O czym chcesz poczytać na blogach?

Hawkwind

Czilowy świat Muzyki

Czilowy świat Muzyki
Archiwum
Czerwiec 2004
Lipiec 2004
Sierpień 2004
Czerwiec 2005
Zakładki:
Ciekawe strony
Mój ulubiony zespół ostatnio - hawkwind
To lubie, jeeeee
Ulubione Blogi
Mój ukochany:-D
Nie takie straszne jest życie...-unforgettable_girl
Werka1300 - Be There Or Be Square
Zajrzyj, bo warto - Mordimer
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna

schludny blog

Rafałów księżyków i słuchają the klf. żaden to new rave, ale wyrastają z solidnego gruntu z dalekim, ale jednak linkiem do psychic tv(sylvia wczoraj: "a ty znasz kogoś, kto lubi p-orridge'a?").
aha,


schludny 2007-01-12 13:31:13
skomentuj (4)


mental mental transcendental!
och, nie ma nic bardziej zajawiającego przecież niż muzyka, np sceny filmowe na żywo mogą się wydarzyć tylko dzięki temu, że są na świecie odtwarzacze osobiste. ponieważ dzieją się takie rzeczy, jak spontaniczny guerilla gig, śpiewy i tańce na pętli tramwajowej kurdwanów, po czym pełna błogiej mądrości rozprawa o hawkwind i sun ra - nigdy nie będę żałować, że się kiedyś urodziłam. mówię takimi poważnymi słowy, bo teraz jestem w świecie, w których się takich używa np. słuchałam właśnie "strings of life", a potem "you got the love" (halo cl!), a to piosenki zwane hymnami. apropo. karkołomne przedsięwzięcie wydania w pl książki o acid house, od razu pobieżyłam i mam. a co jeszcze mam? mam chore gardło od zimnej coli i gorączkę od nie wiem czego. i mam grzywkę, nareszcie wyglądam jak ludzie.

schludny 2007-01-17 21:01:07
skomentuj (2)
you call it vicious, i call it sweet sweet pie
sen może trochę podchemizowany, ale za to.

Absolutnie Queen - Newsy ze świata KRÓLOWEJ!

Wydana na gwiazdkę 2007. Ale to nie jest pewny termin.

2006-01-25 16:38:50, skomentuj (1)


Motorhead: Antologia Lemmy'ego

Na początku lutego wytwórnia Sanctuary wyda dwupłytowy zestaw dokumentujący dorobek Iana "Lemmy'ego" Kilmistera, lidera hardrockowej legendy Motorhead. W przygotowaniu "Damage Case: The Lemmy Anthology" brał udział sam Lemmy, który napisał specjalny wstęp do książeczki. W sumie na dwóch płytach znajdzie się 31 utworów.


Zestaw otwierają nagrania zarejestrowane na początku kariery Lemmy'ego, a więc jeszcze w latach 60. XX wieku, z grupami Rockin' Vicars i Sam Gopal. Są też trzy utwory spacerockowej grupy Hawkwind ("The Watcher", "Silver Machine" i "Motorhead").

Oczywiście na płycie nie zabrakło klasyków z repertuaru Motorhead (m.in. "1916", "Hellraiser" i "Whiplash").

Największymi ciekawostkami dla fanów dokonań Lemmy'ego powinny być nagrania dokonane z innymi wykonawcami, solowe projekty, czy przeróbki znanych utworów.

Wśród tych rarytasów są m.in. "Ballroom Blitz" (z repertuaru grupy Sweet, a nagrany razem z punkowcami z The Damned), "Enter Sandman" (z repertuaru Metalliki), "Tie Your Mother Down" (Queen), "Shake Your Blood" (projekt Probot, dowodzony przez Dave'a Grohla, lidera Foo Fighters), czy wykonany w gwiazdorskiej.

Ave Metal II - Onet.pl Blog

Życia szaleńca w muzycznym biznesie.
Ian Fraser Kilmister urodził się w Wigilię1945 roku. Już jako pacholę zauważył, że laski lubią facetów z gitarą.Mając Elvisa i Buddy Holly’ego za drogowskazy Lemmy szybko wyrósł ponadlokalne walijskie zespoły, więc wyruszył do Manchesteru, na poszukiwanie nowych wrażeń. Nigdy nie obejrzał się za siebie.
Początek kariery upłynął mu na dawaniu czadu w Rocking Vicars, kręceniu się na zapleczu koncertów Jimiego Hendrixa i muzykowaniu w Opal Butterfly oraz Hawkwind. W 1975 roku stworzył legendę - formację Motörhead.
W trakcie swej trwającej trzy dekady z okładem kariery Motörhead wydali ponad 20 płyt, zdobyli nagrodę Grammy (w lutym 2005 roku, paradoksalnie za wykonanie coveru Metalliki!) i przeszli do historii rocka takimi kompozycjami jak „Ace of Spades”, „Bomber” i „Overkill”. Skład zespołu zmieniał się wielokrotnie, ale głównodowodzącym zawsze był Lemmy.
„Biała gorączka” to zapierająca dech w piersi podróż u.