O czym chcesz poczytać na blogach?

Hawker

Samoloty Bojowe

Podczas II wojny światowej samolotów bojowych, na którym walczyli również Polacy.
Hawker Hurricane (ANGLIA) 2010-06-13
Hawker Hurricane– brytyjski samolot myśliwski, jednomiejscowy, jednosilnikowy dolnopłat o konstrukcji metalowej z częściowo płóciennym pokryciem, zaprojektowany i produkowany przez firmę Hawker Siddeley Company. Używany na wielu frontach II wojny światowej, odegrał znaczącą rolę podczas bitwy o Anglię. Produkowany w wielu wersjach uzbrojenia i z różnymi jednostkami napędowymi. Do zakończenia produkcji w 1944 roku wyprodukowano ponad 14 tysięcy egzemplarzy wszystkich wersji lądowych Hurricane i morskich Sea Hurricane, przystosowanych do działania z pokładów lotniskowców.Samolotami możesz zwiedzić cały świat więc poznaj ich krainę. Jan Cybulski

W połowie lat sześćdziesiątych XX w. zdecydowano o zastąpieniu latających w barwach Aerofłotu odrzutowych Tu-104 oraz turbośmigłowych An-10, An-12 i Ił-18 nową konstrukcją, zdolną do korzystania z dotychczasowej infrastruktury.

Zgodnie z panującymi wówczas tendencjami zdecydowano się na układ trzysilnikowy z silnikami umieszczonymi w części ogonowej samolotu, z wlotem powietrza do trzeciego silnika przy nasadzie statecznika pionowego. Konstrukcja kadłuba samolotu Tu-154 jest zbliżona do brytyjskiego samolotu pasażerskiego Hawker Siddeley Trident. Aby umożliwić korzystanie z lotnisk o słabszej nawierzchni, zdecydowano się na podwozie z dwiema sześciokołowymi goleniami pod skrzydłami oraz jedną dwukołową golenią pod przednią częścią kadłuba, obniżając tym samym nacisk kół na podłoże.

Oblot prototypu nowego samolotu pasażerskiego odbył się 4 października 1968 roku. W 1972 roku do służby weszły pierwsze maszyny tego typu. W 1973 oblatano Tu-154A, a w 1975 roku wszedł on do produkcji. W wersji tej zastosowano takie same silniki jak w samolotach Ił-62. Od 1977 roku produkowany był.

Blog Weroniki i Tomka - bloog.pl

Wejść do Muzeum Cywilizacji Azji oraz do Universal Studios Singapore - to znaczy, do Universal Studios na Sentosa nawet dalibyśmy radę wejść, ale tam jest zwiedzania i oglądania na cały dzień, nie opłacało się wchodzić na dwie czy trzy godziny. Obiecaliśmy sobie, że obie te atrakcje zaliczymy następnym razem, bo do Singapuru mamy relatywnie blisko (ledwo 4 godziny lotu) i jest to miasto bardzo przyjazne dzieciom. No i pogodę w grudniu mają genialną :)

 

Korzystając z wielokulturowości Singapuru - i faktu, że leży nad morzem - poszaleliśmy z jedzeniem: singapurski smażony ryż z owocami morza w "hawker center" (jest to mnóstwo barów z lokalnym jedzeniem zebranych razem pod jednym dachem, z bardzo dobrym - i tanim - jedzeniem, gdzie głównie jedzą miejscowi - ależ tubylcy na nas dziwnie patrzyli! :), curry z głowy ryby plus dodatki, indyjskie naleśniki i mango lassie w dzielnicy Little India, mnóstwo małży, krabów i ryb (i spory wybór belgijskich piw!) w belgijskiej knajpie w Richardson Quay - jakie to było pyszne! poszliśmy tam dwa dni pod rząd i zostawiliśmy w ich kasie niezły grosz, rybę z frytkami i piwem na Sentosa (tradycyjny punkt programu zawsze, kiedy jesteśmy nad.

whole my life. :) - Onet.pl Blog

Labrador retriever jest to rasa, ktra pojawiła się nie na Labradorze, ale na wybrzeżu Nowej Funlandii, gdzie psy te trenowano do przenoszenia rybackich sieci po ściętej lekko lodem wodzie. W XIX w. nowofunlandzcy rybacy przybywali na zachodnie wybrzeże, by handlować rybami i tam niektórzy z nich sprzedawali swe psy. Przedstawiciele rasy szybko odnieśli sukces jako psy myśliwskie. W 1903 r. rasa uznana została przez Angielski Związek Kynologiczny. Pierwszym , który nazwał te psy labradorami był w 1887 r. lord Malmesbury. Lord Malmesbury i książę Buccleuch zainicjowali pierwszy program hodowlany tej rasy, a pułkownik Peter Hawker i lord Knutsford określili jej standard.... Labrador i nowofunland pochodzą od psów przywiezionych do Kanady przez angielskich rybaków ,Portugalczyków i Basków. Wszystkie współczesne retrievery wywodzą się od psów z Nowej Funlandii. Są to Chesapeake bay retriever ,curly coated i flat coated retriever oraz flat coated retriever. Od tego ostatniego pochodzi golden retriever. Labradory są wesołymi, łagodnymi psami. Wspaniały charakter i posłuszeństwo sprawiają, że labrador stał się psem bardzo popularnym. Jego zdolności do aportowania upolowanej zwierzyny wykorzystują myśliwi. Czuły węch sprawia, że jest.