O czym chcesz poczytać na blogach?

Hemoroidy

Blog o chorobach, opisy i porady

Ukrwionymi przez tętnice i żyły odbytnicze. Hemoroidy dzieli się na zewnętrzne i wewnętrzne, ale oba rodzaje dają te same objawy: ból przy wydawaniu kału oraz krwawienie przy uporczywym zatwardzeniu.

Hemoroidy zewnętrzne wyglądają jak niewielkie guzki wokół odbytu, są miękkie, ciemnoczerwone lub fioletowe. To właśnie one krwawią podczas wypróżniania. Hemoroidów wewnętrznych nie da się ocenić na pierwszy rzut oka, trzeba je zbadać metodą palpacyjną lub przy użyciu anoskopu. Gdy nastąpi krwawienie odbytnicze, należy jak najszybciej udać się do lekarza, żeby wykluczyć inne problemy zdrowotne związane z obecnością krwi w kale.

Wiele osób nawet nie wie, że ma hemoroidy, ponieważ mogą one nie dawać żadnych objawów. Najczęstszymi objawami są: krwawienie, wypadanie guzków i świąd. Na ogół te objawy występują zaraz po wypróżnieniu, jako efekt przeciskania się mas kału, zwłaszcza w zaparciach.

Hemoroidy rozwijają się, gdy ciśnienie krwi w żyłach odbytnicy i okolicy odbytu staje się zbyt wysokie i gdy zmniejsza się odporność ścian naczyń kwionośnych, Powstają żylaki, podobnie jak na nogach. Gdy ten stan nie ustępuje, lecz przechodzi w przewlekły, zgromadzona w guzkach krew może tworzyć skrzepy i spowodować jeszcze groźniejszy stan zapalny. Hemoroidy to w gruncie rzeczy żylaki, czyli rozszerzone żyły. Dochodzi do tego.

Dom Zdrowia

   Dodaj komentarz do wpisu „Zioła i sałaty w ogrodzie i na balkonie - Hans-Joachim Klaus,Barbara Schroter”
 • czwartek, 09 czerwca 2011
  • Hemoroidy - Grzegorz Krasowski,Marek Kruk

    

   

   Hemoroidy opis

   Guzki krwawnicze, czyli popularne hemoroidy, to dolegliwość dotykająca bardzo wielu ludzi, nadal jednak traktowana jest jako coś wstydliwego. A przecież to poważna, uciążliwa i często groźna choroba końcowego odcinka przewodu pokarmowego. Książka napisana przez lekarzy - Grzegorza Krasowskiego i Marka Kruka - nie tylko wyjaśnia, jakie sa przyczyny choroby hemoroidalnej, lecz i w sposób fachowy, choć bardzo przystępny, omawia objawy, profilaktykę, sposoby leczenia zachowawczego i chirurgicznego, a także ewentualne komplikacje. Dzięki niej pacjent będzie wiedział, na czym polega obrana przez lekarza prowadzącego metoda leczenia, czego ma się spodziewać podczas zabiegu chirurgicznego i jakie leki może stosować, sięgając.

 • Domowe sposoby Aciusi na... - bloog.pl

  Się:
  Tagi: hemoroidy, maść nagietkowa
  Trackback: http://bloog.pl/id,330031633,trackback

  komentarze (0) | dodaj komentarz

  Domowe sposoby Aciusi na - Hemoroidy

  piątek, 22 lipca 2011 18:00

   Hemoroidy Nasiadówki

  Przyrządź napar z kory dębu – garść rozdrobnionej kory zalej dwoma litrami zimnej wody i gotuj przez 10 minut. Przecedź przez sitko i gotowy napar wlej do 3 litrów ciepłej wody (ok. 36 stopni). Przelej płyn do miednicy. Nasiadówka powinna trwać ok. 15 minut, po czym należy się podmyć chłodną wodą. Napar z kory dębu działaprzeciwzapalnie oraz zwęża nabrzmiałe naczynia krwionośne.
  Podziel się:
  Tagi: hemoroidy, nasiadóeki, kora dębu, woda
  Trackback:.

  lipha blog

  Po dluzszych przemysleniach doszlam ze wanna.. nawet pod tym zwgledem ze zajmuje duzo wiecej czasu od prysznica :)) Nastepne rozwazanie dotyczylo kapiel z piana czy z bombelkami? Jesli wybiore bombelki to nie bede mogla zrobic piany.. bo bombelki zrobia takie fircyk ze piana bedzie wychodzic z wanny.. jesli wybiore piane.... to bombelkow niet :(
  No i badz tu madrym? Moze jednak miska? czy jakis druszlak czy cos? ...hehehe
  lipha 2003-05-15 17:39:18 skomentuj (3)


  Kawał o dziwkach :))))))))
  Przychodza dwie dziwki do lekarza. Jedna wchodzi do gabinetu, druga czeka w poczekalni.
  - Panie doktorze poprosze masc na pizde.
  -Nie mowi sie na pizde tylko na hemoroidy. Dziwek nie przyjmuje. Do widzenia.
  Dziwka wyszla z gabinetu przekazala wiadomosci drugiej, do gabinetu weszla ta druga:
  -Dzien dobry. Ja chcialabym masc na hemoroidy.
  -A ile tej masci?
  -A tak zeby na dwie pizdy starczylo!

  Buheheheheheheeheh ;-))))))))))
  lipha 2003-05-16 00:21:17 skomentuj (3)
  Borixon... :]
  Ale za mna chodzi ta piosenka..
  Samochody chlopakow sa w kolorach pastelowych...
  A spodnice naszych dziewczyn sa w kolorach pastelowych...
  Swiat ktory mnie otacza .. w kolorach pastelowych
  jest.. w kolorach pastelowych.

  Jest dobrze :))
  lipha 2003-05-20 23:57:07 skomentuj (3).