O czym chcesz poczytać na blogach?

Henry miller

Doczytania. Blog Grzegorza Krzymianowskiego

Tych drugich traktowała często jako źródło utrzymania, zarówno dla siebie, jak i męża, który nie protestował zresztą przeciwko podobnym praktykom. Z jej inspiracji, a już na pewno za jej pieniądze (albo pieniądze jej kochanków), Miller wyjechał do Europy, w której spędził dziesięć lat.

Żył w podejrzanych spelunkach, w towarzystwie lekko prowadzących się dam, które bardziej ceniły gotówkę niż obyczajność. Jeśli wpadniesz w dostatecznie.

Ów słynny ménage à trois, a Nin, rozdarta pomiędzy pięknością June a geniuszem Henry’ego, pisała: Henry daje mi życie, June daje śmierć.

Drugie małżeństwo Millera rozpadło się, podobnie zresztą jak cztery pozostałe. Kiedy spotkali się po latach, Henry był żyjącą legendą literatury,.

Anais Nin

Kobietami (co też było dla mnie pewnym odkryciem, bo nie studiowałam jego życiorysu tak wnikliwie jak życiorysu samej Anais). W sumie miał ich aż 5! Każda młodsza o 20-30 lat (oprócz pierwszej).

To, że Miller erotomanem gawędziarzem był, powszechnie wiadomo. Ale to, że męczył go ten wizerunek i próbował go zmienić trochę mnie zaskoczyło. Do tej pory Henry kojarzył mi się raczej z mizoginicznym samcem alfa, podsycającym własną legendę. Oczywiście analizując jego twórczość można dojść do wniosku, że Henry nie chciał być jedynie autorem “zbereźnych książek”, a seks.

Widzialna Ciemność

poniedziałek, 03 stycznia 2011
Do diabła z potomnością!
Bardzo ciekawy tom korespondencji Blaise'a Cendrarsa i Henry'ego Millera z lat 1934-1979 w opracowaniu Miriam Cendrars, córki pisarza. To właśnie Cendrars uczynił Millera znanym pisarzem, dzięki swojej entuzjastycznej recenzji "Zwrotnika raka" opublikowanej w "Orbes" w 1935 roku, czyli zaraz po publikacji.

HAGIO - GRAFO - LOGIA

"Krakowski poeta żywi się preclem a broni piórem. Nie skarży się, jeno raz po raz zapytuje: Co to są fidrygałki?"
13:22, baatszeba , cytaty
Link Dodaj komentarz »
sobota, 24 września 2011
Książka totalna a la Miller
wątków, ich dramatów, ich wierszy, ich mitów, ich naukowych teorii. Świat będzie się mógł żywić naszą książką przez następne tysiąclecie. Jest kolosalna w swej pretensjonalności. Myśl o niej nieomal mnie przygniata".

Henry Miller,

mam40

Idę spać wcześniej bo jutro będą mi rozwalać drzwi wejściowe i burzyć ścianę. Mam już trochę dosyć siedzenia przed komputerem: marzy mi się dobra książka lub film. Jutro zrobię sobie maraton filmowy z Woody Allena, a potem poczytam Millera. Spać.

Zerem jeśli chodzi o projektowanie i upiększanie swojej strony; przydałoby się coś z nią zrobić, ale nie wiem jak. Jeżeli wiecie to podpowiadajcie.
Ten tydzień spędzam w sposób wyjątkowy: siedzę sam w domu, słucham muzyki, czytam Henry Millera, czytam blogi … piszę bloga!

:: lusterko do wyznaczania granic ::

Długo jeszcze ulubione ciuchy będę znajdowała
u FRODO (too cool for school)
i w Orsay'u
?

by odbitka | 2005-09-11 01:09:51 | skomentuj! (5)


Grecy
o których tak fajnie pisał Henry Millerczytaniem jestem w podróży

by odbitka | 2005-09-16 19:03:16 | skomentuj! (2)
wiersz sprzed wakacji
prawie w całości znalezionysluzew-story blog

Hipoglikemicznym, moja kobiecość zaczęła dawać mi znaki. Po czym zdominowała mnie absolutnie. Rzadko mam az tak wyraźną świadomość własnej płci. Aż chce mi się krzyczeć! Chya pobiegnę sybciutko na korytarz i poszukam sobie jakiegoś Henry Millera...
sluzew-story 2003-09-03 15:06:26
skomentuj (3)


Piątek piątek...
Weeeekeeendu począteeek!

Z każdą minutą robię się coraz mniej robotna, czuję zapach słonecznego dnia za oknem.