O czym chcesz poczytać na blogach?

Helsinki university

o skandynawskim dizajnie


Wersja mobilna

zamów newsletter

:::when you were young you were the king of carrot flowers :::

Że wyglądam jakbym za chwilę miała zacząć dosypywać truciznę do wszystkich herbat w otoczeniu. Mamy ciche porozumienie braci w nonsensie, za co bardzo jestem wdzięczna tym wszystkim kierowcom, którzy odmawiali podwiezienia go do Warszawy, mówiąc "Warsaw -bad. Krakow - bjutiful". I pomyśleć, że wylądowałby w Helsinkach, gdyby nie miłość Polaków do Krakogrodu.

Przy okazji wizyty Cath wyszły ze mnie wschodnioeuropejska hardość i buta, owiane narodowym romantyzmem. Mianowicie, jestem w dalszym ciągu nieodporna na opowieści klasy średniej, gdzie dzieci wyjeżdżają na wakacje, mają aparaty cyfrowe tudzież narty.
Na szczęście w pracy Brian służył anegdotką o znajomym, który chełpił się piciem wódki w Rosji i od razu zrobiło mi się lepiej.
Wieczorem zagrałam wstrętnie na magnusowym poczuciu winy i Kasia zmuszona była spędzić noc samotnie, oglądając Czarną Żmiję zamiast pogaduszek o znajomych z Warwick University.

Wczoraj natomiast poznałam śliczną Agatę, z która rozmawiało mi się jakbyśmy znały się od lat i przeszła mi cała wschodnioeuropejska nienawiść do zgniłego zachodu. Jak ręką odjął.

skomentuj (6)
_______

zlykrysiak.blog

W przeciągu 12 miesięcy (badanie ludności, 1992)

W Bangladeszu 68 % kobiet nigdy nie przyznało się nikomu, że były bite (A, Światowa Organizacja Zdrowia, 2002)

W Austrii w latach dziewięćdziesiątych 20 % zgłoszonych spraw o gwałt zakończyło się skazaniem przestępcy (E, London Metropolitan University, 2003).

W Irlandii 20 % maltretowanych fizycznie kobiet zgłosiło się na policję (badanie ludności, 1999) (A, Światowa Organizacja Zdrowia)

W Federacji Rosyjskiej 40 % kobiet - ofiar przemocy w rodzinie nie szuka pomocy u przedstawicieli prawa (Międzynarodowa Federacja Praw Człowieka Helsinki, Kobiety 2000: Rosja)

W Wielkiej Brytanii 13 % zgwałconych kobiet zgłasza o przestępstwie na policję (E, Joni Seager, 2003).

BEZKARNA PRZEMOC

Przemoc wobec kobiet często pozostaje niedoszacowana i bezkarna. Niektóre państwa w ogóle nie mają praw dotyczących tego tematu, w.

- bloog.pl


Ok, mam "już" internet! Trwało to ponad tydzień, ale okazało się że musiałam przekonfigurować system (?). Jak ja tego sama (z instrukcją obsługi od Tatusia) dokonałam ? Hmm.. chyba jestem genialna ^_^ Na kompie zapisałam pare notek w łerdzie, oto jedna z nich:

4 stycznia 2009, Korea


 Mama powiedziała by, że „opatrzność czuwa". Po namyśle powiedziałabym, że „w Helsinkach anioł usiadł koło mnie".

Się znamy, żeby wiedzieć czego sobie życzyć?"... Ale to już chyba moja tendencja do drążenia i rozdrapywania.
Cinq w tym, że wigilię spędziłabym np. w Cynamonie razem z eM. Kupiłybyśmy sobie latte, paschę i jeszcze tiramisu, i było by po problemie.

Teraz zaczynam żałować, że nie wybrałam Hanyang University. Wtedy do Korei wyjechałabym na początku grudnia i wigilii wogóle bym nie miała! A takto muszę się przemęczyć do 2 stycznia...

Wesołych Świąt!Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,4028522,trackback