O czym chcesz poczytać na blogach?

Hełm

ciulos | e-blogi.pl

Na zgięciu prawego wisiało coś w rodzaju kolczyka – kółeczko ze zwisającym wrzecionowatym kawałkiem metalu. Na rękach miał karwasze złożone z czterech metalowych pasów – dwóch podłużnych i dwóch poprzecznych. Na tych poprzecznych również znajdowały się kolce. Spod napierśnika spływała mu szara, długa szata z wypisanymi w pionowych pasach runami. Jej dół wieńczyły takie same kółeczka, jak to na naramienniku. Na głowie miał, z przodu dłuższy i całkowicie zasłaniający twarz, zdobiony dużym nietoperzowymi skrzydłami hełm, wzdłuż którego biegł rząd kolców, z którego jeden, znajdujący się na wysokości czoła, był znaczniejszy i przypominał róg. W trójkątnych wizjerach można było dostrzec jaśniejące zielonym blaskiem złe oczy. Jego nad wyraz chude ciało spowijały szczelnie pasy bandaży. Przy prawym boku unosiła się, przytwierdzona do pasa za pomocą dość grubego łańcucha, oprawiona w – z wyglądu ludzką – skórę księga. Również przy wspomnianym boku, i również przytroczona do tego samego pasa, zwisała pochwa z krótkim mieczem.

Metinekxd - Onet.pl Blog

Miecz Długi Miecz Sejmitar Stożkowy Miecz Mnisia Zbroja Żelazna Zbroja Tygrysia Zbroja Wachlarz Żelazny Wachlarz Srebrny dzwon Błękitne Ubranie Błękitna Szata Kremowe Ubranie Turkusowa Szata Żałobna Zbroja Nasionko Brzoskwini (Quest) Żurawi Wachlarz


 Boss Lvl 10 Jug   -Hyul

   

Drop Kremowe Ubranie

 Lvl 10 Czarny Olbrzymi Ork Ewentowy
Lvl 11 Przeklęty Niebieski Wilk

Drop Antyczny Dzwon, Żelazny Wachlarz, Szeroki miecz, Żelazny hełm, Glewia, Jadeitowy Dzwon, Szata Zachodniego Nieba, Sztylet Kobry, Srebrny miecz, Włócznia, Tygrysia zbroja

Lvl 11 Lodowy Golem Ewentowy
Lvl 12 Niedźwiedź
 

 Drop Żółć Niedźwiedzia, Żółć Niedźwiedzia+, Halabarda, Olbrzymi Topór, Ukąszenie Kota


 Lvl 12 Głodny Niedźwiedź

   


Drop   Żółć.

krwawylas blog

Allegro dział umundurowanie i wyposażenie>pozostałe
4. Francuska Kurtka M47. Koszt 30-40 zł. Troche pracy z nożyczkami i smiało może udawać M41 Piechoty USA.
5. Norweskie kurtki m43.

6. Do pozycji 2-5 powinny byc spodnie sukienne/wełniane w kolorze olive/khaki o prostym kroju. Tego typu spodnie można znaleść w szmateksach po kilka zł. Wyglądają np tak: http://www.sklep.rekonstrukcja.pl/images/htmlarea/usreko_m43_spodnie.jpg

7. Akceptowane są równierz rekonstrukcje z wojny wietnamskiej (oprócz elementów w kamuflarzu).


Na głowę:
1. Hełm M1 bądź jego Francuskie/Belgijskie/Duńskie/Niemieckie Bundeswehry opowiedniki. Koszt odpowiednika ok 30-40zł na różnych targach staroci. Na Allegro troche drożej.

2. Czapka typu Jeep Cap

3. Czapka patrolówka Dania - typ M58 . Niemal identyczna jak M43. Koszt ok 14zł. Wygląda tak:
http://laukart.nazwa.pl/allegro%20fotki/wyposa%BFenie/M58%20czapka/P1220403.JPG


Oporządzenie
1.Pas/szelki tylko pokroju Alice i pochodne. Czyli np lc1, lc2, m56 etc. Np zielony pas LC1, praktycznie identyczny jak IIwojenny kosztuje 20zł na wsześniej juz wspominanym.

Zenobiusz ,ostrzega.!!!

Umysł, dotyka serca i objawia się przez sposób życia. Wszystko zaczyna się od umysły. Zacznij czytać Słowo i słuchać Słowa. Ono zacznie przenikać i wypełniać twoje serce prawdą. Tak zmienią się twoje reakcje w codziennym życiu.
4. TARCZA WIARY (Efez. 6, 16)- wiara może przynieść wspaniałe rezultaty, bo gdy połączymy ją z rezultatem obecności Słowa w umyśle, sercu i życiu- zgasimy wszystkie ogniste pociski złego. Uzbrojeni w Boże Słowo i wiarę przetrwamy ataki złego i unicestwimy działanie jego płonących pocisków.
5. HEŁM ZBAWIENIA (Efez. 6, 17)- w sferze naturalnej hełm chroni głowę do ran, które można odnieść w walce. Niektórzy błędnie twierdzą, że hełm odnosi się do myśli. Tymczasem hełm zbawienia odnosi się do doktryny. Kiedy prawda wchodzi do umysłu, dotyka serca i wpływa na sposób życia i przejawia się w działaniach, staje się naturą człowieka. Hełm zbawienia wiąże się z naturą, charakterem, wyznawaną nauką; jesteś taki, jak to, w co wierzysz. Nauka Słowa daje nam równowagę i stałość. Nie ulegasz błędnym naukom ani fałszywemu nauczaniu. Hełm zbawienia to doktryna Słowa, która wnosi do życia równowagę i stałość do.

adna blog

Gardło:
- Oto zwycięzca i przywódca naszych wojsk.
Królewna podeszła do mikrusa, on pocałował ją w policzek, a ona założyła mu diadem.. Widok był iście żałosny... Bo jak taki mikrus ma zwyciężyć?
Mikrus zaś bez słowa ruszył ku wojskom i ku granicy, którą właśnie zaczęły przekraczać obce wojska.
Mikrus gnał.
Królewna rzuciła się ku matce chcąc ja cucić. Król poszedł pisać testament.
Gdy Mikrus przybył do wojsk, od razu na ich czele ruszył ku granicy. Coś jednak było nie tak z diademem, który zaczął wraz z drganiami obijać stary hełm na głowie mikrusa. I hełm pęk i tylko ledwo co trzymał się na głowie. A na pewno nie wytrzymałby ataku mieczem.
Królewna docuciła matkę. Ta, czując, że zbliża się tragedia, zaczęła się z nią żegnać. Między innymi całując w policzek. To uczyniwszy zdziwiona cofnęła się, zamyśliła i powiedziała:
- Dziwne, znam skądś ten smak… ach! czy nie tak smakują placuszki dyniowe?
Wszyscy stojący obok królowej pomyśleli, że biedaczka zwariowała z nieszczęścia... wszyscy poza królewną... Ta nagle olśniona została pewną myślą. Czym prędzej wsiadła.