): Ale przecież Herkules był Belgiem.
Mama: Ale współpracował ze Scotland Yardem. (bierze w ręce naszywkę) Idziesz do wojska?
Ja (wyrywając chciwie naszywkę): Nie, nie ja.
Mama: To co jej teraz wyslesz? Takiego samego misia tylko z polska flagą?
Ja: Nie, mamo. Wyślę szalik reprezentacji Polski w grze w chińczyka lub w warcaby.
Mama: Ej!!! Ja też taki chcę!

:) Wystarczy teraz, że tylko raz spojrzę na misia wiszącego przy torbie i już jest mi tak jakoś... raźniej.


Claire 2006-03-27.