O czym chcesz poczytać na blogach?

Heban

Kryminalna zagadka - Onet.pl Blog

Sobie w mojej altance i palił papierosa. Czuł się jak u siebie, co strasznie mnie denerwowało.

 - Co tu robisz? – zapytałem ze stoickim spokojem, mimo tego, że odczuwałem piekło.

 - Zlokalizowaliśmy Genevieve – powiedział cicho Aleks.

 - Gdzie i kiedy? – nie wiedziałem czy mówi prawdę czy się ze mnie nabija.

 - Dziś, przed dwiema godzinami. Jest w Wisconsin – uśmiechnął się kpiąco – Taki jeden kolo chciał się na niej odegrać za to, że wsadziła jego kumpla do paki.

 - Na co czekamy?! – wkurzyłem się.

 - Jedź do Sabiny, ona wszystko ci wytłumaczy – zerknął na Heban. Co za sukinsyn z niego.

wpis

, nastka.n , to moje życie, co na ten temat mi powiesz, to część mego istnienia jak chleb i powietrze...
Link Komentarze (1) »
niedziela, 11 lutego 2007
Ktoś
Nie potrafię rozmawiać z ludźmi. Nic sensownego nie mogę z siebie wydusić. Odsuwam się od ludzi, na których mi zależy. Powinnam się zamknąć w domu. Tęsknię do czegoś, co nie jest moje i nigdy nie było. Do Kogoś.
04:13, nastka.n , to moje życie, co na ten temat mi powiesz, to część mego istnienia jak chleb i powietrze...
Link Komentarze (2) »
środa, 24 stycznia 2007
Pan od "Hebanu"

Blog kubalol448

  Wszystkie rzeczy na pokątnej można kupic wysyłająć co chce się kupic za ile to kosztuje na e-mail kubalol_447@tlen.pl
Ostrokrzew 16 cali długo¶ci , ma ogromne możliwości.

30 galeonów
--------------------------------------------------------------------------------Ostrokrzew 17 i 1/2 cali długo¶ci, Różdżka doskonała do transmutacji.

30 galeonów
--------------------------------------------------------------------------------Ostrokrzew i heban 15 cali długo¶ci, łatwo nią ujarzmić smoka.

30 galeonów
--------------------------------------------------------------------------------Cisowa 17 cali długo¶ci, jest nieco wybredna ale wspaniale rzuca uroki.

30 galeonów
--------------------------------------------------------------------------------Róża 16 i 1/2 cali długo¶ci, różdżka tylko dla doświadczonych i dobrych czarodziei.

30 galeonów

Blog tuuroda

Go i ożywi. Dzięki zawartości ekstraktu z rumianku odżywka delikatnie rozjaśnia włosy o kilka tonów i wydobywa ich słoneczny odcień. Kwiaty żarnowca nadają włosom piękny połysk, podkreślając świetliste refleksy. Włosy są intensywnie nawilżone, mocniejsze, pełne blasku i witalności. Doskonale się układają, dają się łatwo rozczesać, są miękkie i puszyste. Lekka formuła odżywki nie obciąża włosów. Stanowi idealne uzupełnienie szamponu z tej samej serii.

Odżywka z ekstraktami z orzecha włoskiego i hebanu

Producent: Forte Sweden

Jeśli Twoje włosy mają barwę brązową lub kasztanową, stosuj systematycznie odżywkę bez spłukiwania o wysokim stężeniu ekstraktów z orzecha włoskiego i hebanu, które nadają ciemnym włosom głęboki, brązowy odcień oraz piękny połysk. Dzięki ekstraktowi z orzecha włoskiego Twoje włosy są mocne, dobrze odżywione, pełne witalności i blasku. Składniki ułatwiające rozczesywanie sprawiają, że włosy są miękkie i pięknie się układają..

The Way of the Samurai

Tak przeplatac. ;]

No i piąta rocznica śmierci Kaczmarskiego. Moja przygoda z Nim zaczęła się w sumie po jego śmierci. Szkoda. Szybko czas mija. Tu rok, tam dwa. I życia nie ma...

Ja jednak mam dziś urodziny, więc śwętowac zycie trza, póki jest :D

00:01, serter
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 09 marca 2009
Odcinek 8. Heban

Od dawna nosiłem się z myślą, aby przeczytać książki Kapuścińskiego. W domu mam ich 8 (6 jego i 2 o nim). Czytali go mój tata oraz brat i to własciwie dzięki tacie poznałem twórczośc Kapuścińskiego wogóle. Jednak jak to w życiu bywa, zawsze się odkłada czytanie ksiązek na później. To znaczy chciałem, żeby była to wyjątkowa chwila, kiedy będe gotowy. W piątek pomyślałem, że nie ma co czekac i podjąłem męska decyzję, że biorę się w końcu za czytanie. Wynika to też z faktu, że akurat chorowałem i siedząc w domu miałem warunki do.

Rozmyślania o zmierzchu

Afryki.

Podchodząc do Hebanu jako powieści podróżniczej czytelnik może się srogo zawieść. Książka nie zawiera jednolitej, spójnej całości, a jest raczej zbiorem felietonów, depeszy pisanych naprędce. Pisanych tak, jakby autor chciał jak najszybciej skończyć, byle tylko ruszyć dalej poznawać ten fascynujący, dziki ląd. Z kilkunastostronicowych ‘opowiadań’ aż bije głód Kapuścińskiego, by chłonąć coraz to nowe doznania, poznawać nowych ludzi, odwiedzić nieznane miejsca.

Na kartach Hebanu nie widzimy wielkich, rozbudowanych opisów przyrody, fauny i flory, więc choćby przez to nie można książki zakwalifikować jako stricte podróżniczej. Główny ciężar opiera się tutaj na ludziach, ich zwyczajach, kulturze, animozjach międzyplemiennych. Afryka to kraj kontrastów.

Ryszard Kapuściński nie próbował pokazywać Afryki konwencjonalnie, jak typowy podróżnik. To bardziej osobisty pamiętnik z podróży dziennikarza, który skupia się na pokazywaniu ludzi, ich życia, emocji, historii, czyli tego, czym Afryka w rzeczywistości jest, tyglem,.