O czym chcesz poczytać na blogach?

Hartowanie

_Blog amarantus72 - e-blogi.pl

Robi się tak łuska jak na wyschniętych jeziorach, odpada po czasie. Na koniec napiszę, co powiedział mi znajomy jak zawołał kominiarza żeby tak na wszelki wypadek wyczyścił komin, kominiarz po robocie zszedł z drabiny zagadał, że komin był czysty, bo chyba ktoś go niedawno czyścił albo stosujesz pan, Sadpal.

Skomentuj [0]

Tłoki do skóry 2012-02-10

Zrobiłem już kilkadziesiąt tłoków. Ale wciąż mi mało, ale dam se na wstrzymanie. Co za dużo to niezdrowo, muszę zając się nowymi wzorami.
Nieco słów o samych stęplach, robię je z stali NC10, wszystkie są w finalnej fazie produkcji hartowane selektywnie i odpuszczane. Tłoki a raczej wzory to w szczególności ornamenty średniowieczne, ocalone wzory na kawałkach skór pasów, toreb czy opraw ksiąg, wzory starych tłoków, literatura i ikonografia. Z wzorami nie ma kłopotu w okresie XIII-XV w. była ich taka obfitość, że tylko brać i wybierać. Najciekawsze to wzory pozostawione na paskach znalezionych na obrębach Polski, miast Hanzy i Prus. Inne to nius u mnie - herby, jak sie doczytałem często były nimi przyozdabiane pochewki do noży różnego kalibru i zastosowania, (również rękojeści i okucia), oraz pochwy do mieczy, jedna nawet się zachowała, mam zdjęcie w swojej kolekcji, zresztą opisana jest u Oakeshotta. Herb jest jednak niewdzięczny, bo.

miti blogempty snippet

Blog rudnice

Włączając żeliwo w budynki jako kolumny, podpory stropów, galeryjki, schody, poręcze czy elementy zastępujące tradycyjną stolarkę okienną i drzwiową.

Komentarzy: 0 Mocny jak stal 2008-02-22 Słowa: "żelazo" i "stal" stały się metaforycznym synonimem wspaniałego zdrowia, witalności i siły: "żelazne zdrowie", "stalowe nerwy", "mocny jak stal". Sposób, w jaki hartuje się stal, do złudzenia przypomina hartowanie ludzkiego ciała w saunie, polegające na ogrzaniu, a następnie szybkim ostudzeniu w zimnej wodzie. Mięśnie (w których zawarte jest żelazo) po takim zabiegu stają się jak stal - są "giętkie" i sprężyste. Hartowanie ciała ludzkiego ma również ogromny wpływ na układ nerwowy (stalowe nerwy). W organizmach ludzkich i zwierzęcych żelazo jest składnikiem hemoglobiny - białka czerwonych ciałek krwi i bierze udział w procesach przenoszenia tlenu (chlorek żelazawy, chlorek żelazowy, siarcza n żelazawy, siarczan żelazowy). Komentarzy: 0

draven blogempty snippet

japan-life blogempty snippet

Kwiaty roczne

    Do bardzo małych doniczek, a potem jeszcze jedno już do doniczek standardowych czyli 6 lub 9 cm zależności od wielkości siewki.

Wysiewamy płytko. Temperatura podłoża dość wysoka bo około 22-25 0C. Wschody nastąpią po około 10 dniach.

Siewki celozji bardzo wrażliwe są na zgorzel siewek dlatego trzeba bardzo ostrożnie obchodzić się z wodą i zapikowane siewki warto opryskać fungicydem. I to co najmniej 2-krotnie. W przypadku celozji ważnym jest proces hartowania rozsady z uwagi na jej wysokie potrzeby temperaturowe. U nas nawet pod koniec maja nie zawsze bywa gorąco i by ładnie kwitła trzeba ją do tych niższych temperatur przyzwyczajać dość powoli. Z reguły proces hartowania trwa około 10 dni. W związku z tymi kłopotami powstaje pytanie czy jeśli mamy dostęp do kupnej rozsady nie warto taki właśnie wariant wybrać?

Choroby i szkodniki

Ze szkodników w uprawie gruntowej najpopularniejsze.