O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Hdmi

Sprzęcik

Zastosowane technologie HDMI, High Definition Multimedia Interface (HDMI) jest technologią zdolną do przesłania nieskompresowanej wiązki sygnału oraz dźwięku w formacie 7.1. Sygnał jest przesyłany w formie cyfrowej, więc różnego typu zakłócenia nie wpływają na jakość sygnału. Obsługuje sygnały video o standardowej, zwiększonej oraz dużej rozdzielczości, jak również standardowe i wielokanałowe sygnały audio. Zalety interfejsu HDMI to nieskompresowany cyfrowy sygnał video, przepustowość do 5 gigabajtów, pojedyncze złącze (zamiast kilku gniazd) oraz komunikacja pomiędzy źródłem obrazu, a telewizorem cyfrowym. HDMI-HDCP, Wcześniejsze standardy HDMI nie zawierały szyfrowania, utworzono zatem wariant HDCP (High-Bandwidth Digital Copy Protection) mający w założeniu uniemożliwiać wyświetlanie filmów w niezabezpieczonym środowisku (środowisko niezabezpieczone to takie, które umożliwia.

Blog Fotograficzny – Duffy's

Dzięki czemu zdjęcia będą zawsze ostre.

Nowy przetwornik obrazu Exmor R CMOS o efektywnej rozdzielczości 18.2 Mpix zapewni wysoką rozdzielczość zdjęć, które ładnie będą się prezentować na papierze jak i na ekranie telewizora nawet w rozdzielczości FULL HD.

Aparat posiada również opcję filmowania w HD dzięki czemu to małe urządzenie może posłużyć jako wysokiej jakości kamera jak i aparat typu ‘superzoom’.

Do zapisywania zdjęć służą karty SD oraz Memory Stick Duo, aparat wyposażony jest w złącze USB 2.0 oraz HDMI.

Aparat dostępny jest w pięciu wariantach koloru: Różowy, Biały, Srebrny, Brązowy i Czarny.


Link do strony producenta – SONY.

Dodatkowe zdjęcia oraz szczegółowa specyfikacja:

Zabawne i niepowtarzalne drobiazgiStealth Computer wprowadza LPC-650 ultra mini PC. LPC-650 jest zasilany Intel Core 2 Duo T8300 2,4 GHz lub 2,6 GHz procesorem T9500, posiada do 4 GB pamięci RAM, dysk twardy maksymalnie do 500 GB,  128 GB lub SSD i kartę graficzną Intel GMA X3100.Dane:

- Potężny procesor Intel Core 2 Duo
- 64-bitowa technologia EMT64
- Niewielkie rozmiary; 6,54 "(W) x 6.18" (D) x 1.89 "(H)
- chropowata aluminiowa obudowa
- Grafika 3D z 16x9 Zdolności i HDMI
- Wbudowana karta sieciowa Gigabit Ethernet
- USB 2.0, RS232, wideo , Audio, Serial, HDMI
- Wireless -WatchDog Timer
- niski poziom hałasu
- niski pobór energii
-Slim Slot Loading Optical Drives-Solid State Hard Drives (SSD)
- opcjonalnie Windows Vista & XP Pro Compatible

Wymiary:
6,54 "(W) x 6.18" (D) x 1.89 "(H)
(166 x 157 x 48 mm

znalezione: UniqueGadgetstigi.blox

»
czwartek, 29 grudnia 2011
Komputer za 25 dolarów. W styczniu premiera Raspberry Pi

To, co widać poniżej w filmiku, być może skojarzy się komuś z kawałkiem przypadkowo znalezionym na złomowisku.

Ale to komputer.

Jeszcze w wersji beta. Ale według zapowiedzi twórców, Raspberry Pi pojawi się na rynku w styczniu 2012 r.

W cenie - 25 dolarów. Ma port USB, HDMI, ma wyjścia/wejścia audio-wideo. Także miejsce na karty SD.
Za 35 dolarów będzie można kupić wersję nieco mocniejszą, z pamięcią...256 MB RAM. I miejscem, by wetknąć kabel ethernet (czyli połączyć się z internetem).

Mało? Raspberry Pi radzi sobie grafiką HD.

Quake 3 też chodzi. Ale Minecraft już nie.

Nie jest to oczywiście koncept skierowany do przeciętnego zjadacza bajtów. Raspberry Pi to pomysł Brytyjczyka Ebena Uptona, najbardziej chyba znanym nazwiskiem w projekcie jest brytyjski twórca gier David  Braben

Aparaty Fotograficzne | Aparaty Fotograficzne

Olympus E-PL1 posiada wbudowaną lampę błyskową, pracującą w następujących trybach: Auto, FP Manualny, FP TTL Auto, Manualny, TTL Auto, TTL Auto (tryb przedbłysków TTL ). Dzięki obecności gorącej stopki współpracuje z zaawansowanymi lampami błyskowymi Olympus FL-50R oraz FL-36R oraz dedykowaną specjalnie dla niego kompaktową FL-14. Najkrótszy czas synchronizacji migawki z błyskiem trybie normalnym wynosi 1/180 sekundy, a w trybie błysku SP nawet 1/4000 sek.

Nośnikiem danych są karty pamięci SD, SDHC. Zgodnie z panującymi trendami, nie zabrakło złącza HDMI, umożliwiającego wyświetlanie zdjęć i filmów bezpośrednio na ekranie telewizora HD. Aparat jest zasilany dedykowanym akumulatorem litowo jonowym BLS-1, z którym zrobimy około 290 zdjęć, 100% z Live View lub 50% zdjęć z lampą błyskową. W zestawie z jest także wszechstronne oprogramowanie do zarzadzania zdjęciami.

Cechy charakterystyczne:

*
Typ aparatu: cyfrowy, kompaktowy aparat fotograficzny z wymiennymi obiektywami.
*
Obudowa: aluminium/tworzywo sztuczne.
*
Najnowszej generacji matryca Hi-Speed Live MOS o rozdzielczości.

I chuj, i foch

Dobrałem odpowiednie kable, przejściówki, wróciłem do domciu, odczekałem do wolnego dnia (święta) i zacząłem podłączanie.  

Ruszyło, zagrało, pościągaliśmy zabezpieczenia, odpaliliśmy, wszystko poszło pięknie.  

Z najważniejszymi „rzeczami” (zintegrowanie w całość z resztą kina domowego) czekałem na … chwilę odwagi i desperacji, bo jakoś „mgliście” to widziałem :P

 

Najpierw pojawił się obraz…

Full HD, pierdolnięcie takie, że wszelkie monitory komputerowe siadają, wszystko na HDMI, po prostu ŻYLETA. 

Hdmi 1.4

Ciemna Masa - Onet.pl Blog

Raz na jakiś czas popada w kilkudniowy letarg objawiający się leżeniem, paleniem, piciem i patrzeniem w jeden punk. Na ogół ma to związek albo z maratonem filmowym, serialowym lub depresją. Jako, że jesień, a co za tym idzie depresja, dopiero przed Ciemną to pozostało marnowanie czasu przed wyjebaną w kosmos 40 calową plazmą ze złączem HDMI. Zazwyczaj maratony odbywały się w towarzystwie Bogusia i Moni, ale z powodu ciąży, która wyklucza możliwość przez nią picia i palenia, maraton odbywał się w dwóch częściach tematycznych. Jedna abstynencka gdzie obydwoje mieli na trzeźwo oglądać produkcje wampirze i druga, gdzie Monia będzie musiała nawalić się sokiem z marchewki a.

Banerek, a jak każdy wie, czyli jest to poza zabawą, Ciemna lubi banerki.  

  

A teraz najlepsze, Ciemna musi nominować ileś tam osób, dajmy na to siedem, a żeby Was zmusić do czytania jej wypocin, wplecie je w treść, w miejsca niespodziewane.


1. Ciemna stanowi wybryk natury i to, że żyje powinno się złotymi zgłoskami na jakiejś marmurowej tablicy wyryć i umieścić na drzwiach oddziału intensywnej opieki medycznej, aby innych chorych pocieszyć czerwona szminka. Ciemna bowiem przez swoje ciało przepuściła niemal.

winogrono


« winogron | Strona główna | Nie tylko życzenia urodzinowe i świąteczne »

Tapety na pulpit kompa

jak usunąć śledzika
coś na nudę
jak usunąć śledzia
Nowsze złącza są wykonane, które tylko sygnałów cyfrowych. Wielu z tych, takich jak HDMI, a także funkcję zintegrowanego dźwięku i danych połączeń. Jednym z mniej popularnych funkcji większości tych złączy akcję DRM kodowanych sygnałów, chociaż technologii HDCP odpowigify

obrazkiedzialne za realizację ochrony został tapety na pulpit kompa niekoniecznie elementarne do spełnienia ograniczenia kosztów, a przede wszystkim barierę zmierzających do odwodzenia średnio konsumentom tworzenie tapet dokładnych duplikaty bez widocznej straty w jakość obrazu.
Wiele monitorów kolorowanki
Główne artykułu: Multi-monitor

odchudzanie
ogrzewanie

Więcej niż jeden monitor może być dołączone do tego samego urządzenia. Każdy wyświetlacz może.