O czym chcesz poczytać na blogach?

Herbata

karola-mrokblog

Dla których czarna herbata okazała się lepsza, w Europie zapomniano o tym typie herbat. Obecnie zielona herbata przeżywa renesans, zwłaszcza w krajach Europy Zachodniej i USA. Wielkie firmy produkujące i sprzedające herbaty promują zieloną herbatę jako najbardziej naturalną z wszystkich herbat, zawierającą wiele związków sprawiających, że herbaty te wpływaja kożystnie na organizm.
Przy pierwszym łyku tej herbaty można stwierdzić, że nie jest ona dużo warta i zniechęcić. Nie można jednak rezygnować, bo im więcej jej pijemy, tym bardziej nam będzie smakować.
Zielone herbaty mają barwę żółtozieloną.

Herbata Oolong
Herbata ta inaczej jest zwana półfermentowaną i produkowana jest w Chinach i Taiwanie. Liście na oolongi zaraz po zbiorze są poddawane obróbce. Proces fermentacji jest krótszy niż w przypadku herbat czarnych, odbywa się w ok. 20% a liście pozostają całe, nie są połamane przez zwijanie.
Natomiast oolongi z Taiwanu poddawane są procesowi fermentacji w 60 %, dlatego są ciemniejsze i dają ciemniejszy napar. Pomiędzy herbatą zieloną a oolongiem jest puszong, czyli inny rodzaj herbaty o jeszcze krótszej fermentacji, który jest wykorzystywany jest do produkcji herbat jaśminowych i in. aromatyzowanych.

.

Dom Herbat Blog | Herbata – Wszystko o herbacie

Share this:

  • Więcej

Dodaj do ulubionych:

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

3 odpowiedzi na „Jaka herbata na gorące, letnie dni? Oczywiście herbata na zimno!

HERBATKA - bloog.pl

To 15 - 25°C). W zależności od temperatury i wilgotności powietrza, techniki użytej przy skręcaniu oraz pożądanego rodzaju herbaty, proces trwa od 45 minut do 3 godzin. O jego przerwaniu decydują, na podstawie barwy i aromatu fachowcy, niezbędne tu jest wielkie doświadczenie i wyczucie.

W celu przerwania fermentacji rozpoczynamy suszenie listków, które dezaktywuje wywołujące ją enzymy. Etap ten również wymaga wiedzy i wprawy, bowiem niedokończenie suszenia spowoduje psucie się herbaty w trakcie przyszłego magazynowania. Odbywający się w specjalnych suszarkach proces trwa około 20 minut.

Wysuszona herbata jest następnie sortowana według rozmiarów listków. Odbywa się to przy pomocy drgających siatek o różnych rozmiarach oczek. W wyniku sortowania dokonuje się podział na rodzaje herbat, których nazwy będą widnieć na opakowaniach herbat sypkich: Orange Pekoe, Broken Orange Pekoe, itd.


Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,944379,trackback

komentarze (6) | dodaj komentarz

Wieprzowina z przyprawą herbacianą

meaningofme

14:33, magdalenach4
Link Dodaj komentarz »
sobota, 15 stycznia 2011
Zwyczaje zwiazane z piciem herbaty - rozne kraje, rozne historie

 

Trudno dokonać jakiegokolwiek porównania zwyczajow pnujacych w roznych krajach bez uprzedzeń, wynikających z konkretnego stosunku do naszej własnej kultury i sposobu postrzegania tych od niej odmiennych. W przypadku kultur azjatyckich, bardzo odmiennych od tych europejskich, herbata zajmuje bardzo ważne miejsce już od ponad półtora tysiąca lat. Dziś natomiast Polska zajmuje jedno z wiodących miejsc w rankingach światowych, jeśli chodzi o spożycie herbaty.  Jednak nasze podejście do herbaty jest bardzo różne od tego z Chin czy Japonii. Okazuje się, że rytuały związane z piciem herbaty, jak każdy inny przejaw działalności ludzkiej, rzecz dla nas blacha, ma ścisły związek z systemem filozoficznym danej kultury, są jej produktem i wyrazem jednocześnie. Znajduje w nich odzwierciedlenie mentalność typowa dla danego społeczeństwa, kształtująca styl życia i sposób egzystowania w nim jednostki.

 

DZIENNIK FREDZIA - Onet.pl Blog


- Już za późno, kapitanie Aizen... *obrywa Kataną*

 

(ten dialog napisała mi chi, zu danke  ^^) .

Pomyślałem, że pewno brytole, bo brytole to tylko „herbata, królowa, herbata, królowa, herbata, królowa, herbata, królowa, herbata, królowa, herbata, królowa, herbata, królowa, herbata, królowa, herbata, królowa, herbata, królowa, ameryka jest głupia, herbata, królowa, herbata, królowa, herbata, królowa, herbata, królowa, herbata, królowa, herbata, królowa, herbata, królowa, herbata, królowa, herbata, królowa, herbata, królowa, kto normalny jest taki jak amerykanie?, herbata, królowa, herbata, królowa, herbata, królowa, herbata, królowa, herbata, królowa, herbata, królowa, herbata, królowa, herbata, królowa, herbata, królowa, herbata, królowa, herbata, królowa”. Mimo wszystko brytolami chyba.

Herbatkowe opowieści

Herbaty.

I moja wielka księga - coś co musi znależć się w biblioteczcze każdego herbatoholika.


Okakura Kakuzo


Księga herbaty

wydawnictwo: Etiuda, Lipiec 2004
liczba stron: 117

Książka zdobyła sobie w Stanach Zjednoczonych ogromną popularność dzięki wykwintnemu, a obrazowemu stylowi i błyskotliwej erudycji. Należy do klasyki eseju. Podobnie jak w samej ceremonii picia herbaty jest ona tylko symbolem specyficznego rytuału i zbiorowej medytacji, tak i dla Okakury herbata stała się pretekstem dla interesujących i kształcących nieraz rozważań na temat.

porodowka online - Onet.pl Blog

Mama nie powinna również przesadzać z ilością wypijanego mleka krowiego czy innych płynów, gdyż nie ma to wpływu na ilość pokarmu. Wytwarzanie mleka w gruczołach piersiowych zależy głównie od czynności ssania przez niemowlę. Im częściej i więcej ono ssie, tym więcej mleka wytwarza gruczoł. Natomiast nadmierne ilości wypijanego przez matkę mleka przekraczają możliwości blokowania alergenów pokarmowych przez przeciwciała zawarte w mleku każdej kobiety, co może skutkować występowaniem nietolerancji lub objawów uczuleniowych u karmionego dziecka.

Wykluczony jest alkohol, mocna kawa i herbata, narkotyki, tytoń.

Leki a karmienie piersią

Obowiązuje ogólna zasada, że jeżeli można zrezygnować z podawania leku matce karmiącej, to zawsze należy to zrobić ze względu na możliwość przenikania go do pokarmu i szkodliwego wpływu na dziecko. Jeżeli matka musi przyjmować leki przez krótki czas, należy przerwać karmienie piersią, ale podtrzymywać laktację poprzez dokładne odciąganie pokarmu. W tym czasie dziecko karmi się mieszanką mleczną.

Najbardziej fizjologicznym sposobem karmienia jest „karmienie na żądanie”, gdy.