O czym chcesz poczytać na blogach?

Hendrix

heavy metal - Onet.pl Blog

właśc. Darrell Lance Abbott (ur. 20 sierpnia1966 - zginął 8 grudnia 2004 w Ohio w trakcie koncertu Damageplan z rąk zamachowca-psychopaty.

 Denis D`Amour Piggy (24 września1959 - zm. 26 sierpnia 2005) - był założycielem i gitarzystą zespołu Voivod. Zmarł po długiej chorobie na raka okrężnicy. Ostatnie nagrania jakich dokonał to partie gitar na płycie Katorz.

 Kurt Donald Cobain (20 lutego1967 - zm. 5 kwietnia 1994), gitarzysta i wokalista grunge'owego zespołu Nirvana. Raporty policyjne wskazują na to, że zginął w wyniku samobójczego strzału w głowę 5 kwietnia.

 James Marshall Hendrix, znany jako JimiHendrix.

Podsłowia świata - Słopiewnik

To wyraz obcy, nie polski. Jeśli go odmienimy, nie zmienimy przez to jego pochodzenia...

Dobrze przynajmniej, że nie każą pisać "Hendryks", tak jak w wyśmiewanym przez Stillera "Portoryko" - przecież grupa ri pod względem fonetycznym nie odpowiada systemowi języka polskiego (cytat z pewnej książki o nadawaniu imion, której autor zaciekle tępi Marikę, Ritę i Simonę, proponując w zamian wdzięczną Marykę, Rytę [!] i Symonę)... A właściwie dlaczego tam jest d? Przecież forma "Hendryk" jest niepoprawna! I tak niewiele brakowało, by Bogu ducha winny Jimi Hendrix stał się Henryksem...

To prawda, czasem zmiana pisowni wygłosowych spółgłosek obcego nazwiska jest konieczna. Dotyczy to takich nazwisk jak Smith - w miejscowniku nie da się tego nijak zapisać, jak tylko stosując wygibasy ortograficzne. Ale co komu przeszkadza jeden mały x?!

Doszło do tego, że nie należy już pisać o Pirxie - pilot ten w odmianie (przynajmniej w niektórych tekstach) zamienia się w jakiegoś okropnego Pirksa. Nieważne, że Lem pisał nazwisko swojego bohatera zawsze przez x: korektorzy wiedzą lepiej...

rumak666.blog

Prawie wszystko się jeszcze wyjaśni ...

skomentuj (8)

Nerkofil część pierwsza fachu ... 2008-09-14 20:58:24

Dwie i obie postaci stały nadal w pełnym bezruchu jak uprzednio gdy się nie ruszały. Opływowa postać machnęła ręką w powietrzu po czym dało słyszeć się trzask bata, bicza i pejcza jednocześnie ... W ten sposób robić potrafiły tylko trzy osoby ... Jimi Hendrix tuż po śmierci, Elton John przed śmiercią swojego dwumetrowego chomika i ten od którego wziął się Maraton (nie miasto). Są trzy wyjścia ... albo osoba ta jest reinkarnacją Hendrix'a, albo maratończyka ... albo dwumetrowy chomik żyje i Elton John odwiedził Polskę ... no i jeszcze czwarta ... może ktoś inny się tego nauczył. Po chwili przed Jurka opadł orzeszek ... najwidoczniej wypadł z jednej z siatek tych przestraszonych babć, które uciekając gubiły nawet tampony. Orzeszek stał w bezruchu ... możnaby nawet rzec, że leżał. Po niedługiej chwili z tłumu dwóch osób z naprzeciwka wyrwało się to kudłate coś ... podbiegło do orzeszka i zaczęło go ssać, gryźć, lizać i zjadać ... Jurek wiedział, że dwie osikane panie wróciły po jego dupę! Kobieta - Wiewiórka pastwiła się nad orzeszkiem, który.

DubDelay

W tym wypadku grupujcie pod kategorią pojęć względnych, ponieważ “świeże” nagrania docierają do mnie z dwu-, a może i trzymiesięcznym opóźnieniem (wina wolnego łącza internetowego). Poza nimi, będę starał się także wygrzebywać niespodzianki z przeszłości przemysłu muzycznego, czasem poważne, czasem nie. Miłego, mam nadzieję, słuchania.

W dzisiejszym, wrześniowym wydaniu: nowe płyty Arcade Fire, Kula Shaker, Klaxons i Interpol; Pendulum z In Flames i bez In Flames; debiuty HuczuHucza oraz Fallulah, a w ramach wehikułu czasu: młodszy brat Vangelisa – Chrisma, Adriano Celentano na poprawę humoru i Jimi Hendrix z okazji 40. rocznicy śmierci.

Tu Radio Renata – Wrzesień

Skrzynek

P.S. Punkt dla tego, kto wie skąd tytuł rubryki.

TheMakowiec

Jej otwarty, jasny i
koleżeński stosunek do płci odmiennej nieraz zostaje źle zrozumiany.
Mężczyźni biorą jej przyjaźń za miłość, a miłość za przyjaźń.

 

Sławne osoby urodzone 27.11: cesarz Chin Xiaozong
(1127), król Aragonii Ferdynand I Aragoński (1380), kochanka króla
Francji Ludwika XIV Markiza de Maintenon (1635), szwedzki fizyk i
astronom Anders Celsius (1701), polski pisarz Walery Przyborowski
(1845), słowacki polityk Alexander Dubček (1921), amerykański aktor
pochodzenia chińskiego Bruce Lee (1940), amerykański gitarzysta,
wokalista Jimi Hendrix (1942)
, niemiecka projektantka mody Jil Sander
(1943), polska piosenkarka Edyta Geppert (1953), premier Ukrainy Julia
Tymoszenko (1960), polska wokalistka zespołu Blog 27 Tola Szlagowska
(1992).

 

Po przeczytaniu tego osłupiałem. Bo to co tu jest napisane jest w dużej większości prawdą. Shi. Urodziłem się tego samego dnia co Bruce Lee i Jimi Hendrix!

Dziękuję pewnej miłej osobie za podesłanie mi tego. :wub:

jacy.blog

Akwarium. 

z akwarium mam problem, bo nie chce mi się regularnie wydobywać spod wody różnych roślin, które się rozwijają szybciej niż króliki rozmnażają. a zarośnięte akwarium wygląda chyba gorzej niż owłosiona kobieca noga....

 

skomentuj (4)

wiosenne porządki 2009-04-17 20:10:08

 

czy ktoś mi powie skąd się wzięły wiosenne porządki, kto je wymyślił. muszę dorwać drania!!!!

 

skomentuj (0)

poranek z hendrix`em 2009-04-18 10:53:52

 

pięknie świeci dzisiaj słońce, myślałem, że będzie padać (takie były prognozy) a tu - "no rain". jako wybudzenie zapuściłem sobie "the jimi hendrix experience - bbc sessions". dawno tego nie słuchałem i się stęskniłem za taką muzyką, ostrą gitarą, wybuchowym głosem, bluesem.... jak to wciąż brzmi.... niewiarygodne, tyle muzyki z tamtych lat się zestarzało (choć nie chciałbym), a on nie. właśnie się skończyła pierwsza płyta. miałem pójść porobić zdjęcia naszej ulicy ale nie oderwę się od purple haze, hey joe, foxy lady...

.