O czym chcesz poczytać na blogach?

Heidegger

moje esy-floresy

Filmwebu było głośno. Nic dziwnego, najlepsze określenie na tę wymianę zdań, to “żenada roku”.  Jeśli ktoś jeszcze nie widział, to polecam obejrzeć. Proszę przygotować się na mocne wrażenia!

Sam film “Big Love” (o którym pisałam TUTAJ) jest dobry. Ogląda się go z przyjemnością, wciąga, jest inny niż większość polskich produkcji. Czemu więc reżyserka musi niszczyć taki obraz? We wszystkich wywiadach opowiada jedyną słuszną prawdę, czyli jej wersję interpretacji – jakoby był to film najwyższych możliwych lotów artystycznych, na miarę co najmniej Almodovara; na prawo i lewo rzuca “heideggerami” i “schopenhauerami” i myśli, że błyszczy. Po co, ja się pytam!?

Do tego nie można nie wspomnieć o formie wypowiedzi pani Białowąs.  Nawet gdyby opowiadał najmądrzejsze rzeczy na świecie, to w tej formie byłoby to nie do przełknięcia.

Co do tekstu Walkiewicza, cóż – recenzyjka jak recenzyjka (jest TUTAJ). Nawet jeśli nie podoba się Baście i musiała dać upust swoim emocjom, wystarczyło pogadać o tym swojemu facetowi/dziewczynie/przyjacielowi. Może, przyzwyczajony do krasomówstwa Barbary “Heidegger” Białowąs, jakoś by to zdzierżył. Internauci nie dali rady.

Fuzja kultur i tradycjonalizm integralny

05
gru
07

Martin Heidegger

“Myślenie “nihilizmu” oznacza raczej stanie w tym miejscu, z którego wszelkie czyny i cała rzeczywistośc naszej epoki dziejów Zachodu czerpią swój czas i swoją przestrzeń, swoją podstawę i swoje tło, swoje drogi i cele, swój porządek i jego prawomocnośc, swoją pewnośc i swoje wahanie-jednym słowem: swoją “prawdę”. “

 


1 Odpowiedź do “Martin Heidegger”

I speak in verses, prophecies and curses

Kręcące się bezsensownie, ślepo, idiotycznie, codziennie.

Czasem myślę, że lepiej byłoby gdybym jutro umarła. Nic nowego nie ma w planie stać sie jutro, więc po co ja mam stawać się jutro.

Nie ma wartości, świat jest pusty, dzień jest pusty i cel jest pusty, po prostu go nie ma.No rose without a thorn
Dead before you're born
A world full of nothing
So keep praying, keep praying

Tiamat - Nihil

2004-01-05 19:13:12 skomentuj (2)


Same Shit Different Day
Dla Heideggera wyróżnionym bytem jest Dasein – jestestwo, byt, którym jest każdy z nas. Jestestwo jest wyróżnionym bytem dlatego, że rozumie bycie. Rozumienie to określa jestestwo, można nawet powiedzieć, że byt, który rozumie bycie, to jestestwo i tylko ono. Rozumie ono w zasadzie swoje bycie. Czymkolwiek jest bycie, nie jest na pewno bytem. Nie można więc odróżnić „własnego” bycia od jakiegoś „innego” bycia. Bycie to „jest”. Jeśli Dasein rozumie owo „jest”, oznacza to, że rozumie „bycie”. Dlatego u Heideggera takie odróżnienie nie odgrywa istotnej roli i może on powiedzieć, że samo bycie, do którego jestestwo może się tak.

Silly means that my time is good - czerwina.blog.pl || ver. 13.0

Się przed decyzją, przed odpowiedzialnością to zniewolenie.
Skoro tak myślę to czemu się boję?

Przepraszam wiernych czytelników za zastoje i nude... to już się nie powtórzy. Obiecuję!
Muzyka Dnia Dziecka:
Jeff Buckley- Grace
Manu Chao- Proxima Estacion Esperanza
Nazmyślała Czerwina dnia 2004-06-01 o godzinie 22:51:53
skomentuj (23)


Sumienie jako narzędzie dekonstrukcji
Prorocki opis na gg.
Dekonstrukcja tekstu jakim jestem. Po 1.5 tygodnia stala się faktem.
Dotarcie do sfery dyssensu mojej tożsamości męczy mnie od 16.06.2004 godz. 12. Półtorej tygodnia przyswajania wiedzy o Derridzie, Welschu, Kancie, Ingardenie, Heideggerze, tylko po to by dokonała się dekonstrukcja o znamionach destrukcji. We własnych oczach upadłam. I co? I płakałam przez zdobyte walkowerem 4.5. I jestem niezadowolona. Nie dlatego, ze mam 4.5, a dlatego, ze jestem okropną konformistką. I tak przekreśliłam swoje szansie tym 4.5,wiec 4 czy 3.5 przekreślało by je tak samo. Ale ja tak się bałam, że nawet 4.5 nie będzie, ze zgodziłam się na wpisanie 4.5 do indeksu! Bo wszyscy… Blee, brzydzę się sobą. Czy ja nie umiem podejmować decyzji? Nawet pięknie myśleć o sobie nie potrafię. Źle ze mną? Źle! Ani subiektywnie ładna buźka mnie nie cieszy, ani obiektywnie ładna, formy celowości pominę. Bo jeśli formą celowości dla.