O czym chcesz poczytać na blogach?

Zobacz również

Przejdź do wyników poniżej

Harvard

Marketing Business

Wynika z konsekwencji korzystania z produktów i usług uczestnika programu lojalnościowego, czy może wybór produktów i usług organizatora programu lojalnościowego jest świadomą decyzją podyktowaną faktem możliwości zbierania punktów? Z najnowszego raportu BTL Monitor 2009 wynika, iż dominująca grupa uczestników programów lojalnościowych twierdzi, iż „zbiera punkty/pokazuje kartę programu, jeżeli sprzedawca/doradca klienta przypomni mi o nim”. Czy to wciąż jest lojalność?

Tomasz Makaruk, wieloletni praktyk rynku marketingowego, doktor nauk ekonomicznych. Uczestnik programu Executive Education, prowadzonego przez Harvard Business School w Bostonie, w którym bierze udział 90 menadżerów z całego świata pracujących w branży usług.

 


Warszawa, 23.10.2009r. Tomasz Makaruk

www.i360.com.pl

17:08, marketingbusiness , Programy lojalnościowe
Link Komentarze (1) »
czwartek, 22 października 2009
EURO 2012 a.

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

Kulturalno-społecznym. Dużo pracy poświęcał przygotowaniu programów uroczystości 8 marca, 1 maja i uroczystemu zakończeniu kursu OKKW”. Ze względu na bardzo dobrą znajomość języka angielskiego przełożeni z kursu sugerowali, by wysłać Makowskiego do USA.

Tuż po zakończeniu kursu płk Jan Słowikowski skierował wniosek do wiceministra Mirosława Milewskiego o zgodę na wysłanie Makowskiego – oficjalnie pracownika naukowego Polskiej Akademii Nauk – do Stanów Zjednoczonych. Makowski, jako młody polski naukowiec, otrzymał stypendium na wydziale prawa Harvard University.

„Ppor Makowski wyjedzie do USA we wrześniu na paszporcie służbowym przysługującym stypendystom polskim. Przewidujemy wykonanie przez niego zadań operacyjnych w obiekcie »Ogniwo« oraz sporadyczny kontakt z rezydenturą w Nowym Jorku” – napisał dyrektor Departamentu I MSW płk Słowikowski. Jak wynika z akt IPN, już wtedy Aleksander Makowski posługiwał się dokumentami na nazwisko Aleksander Stępiński.

Rezydent wywiadu PRL

Blog twilightRosalie


Na jednego ze swoich sługusów , Który podszedł do jedwabnej kurtyny
I wyciągnął z niej.. BELLE !? O Boże ! jeszcze tego mi brakowało !
- Zostaw ją ! – krzyczał Edward .
- Nic jej nie jest . Jest tylko zmęczona..- mówił i pogłaskał ją po głowie.
Teraz kompletnie zgłupiałam .
- A więc przykro mi bardzo ale Bella miała być wampirem.
A jakoś tego nie widzę . Umowa to umowa – powiedział Demetrii .
- Termin jest wyznaczony na za miesiąc . 13 Listopad – mówił Edward.
Ach pamiętam ! W końcu przekonaliśmy Bellę aby pochodziła trochę na Harvard .
Termin był przesunięty o dwa miesiące .
- Dobrze . Ale pamiętaj że przyjdziemy 14 listopada
i jeśli nie będzie wampirem to w ogóle jej nie będzie jasne ? – spytał Feliks .
Edward pokiwał tylko głową . Teraz dopiero spojrzałam na
Alice, Jaspera ,Emmeta i Edwarda . Byli przerażeni !
Z resztą nie tylko oni .
- Czy nie zmieniliście zdania co do dołączenia do nas?- pytał ciekawie
Aro .
- Nie . – odpowiedziała Alice .
- Panna Rosalie .-powiedział jeden .- Pani jest najbardziej
interesująca z nich wszystkich.- powiedział Demetrii i wstał z miejsca.

Harvard university

blog naukowy

Żywią się bakteriami oraz cząsteczkami alg.

Bdelloidee od lat intrygują badaczy, którzy próbują odpowiedzieć na pytanie, jak to możliwe, że mimo braku rozmnażania płciowego organizmy te przetrwały miliony lat, podczas gdy innym to się nie udało. Jak mówi prof. Matthew Meselson z Uniwersytetu Harvarda, bezpłciowość jest zazwyczaj ślepą uliczką. A to dlatego, że takie organizmy nie mogą się adaptować do konkretnych warunków. Ponadto w ich organizmach kumulują się szkodliwe mutacje, które u innych organizmów są wykluczane przez dobór naturalny.

Zagadkę ewolucyjnego sukcesu tych stworzeń rozwikłali badacze z University of Cambridge – Natalia Pouchkina-Stantcheva i Alan Tunnacliffe. Zaobserwowali oni, że choć różne gatunki Bdelloidea żyją w wodzie, to gdy się je z niej wyjmie, potrafią wejść w stan odwodnienia i przetrwać w nim wiele lat. Kiedy po tak długim czasie znów znajdą się w wodzie, ożywają bez.

www.INTERNETOWY-PAMIETNIK11.blog.onet.pl - Onet.pl Blog

Lekarzy i opinii publicznej na fakt, że depresja jest równie groźna dla naszego zdrowia, jak choroby fizyczne.
Już w 2000 roku uznana została za czwartą chorobę pod względem "uciążliwości" (mierzonej liczbą lat pełnego zdrowia straconych na skutek choroby). Naukowcy z wydziału medycznego uniwersytetu Harvard prognozują, że do 2020 r. będzie ona już na drugim miejscu w tym "rankingu", ustępując jedynie chorobom serca.
Na skali od 0 do 100 (na której "0" oznacza najgorszy stan zdrowia, a "100" – pełne zdrowie) w badaniach dr. Moussavi’ego osoby cierpiące na depresję osiągnęły średni wynik.Opieki zdrowotnej pacjenci cierpiący na depresję w połączeniu z innymi chorobami przewlekłymi nie są poprawnie diagnozowani, a jeśli nawet rozpoznanie jest prawidłowe, leczenie skupia się na pozostałych dolegliwościach.
W artykule opublikowanym w tym samym numerze magazynu "Lancet" dr Gavin Andrews z University of New South Wales pisze: "W Australii zaledwie niecałe 30 proc. pacjentów chorych na depresję leczonych jest we właściwy sposób: za pomocą leków antydepresyjnych w połączeniu z terapią behawioralno-poznawczą i proaktywnym wsparciem. Dla kontrastu trzeba powiedzieć, że 80 proc. osób cierpiących.

Polityka: koniec pytań. Małgorzata Jantos.

Komentarz »
wtorek, 13 grudnia 2011
Wyższa szkoła na sprzedaż

Dzisiaj usłyszałam, że Wyższa Szkoła Biznesu - National-Louis University jest na sprzedaż. Zmarwiło mnie to. Także i z tego powodu, że pół roku po otwarciu mojej prywatnej szkoły w 19991 roku uczącej i przygotowującej do zawodu sekretarki ruszyła w Nowym Sączku szkoła, którą stworzył między innymi Krzysztof Pawłowski. Pamiętam, że tak było, ponieważ paru.

I szkoła została wystawiona na sprzedaż.

I zrobiło się przykro. Zdawało się, że któraś z naszych niepublicznych szkół ma sznase stac się zalążkiem czegoś na kształt założonego przy wsparciu purytańskiego duchownego i działacza społecznego J.Harvarda Uniwersytetu w Cambridge, a tu proszę: edukacja niepubliczna wykrusza się.

 

17:36, ziemia8
Link Dodaj komentarz »

Το παλιατζίδικο των αναμνήσεων

Που μπορούν να προκαλέσουν τροφική δηλητηρίαση, διάρροια και άλλες ενοχλήσεις που σχετίζονται με τη διατροφή.

“Οίνος ευφραίνει καρδίαν” λέει η λαϊκή σοφία και το Harvard Medical School επιβεβαιώνει αυτή την άποψη. Έχοντας μελετήσει τις σχετικές έρευνες των τελευταίων δέκα ετών, κατέληξε στο συμπέρασμα ότι η μέτρια κατανάλωση κρασιού μειώνει κατά.

Με την κυκλοφορία του αίματος. Αυτά τα φαινολικά στοιχεία, στα οποία περιλαμβάνονται και οι τανίνες, εντοπίζονται στην επιδερμίδα των σταφυλιών. Εξάλλου, ερευνητές από το University of California υποστηρίζουν ότι το κρασί πιθανόν να περιέχει περισσότερες αντιοξειδωτικές ιδιότητες από τη βιταμίνη Ε.

Πάντως, στο κόκκινο κρασί υπάρχουν περισσότερες.